Dit gebeurde er ook in Zeeland rond de jaarwisseling Een melding op de Dam in Middelburg viel mee - rook van de open haard. de ongeregeldheden 'een soort van georganiseerd'. ,,De autobanden en de pallets lagen klaar. Er is van tevoren over nagedacht om dit te doen. We onderzoeken wie de le verancier van de banden is. Straten zijn stevig aangetast. We gaan de schade op het autobedrijfverhalen. Ze weten wat ze doen als ze die au tobanden aan jeugdigen meege ven. We hadden camera's ge plaatst, maar die werden zoals ver wacht gemold. Toch hebben we nog genoeg beelden. Die gaat de politie uitlezen." Rugnummers ,,We zijn op zoek naar namen en rugnummers. Mensen zullen de rekening thuis krijgen. Ik ben be nieuwd wat voor gesprek ouders daar met die kinderen hebben. Men weet in Arnemuiden precies wie de daders zijn, maar ze zullen het nooit zeggen." In de rest van Zeeland deden zich weinig incidenten voor, aldus Bergmann, al snapt hij dat de jaar wisseling niet als rustig is ervaren. Wat opviel, overal, was de zwaarte van het vuurwerk. ,,Spijtig genoeg heeft het vuurwerkverbod niet ge bracht wat we ervan verwachtten." PC MAANDAG 3 JANUARI 2022 Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg tijdens de pers conferentie van de Zeeuwse 'driehoek', op de voorgrond plaatsver vangend politiechef Okke van Gelderen en op de achtergrond offi cier van justitie Gerda van Oosterveld. foto dirkjan gjeltema De rellen in Arnemuiden trok ken de meeste aandacht, maar er waren tijdens de jaarwisse ling meer incidenten in Zeel and. Een overzicht. - De brandweer is 75 keer uitge rukt voor een brand. Aan de Radenhove in Middel burg raakten drie huizen zwaar beschadigd door brand op een zolder. En op Oudjaarsavond waren en branden in Yerseke en 's-Gravenpol- der. Alle andere branden konden worden afgedaan door één blus- voertuig. - In Nieuw- en Sint Joosland en Vlissingen was sprake van agressie tegen brandweerper soneel. Het ging in beide geval len om het gooien van zwaar vuurwerk naar de brandweer. - Het was in de nacht van oud op nieuw druk op de spoedeisende hulp van de ziekenhuizen Adrz en ZorgSaam, maar niet met vuurwerkslachtoffers. De artsen hadden het drukker met mensen die moesten worden behandeld voor klachten na alcoholgebruik. Alleen bij het Adrz meldden zich twee vuurwerkslacht offers. - Agenten hielden drie Spaanssprekende mensen aan na een ru zie in de Donze Visser straat in Terneuzen. Er le ken vuurwapens in het spel, maar dat bleek later niet het ge val. De arrestanten zijn al snel vrijgelaten. - De politie moest optreden te gen drie cafés die illegaal open waren, twee in Middelburg en één in Hoek. - Ernst Jan Rozendaal Resten van autobanden, flessen, kerstbomen en vuurwerk herinneren aan de Oudjaarsnacht in Arnemuiden. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23