c Ajax strijkt onder anderen met verloren zoon neer in Portugal 2 Ajax vliegt vandaag zonder topscorer Sébastien Haller, maar met Brian Brobbey naar Portugal om tijdens een winterkamp de basis te leggen voor een nieuw succesjaar. Hoe een inhaalrace in de eredivisie en een fraaie CL-campagne in Lagos gestalte moeten krijgen. City winnaar na remise in topper Lionel Messi in quarantaine Valse start van Real Madrid SLIJPEN EN SCHAVEN Erik ten Hag noemde het jaar 2021 'buitengewoon goed', maar hij zou Erik ten Hag niet zijn als hij ook in de winterstop de verbeterpunten niet verder heeft uitgediept. De ko mende week zal de trainer gebrui ken om beelden te tonen, te bespre ken en toe te passen op het trai ningsveld in Algarve. Wat precies? Gemakzucht was de meest gehoorde verklaring na een handvol eredivisie-decepties. Tel kens kwam de kampioen voor rust niet tot scoren. Te weinig pijn wil- len lijden, te onzorgvuldig voor het vijandelijk doel, te traag van kant naar kant en moeite met vijfmans defensies, klonk het meer dan eens. De ene oorzaak kan niet los ge zien worden van de andere. Kan Ajax aanvallend nog meer bewegen en variëren, dan neemt de kwaliteit en kwantiteit van de kansen toe en daarmee het rendement waar schijnlijk ook. Een vroege treffer blijkt immers vaak de voorbode voor een grote zege. EXPERIMENTEREN EN DOORSELECTEREN Het kan zijn dat Ten Hag al slijpend ontdekt dat een mutatie daaraan kan bijdragen. De coach heeft de onverzettelijke Nicolas Tagliafico en Davy Klaassen immers achter de hand. Vorig jaar waren zij basisspe ler. Begin 2021 werden Jurriën Tim ber, Lisandro Martinez en Edson Alvarez ingepast. Die laatste wilde een jaar geleden weg, maar is de voorbije maanden haast onmisbaar gebleken in de ploeg die clean sheets aaneenrijgt. Tegen FC Utrecht (16 januari) en PSV (23 januari) heiligt het doel de middelen en is een tactische twist niet uitgesloten. ,,We moeten er in januari meteen staan'', zo wees Ten Hag begin december al op de voor genomen besloten sessies in Portu gal. Al experimenterend komt de trainer mogelijk tot ontdekkingen voor later in het seizoen. Vraag het schaduwspits Klaassen, die zijn plek plots verloor aan rechtsbuiten Steven Berghuis. Wat dat betreft is het zonde dat Ajax nog altijd geen geschikte sparringpartner heeft ge vonden voor zaterdag. INPASSEN In Lagos zal de trainer hoe dan ook één speler inpassen. Nou ja inpas sen, Brian Brobbey (19) is natuur lijk geen onbekende. Dat was juist ook de reden om vol op hem in te zetten. Ajax mist deze maand top scorer Sébastien Haller, die met Ivoorkust een gooi doet naar de Afrika Cup. Dan heeft het weinig zin om een nieuwe spits te halen die eerst maanden moet wennen aan club, team, tactiek et cetera. Voor Brobbey gaat dat allemaal niet op, aangezien hij vorig seizoen met Ajax de dubbel pakte. De verlo ren zoon stapt vandaag, na een mis lukt halfjaar bij RB Leipzig en een korte vakantie in Dubai, ook in het vliegtuig. In het zuiden van Portu gal zijn veel ogen op hem gericht. Niet alleen omdat Brobbey een jaar geleden weigerde bij te tekenen in de hoofdstad, ook omdat tegen FC Utrecht en PSV meteen moet blij - ken of er nog steeds een fenomeen, goudhaantje, breekijzer en ge duchte concurrent voor Haller in hem schuilt. Dat laatste zal ook af hangen van zijn belastbaarheid: Brobbey maakte ook dit seizoen nog niet één keer de negentig mi nuten vol. MAANDAG 3 JANUARI 2022 GO LONDEN Chelsea en Liverpool zorg den gisteravond voor een zeer vermakelijke topper op Stamford Bridge, maar met het 2-2-gelijkspel schoten de twee topclubs weinig op. Manchester City staat nu tien punten voor op Chelsea en elf op Liverpool, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. Manchester City won op nieuwjaarsdag al met 1-2 bij Arsenal door een goal van Rodri in de 94ste minuut, waardoor het gisteravond achterover kon leunen om te kijken welke achtervolger in het spoor zou blijven. City zal zich na het gelijkspel nog niet rijk rekenen, maar met elf zeges op rij is er zeker sprake van een Vorentscheiding. PARIJS Lionel Messi (34) is een van de vier spelers in de Paris Saint-Germain-selectie die positief is getest op het co ronavirus. De zevenvoudig Gouden Bal-winnaar is in quarantaine gegaan en houdt zich aan het protocol van de Franse topclub. PSG maakte gisteren be kend dat behalve Messi ook linksback Juan Bernat, re servedoelman Sergio Rico en de 19-jarige middenvel der Nathan Bitumazala be smet zijn geraakt. Paris Saint-Germain speelt van daag in de beker tegen Van nes, dat uitkomt op het derde niveau. Komende zondag is Olympi- que Lyonnais de tegenstan der in de Franse competitie. MADRID Real Madrid is het nieuwe jaar begonnen met een ne derlaag. De ploeg ging gis teren met 1-0 onderuit in de Madrileense derby bij Ge- tafe. Enes Ünal (ex-FC Twente) maakte al in de ne gende minuut de winnende goal. Na geklungel van de Braziliaanse verdediger Éder Militao onderschepte Enes Ünal de bal, waarna de Turkse spits raak schoot onder doelman Thibaut Courtois door: 1-0. Ondanks een kansenverhouding van 6-14 en liefst 75 procent bal bezit, bleef het bij 1-0. ,,We hebben nog een dag langer vakantie gevierd", zei trainer Carlo Ancelotti over de valse start van 2022. Dit staat Ten Hag te doen in de Algarve Johan Inan AMSTERDAM Davy Klaas sen (r) verloor dit seizoen plots zijn plek aan Steven Berghuis, na dat Ten Hag al experimente rend tot de ontdekking kwam dat de oud-Feyenoor- der uitstekend als schaduw spits uit de voeten kon. FOTO PIM RAS FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34