Beste Zeeuwen, g Zeeland Advertentie Net als 2020 was het afgelopen jaar weer een jaar met beperkingen. De coronapandemie heeft helaas nog steeds een enorme impact op ons privéleven, op school en op ons werk. Zeker ook de laatste weken weer, met opnieuw een lockdown. Net als zoveel andere evenemen ten kan ook de provinciale nieuw jaarsbijeenkomst dit jaar helaas niet doorgaan. Daarom sturen wij alle Zeeuwen langs deze weg onze nieuwjaarswensen. In het begin van de pandemie ont stond er een sterk gevoel van saamhorigheid. Mensen meldden zich spontaan aan als vrijwilliger om anderen te helpen, klapten voor het zorgpersoneel en gaven gul aan voedselbanken. Maar de coronacrisis duurt lan ger dan gehoopt. Discussies over de bestrijding ervan lopen soms hoog op. In de politiek, op sociale media en soms zelfs binnen gezin nen. Daarnaast maken we ons zorgen over het klimaat, kunnen veel mensen geen betaalbare woning vinden en hebben onder nemers het moeilijk. Dat maakt onzeker. Op zoek naar houvast bestaat bij sommige mensen de neiging zich dan terug te trekken achter de dijken van hun eigen gelijk. Ook in Zeeland. Het is een begrijpelijke reactie, maar we moeten voorkomen dat we elkaar daardoor kwijtraken. Dat we tegenover elkaar komen te staan en dat de saamhorig heid die er eerst was ons door de vingers glipt. Juist in tijden van onzekerheid is het goed om onze oren en ogen open te houden, te luisteren naar elkaar en naar elkaar om te zien. We kunnen onszelf immers niet aan onze eigen haren 'uit het moeras trekken', ledereen wordt geraakt door de crisis, er is veel persoonlijk leed en sommige be drijven hebben het heel moeilijk. Er wordt veerkracht gevraagd en daarbij kunnen we elkaar helpen. Soms is een woord of een gebaar al genoeg. Veel Zeeuwen zetten zich dagelijks zichtbaar en onzichtbaar in voor onze samenleving. Verpleegkun dige, fruitteler, docent en haven arbeider. Leerling, student, vrijwil liger en mantelzorgen Kunstenaar, kroegbaas en caissière. En al die andere mensen, uit alle delen van Zeeland. Als provinciebestuur willen wij al deze mensen bedanken voor hun enorme inzet en betrokkenheid. Dat geldt ook voor al diegenen die zich nu en na de komende ge meenteraadsverkiezingen inzet ten voor de belangen van de in woners van hun gemeente en óns Zeeland. Wij wensen alle Zeeuwen een ge zond en gelukkig 2022. Een nieuw jaar waarin wij ons met elkaar blijven inzetten om het corona virus eronder te krijgen. Een nieuw jaar waarin we samen hard blijven werken aan het gezond en veerkrachtig houden van onze mooie Zeeuwse samenleving. Namens het Provinciebestuur, Han Polman, commissaris van de Koning h NIEUWJAARSBOODSCHAP www.zeeland.nl II provinciezeeland provzeeland Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 12