OM: Ex-secretaresse speelde gegevens door voor boek van haar man Een vechtscheiding ontaardt in een loopgravenoorlog. De man schrijft alle wrok van zich af in een thriller. Daarin staat ook medische informatie over zijn ex. Het 'toeval' wil dat zijn nieuwe liefde in het Bravis ziekenhuis werkt. Zij moet zich bij de rechter in Breda verantwoorden voor schending van haar beroepsgeheim. Het zou het scenario kunnen zijn voor een soapserie. Een eigen tijds Medisch Centrum West. Als het allemaal niet zo akelig en waargebeurd zou zijn. De 58-jarige secretaresse is ontslagen. Alle partijen in deze slepende zaak zijn verliezers, vindt de rechter. Terug in de tijd: De roman waar het allemaal mee begint, ver schijnt in 2018. De titel spreekt boekdelen: HEXIT. De flaptekst is ook weinig vleiend over de voor malige eega: '...een meedogenloze ex-vrouw die nergens voor terug deinst om haar dreigement van 'totale destructie' uit te voeren.' Onnodig grievend De ex van de auteur verliest aan vankelijk een kort geding om het boek. Maar in hoger beroep beveelt het gerechtshof in Den Bosch de roman uit de schappen van de boekhandels te halen. Volgens het hof is de inhoud onnodig grievend voor de vrouw, ondanks de gefin geerde naam Helga. De voormalige echtgenote ont dekt ook dat het boek vertrouwe lijke medische gegevens over haar bevat. Er staan details in die vol gens haar niemand buiten het Roosendaalse ziekenhuis kan we ten. En de nieuwe partner van de schrijver blijkt op de Spoedei sende Hulp van Bravis te werken. Zij heeft, zo luidt de aanklacht, de persoonsgegevens van de ex- vrouw misbruikt om veelvuldig haar medisch dossier in te zien en informatie door te spelen aan haar partner voor zijn boek. Ze hoopt ook op een goede afloop voor de reputatie van het ziekenhuis De affaire krijgt volop me dia-aandacht. Het ziekenhuis ont slaat de medewerkster, put zich uit in verontschuldigingen en scherpt de beveiliging van de patiëntgegevens aan. Paniek En deze week moest de ex-mede werkster voor de rechter in Breda verschijnen. Haar advocaat Tom mie Joris zegt dat zij uit louter pa niek handelde. Zij en de roman schrijver zouden op 'vreselijke wijze' worden belaagd door de ex- vrouw. Zijn cliënte zou uitslui tend het voorblad van het medisch dossier hebben bekeken om te zien wanneer de voormalige echt genote afspraken had in het zie kenhuis uit angst voor een con frontatie op haar werk. ,,Ze is nog steeds loyaal aan haar voormalige werkgever en hoopt ook op een goede afloop voor de reputatie van het ziekenhuis." De raadsman vindt het ook ui terst vreemd dat de auteur zelf nooit is bevraagd. De schrijver zelf zegt dat hij PTSS aan zijn echt scheiding heeft overgehouden. ,,Ik ben nooit in Afghanistan geweest, maar ik heb wel mijn eigen Tali ban." Hij stelt dat zijn boek hoofdza kelijk een autobiografie is. Wat er op medisch gebied in staat, gaat volgens hem alleen over bezoeken die hij samen met zijn ex-vrouw bracht aan het Dijkzigt-zieken- huis, onder meer voor een ivf-be- handeling. Het Openbaar Ministerie denkt daar echter anders over en verwijt de ex-medewerkster van Bravis misbruik van persoonsgegevens en schending van het beroepsge heim. Intussen is de hele affaire ook een juridisch doolhof. Want het OM besluit aanvankelijk, in 2018, om de aanklacht te seponeren. De klaagster tekent daartegen beroep aan. Het gerechtshof stelt eind 2020 ,,dat niet valt uit te sluiten dat de strafrechter tot een bewezen- verklaring komt". De ex-zieken huismedewerkster wordt daarom nog eens aan de tand gevoeld door de politie. In april stuurt het OM haar een brief dat de zaak (wederom) is ge seponeerd. Wegens onvoldoende bewijs. „Daardoor is bij mijn cli- ente het vertrouwen gewekt dat de zaak was afgedaan", aldus haar ad vocaat. Maar begin december ligt er tóch een dagvaarding op de deurmat. Boetekleed Tijdens de zitting deze week trekt de officier van justitie het boete kleed aan: ,,Dat is een fout en ver dient geen schoonheidsprijs." Niettemin geeft ze geen duim breed toe. En de rechter oordeelt dat het bevel van het gerechtshof zwaarder moet wegen dan de mis kleun van het OM. Hij besluit de zaak aan te houden. To be conti nued. De volgende aflevering van de reality-serie rondom HEXIT is op 23 februari. ^2 VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 GO Strijd om medisch dossier Bravis woedt voort Johan van Uffelen Roosendaal - Advocaat Tommie Joris Het Roosendaalse zieken huis, waar de secretaresse werkte. Zij zou medische informatie hebben opgesnord over de ex-vrouw van haar nieuwe partner, zo luidt de aanklacht. foto peter braakmann/ PIX4PROFS Medische gegevens over de ex-vrouw zouden in dit boek staan. Het moest uit de handel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44