h 1 Lucinda Brand is 'on fire' Wie worden de Zeeuwse sporters van2020én 2021? 15 VAN AERT EN TOM PIDCOCK wedstrijd wel zo veel mogelijk te sparen. Er zijn namelijk veel koer sen in korte tijd." De Belg rijdt op nieuwjaarsdag in Baal en 24 uur later is hij present in Hulst. Pidcock is er bij die races ook bij. Na Heusden-Zolder, waar hij maandag tweede werd achter Van Aert, nam hij een paar dagen rust. Hij gaf na die laatste koers wel aan dat zijn vorm groeit. ,,Mijn conditie is al goed en mijn techniek wordt steeds beter." Omdat Mathieu van der Poel ge blesseerd is en zijn WK-deelname nog twijfelachtig is en Wout van Aert nog niet weet ofhij wel aan het WK in Amerika wil meedoen, ruikt Tom Pidcock zijn kansen. Hij pakte al een wereldtitel bij zowel de juni oren als de beloften. Graag wil hij nog een derde regenboogtrui. In Hulst kan hij een stap in die rich ting zetten. anders had ze ongetwijfeld ook de rood-wit-blauwe trui om haar schouders mogen doen. De 32-jarige Dordrechtse is uiter mate gulzig. Marianne Vos is nog wel een enorme concurrente als ze meedoet, Denise Betsema is een luis in de pels en de jonkies Puck Pieterse, Fem van Empel én Shirin van Anrooij kloppen steeds harder op de deur, maar ze kunnen alle maal niet aan Lucinda Brand tip pen. Als zij haar turbomotor aanzet en een gaatje slaat, is de rest gezien. Alleen in sprints, zoals recent in Rucphen, is ze kwetsbaar. Azencross Gisteren boekte ze in Loenhout de Misschien had ik wat meer moeten durven aanvallen - Shirin van Anrooij dertiende zege van het seizoen. In de slotronde reed ze weg bij Bet- sema en Van Anrooij, haar Zeeuwse ploeggenote bij Trek Baloise Lions. ,,Misschien was Betsema wel ster ker vandaag", zei de Brand na af loop, ,,maar niet altijd wint de sterkste. Ik blufte aan het einde met een versnelling, terwijl ik eigenlijks niks meer over had. Dat werkte." Van Anrooij Van Anrooij was blij met haar derde plaats, maar realiseerde dat ze mis schien hoger op het podium had kunnen komen. ,,Ik was iets te bang om het initiatiefte nemen en heb te veel in het wiel van de anderen ge hangen", zei ze voor de Belgische televisie. ,,Misschien had ik wat meer moeten durven aanvallen." Voor Hulst is Brand weer de grote favoriet. Van Anrooij is een goede kandidate voor de top 5. Ze begint met vertrouwen aan haar thuis wedstrijd. - Roeland van Vliet VLISSINGEN Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, voetballer Bart Nieuw koop en mountainbiker Milan Vader. Corona heeft z'n weerslag op de provinciale sportverkiezingen. Na een jaar afwezigheid wordt het Zeeuws Topsportgala wel weer gehouden, maar worden er in minder categorieën prijzen uitgedeeld. Omdat teamcompetities nauwelijks afgemaakt werden, zal er bijvoorbeeld geen 'sportploeg van het jaar' zijn. Eind 2020 gaf sportkoepel Sport- Zeeland aan dat het niet gepast en mogelijk was om een gala te hou den. Maar de mooiste prestaties uit dat jaar zijn nu alsnog meege nomen door de vakjury, die be staat uit oud-topsporters en verte genwoordigers van SportZeeland en de media. In alle vier catego rieën zijn er drie genomineerden. Mannen Bij de mannen zijn dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, voetbal ler Bart Nieuwkoop en mountain- biker Milan Vader de kandidaten. Minderhoud, die voor de twaalfde keer genomineerd is, greep onder meer zilver op het NK en werd met Oranje vijfde op de Olympi sche Spelen van Tokio. Nieuw koop stapte van Feyenoord over naar Union Saint-Gilloise, dat nu in België bovenaan staat in de Ju- piler Pro League. Vader viel op met zijn podiumplaatsen bij twee wereldbekerwedstrijden in 2020 en zijn tiende plaatsen op zowel het WK als de Olympische Spelen in 2021. Vrouwen Dinja van Liere is de eerste geno mineerde bij de vrouwen. De dressuuramazone schoot in 2021 als een komeet omhoog en zou als basiskracht mee mogen naar de Olympische Spelen, ware het niet dat haar eerste paard door een ad ministratieve fout niet startge rechtigd was. Met haar tweede C Bij de mannen zijn dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, voetballer Bart Nieuwkoop en mountainbiker Milan Vader de kandidaten paard, Haute Couture, ging ze als nog als reserve naar Tokio. Ze krijgt concurrentie van Anne Terpstra, die vijfde werd op de Spelen en zowel tijdens het EK als het WK zilver pakte, en motor crossster Nancy van de Ven, die in 2020 en 2021 als tweede eindigde in het WK. Bij de talenten is er gekozen voor wielrenster/veldrijdster Shirin van Anrooij, wielrenner Mick van Dijke en zeiler Paul Ha- meeteman. De prijs voor 'beste aangepaste sporter met een licha melijke beperking' gaat naar rol- stoelbasketbalster Silvana van Hees, roeier Corné de Koning of rolstoelbasketballer Joeri van Liere. De categorie 'beste aange paste sporter met een geestelijke beperking' is er dit keer niet. De prijswinnaars worden be kend gemaakt op donderdag 24 fe bruari. Ofdat, zoals gewoonlijk, in het Goese theater De Mythe kan, is nog onduidelijk. Organisator SportZeeland bekijkt tegen die tijd wat er binnen de dan gel dende coronaregels mogelijk is. - Roeland van Vliet De kandidaten bij de vrouwen: Dinja van Liere, Anne Terpstra en Nancy van de Ven. GO VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 in actie in Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47