Huiveringwekkende nacht in Arnemuiden Voor het eerst een afspiegeling van de samenleving cJT JOL Walcheren Shirin van Anrooij achtste in Vestingcross: Jammer, ik had er mijn zinnen op gezet'' Lucinda Brand wint publiekloze wedstrijd bij de vrouwen, Brit Tom Pidcock bij de mannenP sport 10 Er was een samenscholingsverbod en de politie stond klaar om herhaling van de ellende van vorig jaar te voorkomen, maar weer was de Oudjaarsnacht in Arnemuiden tumultueus. Met branden en geweld tegen politie-agenten. De ME moest er aan te pas komen om groepen uit elkaar te slaan. Elf mensen zijn gearresteerd met mogelijk nog meer aanhoudingen op komst. Burgemeester Harald Bergmann noemt de rellen 'georganiseerd'. Politiechef Okke van Gelderen spreekt van poging tot doodslag. In de rest van Zeeland bleef het juist redelijk rustig. Voor het eerst krijgt Nederland een kabinet dat voor de helft uit vrouwelijke ministers be staat. Volgende week maan dag staat het kabinet op het bordes van paleis Noordeinde. Met tien mannen en tien vrouwen is de nieuwe ministersploeg voor het eerst een afspiegeling van de sa menleving. Ook zijn er drie be windspersonen met een migratie achtergrond. Vanaf vandaag komt de 29-kop- pige ploeg, ministers en staatsse cretarissen, één voor één langs bij formateur Mark Rutte. Die gesprek ken lopen tot en met donderdag. Na de bordesscène op maandag volgt in de loop van volgende week het debat over de regeringsverklaring. Dan kan Rutte IV echt van start. Gisteren kwam het CDA als laat ste met de nog ontbrekende puzzel stukjes: partijleider Wopke Hoek stra wordt minister van Buiten landse Zaken, oud-Kamerlid Hanke Bruins Slot wordt verantwoordelijk voor Binnenlandse Zaken en voor malig staatssecretaris Karien van Gennip krijgt het ministerie van Sociale Zaken onder haar hoede. Hugo de Jonge Ook werd bekend dat Hugo de Jonge door mag in het nieuwe kabi- net: hij wordt minister voor Volks huisvesting. Daarnaast levert het CDA twee staatssecretarissen: inte rim-partijvoorzitter Marnix van Rij gaat zich ontfermen over de belas tingen op het ministerie van Finan ciën. Vivianne Heijnen wordt staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Ook D66 kwam gis- C Raymond Knops en Steven van Weyenberg (nu beiden nog staatssecretaris) gaan de Tweede Kamer weer in teren met ontbrekende namen. Al exandra van Huffelen verkast van Financiën naar Binnenlandse Za ken om staatssecretaris voor Ko ninkrijksrelaties en Digitalisering te worden. Cultuurhistoricus Gunay Uslu is staatssecretaris voor Cultuur en Media. Eerder lekte al uit dat weten schapper/bestuurder Robbert Dijk graaf (Onderwijs) en ziekenhuis baas Ernst Kuipers (Volksgezond heid) voor D66 minister worden. Ook Kajsa Ollongren (Defensie) Rob Jetten (Klimaat en Energie) en Franc Weerwind (Rechtsbescher ming) krijgen namens de democra ten een stoel in de ministerraad, zo werd gisteren bevestigd. Partijleider Sigrid Kaag is straks behalve minister van Financiën ook de eerste vicepremier in Rutte IV. Zij vervangt Rutte bij ziekte ofver- plichtingen in het buitenland. Wopke Hoekstra en Carola Schou ten (ChristenUnie) worden respec tievelijk tweede en derde vicepre- mier. Niet bij de club De vernieuwingsdrift gaat ten koste van Raymond Knops (CDA) en Steven van Weyenberg (D66). Zij zijn nu nog staatssecretaris maar worden straks weer Kamerlid. CDA en D66 moeten allebei nog een nieuwe fractievoorzitter kiezen. Gert-Jan Segers van de Christen Unie schuift als enige partijleider niet aan in het kabinet. c P4 11°c pzc.nl Nieuwsmedia [Middtlfurg CZEELAND2 FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA EN HV ZEELAND Helft leden van kabinet is vrouw Laurens Kok Den Haag maandag 3 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P12 Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1