Het buldert weer eens in Terneuzen, opnieuw fakkelt chemiereus Dow af Wijziging in openingstijden van de vaccinatielocaties c Zeeuwse rennertjes probeerden het parkoers al uit 10 Hulst maakt zich klaar voor een Vestingcross zonder publiek. De eerste rennertjes mochten trainen op het afgeschermde parkoers.. De Vestingcross ziet er dit jaar net iets anders uit, meer dan een ki lometer aan hekken staat langs de hele route. Hekwerk met zwart doek ertegenaan, want de cross wordt zondag verreden zonder publiek. Achter de hekken staat alles zo goed als klaar én er staan op don derdagochtend 64 kinderen klaar met hun mountainbike. De Zeeuwse mountainbikevereniging ATB Team X-Treme heeft de pri meur op het parkoers. Oliebollentraining De club kreeg toestemming om er twee uur te komen trainen. Dat vergt nogal wat organisatie, Chris- tien Struijk vinkt de namen van alle fietsertjes af die zich opgaven: 64 in totaal. Kinderen uit heel Zeeland komen voor de jaarlijkse oliebollentraining van de club, die trainingslocaties heeft in Hulst, Goes en Vlissingen. ,,Voor het eerst mogen we bij de Vesting cross trainen. Heel bijzonder, want de kinderen volgen allemaal het veldrijden." Mike (13) uit Colijnsplaat is startklaar om te rijden over het parkoers waar zondag grote na men aan de start staan. ,,Ik heb er zin in." Hij is al een poosje bezig met mountainbiken en sinds een jaar of drie doet hij aan veldrijden. Even later zoeft hij behendig over het nog keurige, groene gras. Bram de Brauwer van de organi satie kijkt er met een glimlach naar: hij is blij dat kinderen de route kunnen testen door middel van een besloten training. De jeugdwedstrijden kunnen zondag namelijk niet doorgaan vanwege de coronamaatregelen, de organi satie wil zo weinig mogelijk men sen op eenzelfde plek bij elkaar brengen. Op tweede kerstdag be gonnen de vrijwilligers met de op bouw. Dagen met veel werk en héél veel regen. ,,Het weer was verschrikkelijk, maar de mensen blijven allemaal gemotiveerd. We komen graag in Hulst." Het opbouwen was onderaan de streep net zoveel werk als andere edities. ,,Het compenseert elkaar. De omheining is extra werk maar we hebben dit jaar geen pu- bliekstent of vip-tent." Alles is zo goed als klaar, de laatste puntjes worden nog op de i gezet. Zo ko men de namen van sponsors langs het parkoers, de start- en finishlijn moet nog worden opgebouwd aan de Glacisweg en er komen led-schermen. ,,Nu zijn we bezig met de cameraplatformen." Een regisseur van de VRT bekijkt waar de camera's het beste kunnen ko men, zodat kijkers thuis niets mis sen van de wedstrijd. Er komen Er komen dit jaar eenentwintig camera's en een drone. Normaal zijn het er zestien dit jaar eenentwintig camera's en een drone", vertelt de Brauwer. ,,Normaal zijn het er zestien." Gluurders Mensen worden door de gemeente Hulst opgeroepen om niet te ko men gluren zondag. Er worden daarnaast maatregelen genomen: ,,Rondom het hele parkoers ko men beveiligers, die mensen vriendelijk verzoeken om huis waarts te keren." De bekende ren ners en hun team parkeren binnen het omheinde wedstrijdterrein, zodat ze onbereikbaar zijn voor fans. In totaal doen er honderd vijftig renners mee. Het parkoers is in ieder geval al goedgekeurd door de jonge Zeeuwse mountainbikers, uitda ging is er genoeg. Op de steile stukken valt het niet mee om de wallen op te komen. ,,Afstand houden, anders kun je geen aan loop nemen", legt één van de trai ners uit. ,,Of je loopt met je fiets naar boven. Wie durft?" Een jon getje doet een dappere poging. Onderweg wordt hij aangemoe digd: ,,Hard! En knallen!" Hij stampt naar boven op zijn fiets en redt het nét. Het is een pittige oliebollentraining, even verderop staan daarom de warme choco- melk én natuurlijk de oliebollen al klaar. Affakkelen is het gecontroleerd ver branden van gassen die niet meer gebruikt kunnen worden bij het maken van plastics. Dat fakkelen is nodig omdat een van de krakers weer in gebruik wordt genomen na een grote storing eind november. Toen viel ineens de stoomtoevoer stil. Om de productie veilig stil te kunnen leggen, moest Dow toen dagen lang affakkelen. De vlam die daarbij ontstond was net zo hoog als de basiliek van Hulst en bereikte temperaturen boven de 700 graden. Ook toen had de wijde omgeving last van rookpluimen, een oranje gloed en veel lawaai. Op tweede kerstdag is Dow be gonnen met het opstarten van een van de drie krakers en moest we derom affakkelen om de productie veilig op te starten. Woordvoerder Ciccio Pecoraro kan niet zeggen hoe lang het fakkelen gaat duren. ,,Het is heel moeilijk om er een datum op te plakken. Maar dat kan dagen du ren. We hopen dat we in de loop van volgende week niet meer hoe ven af te fakkelen." GGD Zeeland brengt drie wijzi gingen aan. Allereerst zijn van daag alle Zeeuwse vaccinatieloca ties open van 09.00 tot 16.00 uur. Op 1 januari is dat van 14.00 tot 17.00 uur. Vanaf maandag 3 januari is er een aantal wijzigingen in de ope ningstijden van verschillende vaccinatielocaties. Goes, Middel burg, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee zijn dagelijks open van 08.00 tot 22.00 uur. De locaties in Domburg en Tholen blijven geo pend van 08.00 tot 20.00 uur. De locaties in Colijnsplaat, Hulst, Oostburg en Sluis sluiten. Daar naast wijzigt het telefoonnum mer van de Zeeuwse afspraken- lijn, het nummer voor hulp bij het inplannen van een vaccinatieaf spraak. Eerder was die bedoeld voor 70-plussers. Maar vanaf maandag 3 januari kunnen inwo ners van zestig jaar en ouder bel len. Tot en met vrijdag 31 decem ber 16.00 uur is het nummer: 0115 455000 (08.30-16.00 uur). Vanaf maandag 3 januari is dat: 0113 249442 (08.00 tot 20.00). VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 GO Hulst klaar voor Vestingcross Sophie Stockman Hulst - Bram de Brauwer, organisatie Vestingcross Kijk op de site bij /video TERNEUZEN Het buldert weer in Terneuzen en hoog boven chemiereus Dow is het weer fel verlicht. De fa briek start een van de drie kra kers op en moet daarbij affakke- len. Affakkelen kan dagen duren. FOTO CHRIS PLATTEEUW/DOW - Jeffrey Kutterink GOES Zeeland verruimt de openings tijden van de vaccinatielocaties. Tijdens de jaarwisseling gelden aangepaste openingstijden. Peter (l) helpt Sam met de afdaling, op het parkoers van de Vestingcross in Hulst. Kinderen van mountainbikevereniging ATB Team X-Treme mochten er trainen. foto gianni agosti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42