O Q. Favoriete 14 Van Drongelen mag weg Voetballer Rick van Drongelen uit Axel mag in de winterstop tijdelijk weg bij Union Berlin. Zijn Duitse werkgever wil meewerken aan een verhuur om de Zeeuwse verdediger speelminuten te laten maken. Dat meldt het Duitse voetbalm edium Kicker. Van Drongelen maakte in de zomer de overstap van Hamburger SV naar Union Berlin. Inschrijving Kustmarathon De inschrijving voor de negentiende editie van de Kustmarathon gaat in de nacht van vrijdag op zaterdag - precies als 2022 begint - open. Vooral de wandelaars zullen er vroeg bij moeten zijn, zo leert de ervaring. Meestal worden de 5000 startbewijzen al binnen 24 uur vergeven. Morgenochtend om 00.00 uur, als men kan toosten op het nieuwe jaar, schiet-ie open. In totaal kun nen zo'n 10.000 startbewijzen worden ver geven. Breskens en Sluis verlengen Soufian Dooms is ook volgend seizoen trainer van Breskens. De oud-aanvaller van Breskens gaat voor zijn vierde seizoen als hoofdtrainer bij de huidige nummer 4 in de vierde klasse A. Ook bij Sluis gaat men volgend seizoen door met dezelfde trainer. Ronnie Tresonie heeft zijn contract met een jaar verlengd bij de nummer 5 uit die zelfde vierde klasse A. Zaamslag trekt lijn door Ives Vandriessche zal ook volgend seizoen de trainer zijn van Zaamslag. De derdeklas ser en haar oefenmeester verlengden de sa menwerking, ondanks dat ze momenteel niet op de gehoopte positie staan. ,,De eer ste prioriteit is om de opgaande lijn door te zetten en voldoende punten voor in ieder geval lijfsbehoud halen'', aldus Vandries- sche. Quote van de dag De mooiste dingen komen als je ze niet verwacht Van Anrooij op podium Cadzand afgelast VESTINGCROSS ALLE OGEN GERICHT OP WERELDSTERREN WOUT Zonder Mathieu van der Poel zijn er nog steeds twee wereldsterren present bij de Vestingcross. Van Wout van Aert en Tom Pidcock, twee alleskunners, wordt zondag vuurwerk verwacht in Hulst. Bij de mannen staat zondag de complete top 10 van de wereldrang lijst aan de start van Vestingcross. Dat is sensationeel, alle specialisten willen zich in de Hulster klei in beeld rijden voor het WK in de Ver enigde Staten. Maar de grootste sterren tijdens de Zeeuws-Vlaamse wereldbekerwedstrijd zullen waar schijnlijk de nummers 11 en 12 op die ranking zijn, Tom Pidcock en Wout van Aert. Dat die twee niet zo hoog staan, komt doordat ze alleskunners zijn. Beiden rijden een beperkt cross programma, omdat ze er ook nog Ik probeer me tijdens een wedstrijd wel zo veel mogelijk te sparen Wout van Aert is dit weekend één van de grote sterren in Hulst. een goed wegseizoen willen kun nen rijden. De Belg en de Brit zijn in heel veel disciplines goed. Van Aert liet dat eerder in 2021 zien door in één Tour de France een tijdrit, een bergetappe en de sprint op de Champs Élysées te winnen. Pid- cock zegevierde in april in de Bra bantse Pijl en pakte in augustus olympisch goud bij het mountain- biken. Zes op een rij Beiden doken pas op 4 december het veld in, in het Belgische Boom. Vooral Van Aert is in vorm. Don derdag won hij in Loenhout zijn zesde race op rij, een persoonlijk re cord. Op de meet, waar hij solo aan kwam, wees hij eerst naar zijn shirt en vervolgens omhoog. Toen een reporter van de Belgische zender AGO Sporza vervolgens vroeg wat die ge baren betekenden, antwoordde hij dat hij het zelf ook niet wist. Van Aert: ,,Ik had niet zo veel inspiratie, geloof ik. De originele gebaren zijn na een paar weken ook wel op... Voorlopig gaat het in elk geval heel goed. Ik probeer me tijdens een Ze is de wereldkampioene. Ze is de Europees kampioene. Ze is de num mer één op de wereldranglijst. Ze is de leidster in de wereldbeker na twaalf koersen, waarvan ze er elf reed en vijf won. En ze is de kop- loopster in de Superprestige na zes krachtmetingen, waarbij ze vijf maal als eerste finishte. Lucinda Brand is dit jaar zonder meer de Grand Lady van het veld rijden. Het is dat er dit jaar vanwege corona geen NK is verreden, want VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 GO MfilWSCHKA VOETBAL ATLETIEK VOETBAL VOETBAL - Mick van Dijke, nadat hij gisteren in Hulst de Theo Middelkamp Trofee in ontvangst mocht nemen CROSS Shirin van An rooij is gisteren bij de Azencross in Loenhout derde geworden. De negentienja rige veldrijdster hoefde alleen Luanda Brand en Denise Bet- sema voor zich te dulden. Van Anrooij had een bliksemstart en reed aanvanke lijk met Betsema weg van de rest. Later sloot Brand aan en gedrieën dic teerden ze de modderige koers tot de finish. ATLETIEK Net als vorig jaar gaat er een streep door de Midwinter halve marathon van Cadzand. De echte fanatieke lopers kunnen tijdens de virtu ele 'Kerzantse Loop10daagse' alsnog hun ei kwijt. Die kan van 4 t/m 13 fe bruari worden gelopen op het zelfde parkoers. Resultaten kun nen door gege ven worden via www.goruna.nl. O 5> a> Wereldsterren Roeland van Vliet Hulst Wout van Aert G Wereldkampioene Lucinda Brand (links) samen met de Ka- pelse Shirin van Anrooij op het podium in Loenhout. fei-torec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46