II de allerlaatste dag om op je zorgverzekering te besparen X/1 :/l 5 Geen demonstratie komende zondag Met maximaal 3500 mensen had de demonstratie mogen door gaan, maar de organisatie zou elke medewerking aan een veilig en ordelijk verloop weigeren. Volgens organisator Michel Reijinga namens Samen voor Ne derland is dat 'complete onzin'. Hij noemt het verbod een schan dalige beslissing en zegt dat de ge meente de gesprekken vroegtijdig heeft gestopt. De politie heeft aan wijzingen dat deelnemers zondag uit zijn op ongeregeldheden. Reijinga is zelf nog steeds van plan zondagmiddag naar het Mu seumplein te gaan om 'koffie te drinken'. Mochten er veel mensen naar het Museumplein komen, dan zal er waarschijnlijk worden ingegrepen. in gesprek met deze krant op merkte dat ze 23.000 ongeopende mails van Afghanen had en dat dit zou betekenen dat 100.000 Af ghaanse vluchtelingen onze kant op zouden komen. Pannekoek leest voor: ,,Daar schrok ik dus ook van, want ik heb nog 1500 ongeopende e-mails. Als dat betekent dat er zesduizend Af- ghanen mijn kant op komen, zo veel matrassen heb ik niet. Aan de andere kant: als ik in Afghanistan zit en ik moet weg, dan stuur ik ook niet slechts één mail. En ik heb allemaal ongelezen mails van Nigeriaanse koningen, die juist willen dat ik hun kant op kom, omdat ik blijkbaar een of andere erfgenaam ben van een fortuin.'' Op 19 januari, rond de val van het kabinet over de toeslagen affaire, noteert Pannekoek: De Tegenmacht, goede titel. ,,Dat woord hoorde je toen overal, weet je nog?'' Zo scrolt hij het jaar door, dwars door zijn aantekeningen. Hier, de dag dat afhalen bij niet-essentiële winkels werd toegestaan. Grootste drukte: bij de Action. „Kennelijk missen we spullen waarvan we niet eens wisten dat we ze nodig hadden het meeste.'' Er was ook nieuws dat losstond van corona. Berichtje over baby's in het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos. ,,Ze worden preven tief ingeënt tegen tetanus, omdat ze in hun slaap worden gebeten door ratten. Je kunt zeggen: dit is de bodem, maar dat is natuurlijk wanneer ratten worden gebeten door baby's omdat ze honger hebben.'' Op naar mei dan, de wildwest taferelen in het weiland boven Amsterdam na de gewelddadige overval op een waardetransport. ,,Overvallers vluchten vaak in Audi's en Porsche Cayennes. Waarom zou je nog een overval plegen, als je je zulke auto's kunt Baudetheeft toegegeven dat hij alleen maar ophef wil creëren. Daar doe ik niet aan mee permitteren?'' Hij scrolt verder: ,,Afgelopen zomer liep het con flict tussen Israël en de Palestij- nen weer op. Ik las dat de tunnels van Hamas 1,25 miljard hebben gekost. Dan vraag ik me af: had den we eigenlijk Hamas moeten vragen voor de aanleg van de Noord-Zuidlijn?'' Brede grijns achter zijn com puter. En dan te bedenken dat dit materiaal zijn oudejaarsconfe rence niet heeft gehaald. ,,Dat vind ik nog het meest eer volle van dit verzoek: dat ik zelf mag bepalen wat ik belangrijk vond, dit jaar, als een kleine dic tator. Ik heb een heel stuk over Lil' Kleine in mijn voorstelling, dat zouden sommige voorgan gers misschien minder gauw ge daan hebben. En de naam van Thierry Baudet noem ik dan weer niet. Ik zou van alles met hem kunnen, maar hij heeft zelf toegegeven dat hij alleen maar ophef wil creëren. Daar doe ik dus niet aan mee en daar heb ik dan ook wel weer lol in.'' welkom bij jindepender GO VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 HAPPY i Nifto, Klantwaardering 9.1 Deskundig advies 5 jaar garantie Altijd de scherpste prijzen 22 winkels in Nederland en België AMSTERDAM De demonstratie van Samen voor Nederland, zondag op het Museumplein, is verboden. - ANP Kijk voor knallende nieuwjaarsaanbiedingen op kamera-express.nl of maak voor persoonlijk en deskundig advies een afspraak met een van onze specialisten. Peter Pannekoek, Nieuw Bloed vanavond 22.25 uur, NPO 1 Happy New Gear van Kamera Express Beelden zeggen meer dan duizend woorden. Ook in 2022 staan we voor je klaar om jouw mooiste momenten vast te leggen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5