VAN DE STRAAT I 11 Harry Honsbeek (57) de Binnenhaven Waar: Binnenhaven, Vlissingen Wanneer: woensdag 1 december, 11.33 uur k ben nu vier weken vrij. Lekker aan het wandelen vandaag. Effe naar de I golven, want die zie je niet zoveel en vandaag staat er gelukkig wat wind. Ik woon in Paauwenburg. Boten. Kreeft. Het water éééy! Dat trok me naar Zeeland. Oorspronkelijk kom ik uit Dordrecht. In Dordrecht woonde ik ook aan het water. Daarna heb ik tien jaar in Middelburg gewoond en nu woon ik in Vlissingen. Mijn vriendin woont ook in Vlissingen, maar dan ergens anders. Ik heb haar hier leren kennen. Zij doet de hele dag printplaatjes solderen. Ik maak het strand schoon." Bekende Vlissinger „Iedereen in Vlissingen kent mij. Ik ben één van de bekendste Vlissingers. Ik heb ook in de PZC gestaan met mijn werk voor de strandwacht. Alles wat is aange spoeld en wat schepen overboord gooien ruim ik op. Om 7.00 uur begin ik met het zwerfafval. Als dat klaar is ga ik de prul lenbakken doen tot het hele strand schoon is. Mijn collega deed dit vroeger ook. Hij is nu verhuisd naar Thailand. Ik liep een tijdje mee en ondertussen doe ik het al 12 jaar. Ik ben op leeftijd en zie mij dit werk nog wel doen tot aan mijn pensi oen over tien jaar. Als ik nu ga stoppen met dit werk ga ik 300 euro naar beneden in salaris. Dat zie ik niet zitten." Plantsoenendienst ,,In het hoogseizoen kan ik geen vrij ne men dus neem ik nu een paar weken vrij. In de winter, van januari tot april, werk ik in Vredehof voor de gemeente Vlissingen. Ik doe de plantsoenendienst. Ik ben ver antwoordelijk voor het groenonderhoud. Dan loop ik in het bos, met soms een ket tingzaag, het bos te onderhouden. Dat moet ook gebeuren hè. Dus eigenlijk heb ik twee halve banen in een jaar." GO VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Pascal Lenstra, foto Dirk-Jan Gjeltema 'Boten, kreeft en het water!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43