UMüüffl 'Dit komt echt niet van rotjes hoor' Jumbo mag geen horeca openen in Foodmarkt 2 Elf Arnemuidenaren zijn tijdens de jaarwisseling aangehouden, één agent is gewond geraakt. Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg sluit meer arrestaties niet uit. Hij noemt de rellen georganiseerd. Het is alweer ruim twee jaar geleden dat Jumbo in Goes zijn Foodmarkt opende, in het voorma lige pand van de Agri- markt. Maar al even zo lang ligt het horecage deelte (prominent gele gen aan de voorzijde van de winkel) er verla ten bij. En dat terwijl die horeca een belang rijk onderdeel vormt van het foodmarktcon- cept. Past niet Horeca past echter niet in het bestemmings plan waaronder de su permarkt valt. In het verleden liet de ge meente Goes een paar keer weten dat ze met Jumbo in gesprek was over het onderwerp, maar ondertussen is duidelijk dat de toe stemming van de ge meente er niet zal ko men. ,,Op deze plek past horeca niet binnen het beleid van de ge meente", laat een woordvoerster weten. Dat was voor Jumbo re den om naar de rechter te stappen. De zaak heeft onlangs gediend bij de rechtbank in Middelburg. De uit spraak volgt binnen kort. Marconigebied Overigens is recent vanuit de gemeente een paar keer gezegd dat er met Jumbo wordt ge praat over het verplaat sen van de Foodmarkt naar het Marconigebied (de woonboulevard). Daar heeft de Jumbo nu een kleinere vestiging. Die zou wellicht kun nen worden uitgebreid. Juist in dat Marconi- gebied is horeca iets dat door veel partijen wél wordt gezien als een wenselijke aanvulling. De Marconistraat gaat in de toekomst waar schijnlijk flink op de schop. Zo verdwijnt waarschijnlijk het be ruchte slingerfiets pad. De gemeente kocht onlangs ook het perceel van de voorma lige Renault-garage aan. Daar komen wel licht een parkeerterrein en/of appartementen. PZC.NL Ik heb goede hoop op een beter 2022 Overval op Lidl Weer auto vernield Terneuzen Vrouw steekt man JAARWISSELING IN ARNEMUIDEN LOOPT UIT DE HAND Huiveringwekkend. Dat is het beeld dat plaatsvervangend dis trictschef Okke van Gelderen van de politie Zeeland-West-Brabant schetst van de situatie in Arnemui- den in de nacht van Oud- op Nieuwjaar. ,,Op het moment dat de mensen van de Mobiele Eenheid uit hun voertuig stapten, viel een shell, een extreem zware vuurpijl, midden tussen hen in. Dat is po ging tot doodslag of poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. We nemen dat zeer hoog op. We trekken alle registers open om te achterhalen wie dat zware vuur werk heeft gegooid." Trommelvlies De ME was opgetrommeld nadat de politieagenten in normale uitrus ting - 'met platte pet' - zich aan het eind van de vrijdagmiddag moes ten terugtrekken. ,,Ze lagen zoda nig zwaar onder druk", verklaart Van Gelderen. ,,Er werd gegooid met draken en cobra's, zwaar vuur werk. Er is een collega gewond ge raakt, hij heeft waarschijnlijk zijn trommelvlies gescheurd. Op dat moment konden we niet verder op treden. Daarom hebben we de ME opgeroepen." Grimmig Omdat het rustiger was geworden tegen de tijd dat de ME'ers arriveer den, hoefden ze aanvankelijk niet op te treden. Van Gelderen: ,,Het kruispunt waar het om ging was re delijk verlaten. Pas na de jaarwisse ling werd het weer grimmig. Er ver zamelden zich zestig tot zeventig jongeren. De ME heeft twee keer opgetreden. Eerst om de kruising vrij te maken en toen de jongeren terugkeerden nog een keer. Ze ne geerden het samenscholingsverbod en het bevel om te vertrekken." Zuur Elf mannen uit Arnemuiden zijn aangehouden, in de leeftijd van 16 tot en met 27 jaar. Op Nieuwjaars dag zaten ze nog allemaal vast. Bergmann heeft er geen goed woord voor over. ,,Het is een men taliteit van 'dit is mijn oud en nieuw en ik doe waar ik zin in heb'. Zo gedragen ze zich ook. Ik vind dat zuur. De eigenaar van de Primera heeft gewoon weer doodsangsten uitgestaan, net als vorig jaar. Het ge- De eigenaar van de Primera heeft weer doodsangsten uitgestaan beurde voor zijn deur, roet en brand, het is verschrikkelijk. Het leek goed te gaan met Arnemuiden, maar deze groep heeft het verstierd. Het beeld van het dorp wordt weer naar beneden gehaald." Volgens de burgemeester waren Het is een stille Nieuw jaarsdag in Arnemuiden. Verbrande rommel en vuurwerkresten voor de Buuzen herinneren aan de onrust eerder in de nacht toen het tot een con frontatie kwam tussen jongeren en de ME. Een dame veegt in haar eentje het Havenplein schoon. ,,Iemand moet het toch doen." Bom Eigenlijk weet ze niet waar ze moet het beginnen. Het plein ligt bezaaid met glasscherven en restanten van vuurwerk en in de fik gestoken spullen. Ze schudt haar hoofd. ,,Hier, moet je kij ken. Dit komt echt niet van rotjes hoor." Ze pakt een opge- blazen plastic fles. ,,Die stoppen ze vol met terpentine, lont erin en je hebt een bom." Ze woont in de buurt van het Havenplein en wil anoniem blij ven. Ze heeft geen zin in nog meer rottigheid. Daarom was ze op Oudjaarsdag 's ochtends al uit Arnemuiden weggegaan, ook om haar auto weg te brengen, zodat die niet beschadigd zou ra ken." Elk weekeindewEn het is echt niet alleen met de jaarwisseling hoor, dat er gedoe is op en rond het Havenplein, merkt ze op. ,,Het is elk weekeinde wel raak. Dan staan ze met wel 25 jongeren hier op het plein. Er wordt van alles vernield. De vaste banken en tafel op het plein bijvoorbeeld." Met een bezem gaat ze de troep te lijf die is achtergelaten. ,,De gemeente is nog niet ge weest. En als ik het nu niet doe, rij je je banden kapot op dat glas. Dus dan begin ik zelf maar." Op het pleintje voor de Buuzen, waar even na één uur in de nacht de ME ingreep omdat zo'n honderd jongeren het sa menscholingsverbod negeerden en de openbare orde verstoor den, ligt ook een hoop zwartge blakerde troep bijeengeveegd. Daar zijn buurtbewoners 's och tends vroeg al gaan opruimen, vertelt ze. ,,Op het voetbalveldje aan de Singel hebben ze ook brand ge sticht." Ook daar liggen de res tanten nog. De prullenbak bij het veldje ligt uit elkaar. Jonge gasten zijn het, zegt ze. En als ze er wat van zegt? ,,Ach, ze lachen je alleen maar uit." MAANDAG 3 JANUARI 2022 PC lllttw De Jumbo supermarkt aan de Van Doorne straat in Goes. foto rob paardekam GOES De gemeente Goes houdt voet bij stuk: er mag geen horeca komen in de Jumbo Foodmarkt in Goes. De supermarkt is daarom naar de rech ter gestapt. - Rob Paardekam £9 WAT VINDT U? OM Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Weekend: (2957 reacties) Eens GLAESS De Lidl in de Goese Polder in Goes is vrijdag rond 18.00 uur overvallen. De dader is ge vlucht. Hij is er met een nog on bekend geldbe drag vandoor gegaan. De overval in Goes- Noord gebeurde rond het mo ment dat de win kel zou sluiten. Volgens de poli tie is de dader een lichtgetinte man van 30 tot 40 jaar oud en 1,75 meter lang. Hij bedreigde een medewerker met een mes maar niemand raakte gewond. MIDDELBURG Het is nu al de vijfde keer in een week tijd dat er een auto is ver nield in de wijk Dauwendaele. In de nacht van za terdag op zon dag was het vuurwerk, de ke ren daarvoor was het brand stichting. Dit keer was een blauwe Peugeot 107 die gepar keerd stond op de Buitenhove- laan het doelwit. De vooruit en een zijruit van de auto zijn ge sneuveld. Er is nog geen aan gifte gedaan bij de politie. Oneens Nieuwe stelling: Relschoppende jongeren in Arnemuiden moeten gewoon de cel in Gisterochtend is een man ge wond geraakt bij een steekinci- dent in de Han- dellaan in Ter- neuzen. Een vrouw is opge pakt en verdacht van poging tot doodslag. De man is een be kende van de vrouw. Volgens de politie raakte hij niet ernstig gewond. Hij doet wel aangifte. Elf aanhoudingen, één agent gewond: 'Dit is poging tot doodslag' Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Harald Bergmann, burgemeester Maurits Sep Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22