c Lichtpuntjes in coronajaar2021 4 De Wintertent is dit jaar het middelpunt van de jaarlijkse oliebollenactie van SV Jong Ambon. Maar wie zijn eigenlijk de dames achter de frituurpan? Lichtpuntjes, we hebben ze nodig in deze donkere tijd. Op de valreep naar 2022 zonden onze lezers er nog twee toe. Vandaag het verhaal van een wonderlijk goed afgelopen zwangerschap en van het studentenbedrijf dat zelf een lichtpuntje wil zijn. Het geluksmoment van 2021, dat is voor Marja Sinke uit Yerseke zonder twijfel de geboorte van haar klein zoon Demian. ,,Het had helemaal verkeerd kunnen aflopen, want mijn dochter Marieke kreeg tijdens de zwangerschap corona", vertelt Marja. Marieke de Witte-Sinke had al twee kinderen: Dylan en Fa- yenna. ,,Op 23 maart was Fayenna jarig. Mijn dochter vroeg of ik kwam helpen bij het kinderfeestje. Of ik het nu daar heb opgelopen, wie weet, maar feit is dat ik de an dere dag koorts en hoofdpijn had. En ja hoor: het was corona. Daarna kreeg de een na de ander het, tot de hele familie in quarantaine was." Marieke was toen vijf maanden zwanger. Marja: ,,Ze was eerst niet eens zo ziek. Na een paar weken kreeg ze last van hoge bloeddruk en belandde in het ziekenhuis. Daar werd zwangerschapscholestase ge constateerd. Levensgevaarlijk voor het kindje. Dat kan overlijden in de buik. Of het door corona kwam, weet ik niet. Ik weet wel dat hier op Yerseke nog een zwangere vrouw was die dit overkwam." Het was een spannende tijd, ver telt Marja. ,,Ze mocht weer naar huis, maar wel met elke dag con trole. Bij 37 weken zouden ze het kindje halen. Dat was niet nodig: de bevalling diende zich spontaan aan. En zo gek, zodra ze bevallen was, knapte mijn dochter op. De baby had ook niks! Op 27 mei 2021 werd Drie weken te vroeg, maar kerngezond. Wat waren wij blij en opgelucht! Demian geboren. Drie weken te vroeg, maar kerngezond. Wat wa ren wij blij en opgelucht!" Lampje Donkere en stinkende tassen: wie kent het probleem niet. Licht- puntje, het eerste product van de Student Company, biedt een oplos sing voor die bekende euvel. Het is een lampje (lichtpuntj e, begrijpt u) in combinatie met een geur- en vochtvreter. Dankzij het lampje hoef je nooit meer in het donker naar je sleutel te tasten. Dat lampje werkt op zonne-energie, de kera mische bol van de geur- en vocht- vreter is herbruikbaar en het om hulsel is gemaakt met een 3D-prin- ter: helemaal duurzaam, dus. Maar wat het Lichtpuntje helemaal leuk maakt, is de samenwerking met een verzorgingshuis. Drie weken lang zaten de studenten samen met de bewoners de kettinkjes te vlechten waarmee je het Lichtpuntje aan je tas bevestigt. Een gezellige en ple zierige activiteit, laten de studen ten weten. Bedankje En dat vonden de bewoners ook. Eén van hen schreef zelfs een ge dicht als bedankje: ,,Soms is een lichtpuntje groot, soms is een lichtpuntje klein, je moet er niet naar zoeken, je kunt er ook één zijn." omroep M zeeland een lid van de Raad van Toezicht en drie nieuwe leden van de Regionale Mediaraad OLIEBOLLENACTIE SV JONG AMBON De schaterlach van Francis Latu- sia klinkt regelmatig door de blokhut in haar achtertuin. Ze verhaalt enthousiast over de lol die zij en vriendin Nanda Telussa al jaren beleven aan het bakken van oliebollen op oudejaarsdag. Jaarlijks zijn zij goed voor hon derden club-oliebollen. ,,Mis- schien moeten we volgend jaar een T-shirt bedrukken met de tekst: oliebollendames Jong Am bon." Het vrolijke duo beleeft in ieder geval heel veel plezier aan zowel de voorbereidingen als het bak ken van de pakweg vijfhonderd oliebollen. Hoewel, het zullen er dit jaar wel meer worden want spontaan borrelt - daags voor het bakfestijn begint - bij Francis het idee op om niet alleen de bestelde actiebollen te bakken, maar ook nog wat extra voor het asielzoe kerscentrum. Buiten Het epicentrum van de bakactie is dit jaar niet de kantine van de club, maar een Wintertent. Fran cis: ,,Ik heb die zo genoemd. Het is een grote partytent in onze voor tuin. Als het niet stormt en regent tenminste. Daar bakken we en daar kan iedereen de bestelde oliebollen ophalen. Een soort drive thru.'' Nanda: ,,In de kan tine zou het best lastig worden met die QR-codes enzo. Nu staan we gewoon buiten.'' De voorpret begint al met de inkopen, verklapt Francis. ,,Twin- tig zakken oliebollenmix, tien zakken krenten en tien met rozij nen, kaneel, basterdsuiker en na tuurlijk poedersuiker." In vijftien emmers kan het beslag rijzen. Een flinke klus voor de twee vrouwen. Nanda: ,,Onze mannen helpen ook wel hoor. Met oprui men en inpakken van de oliebol len. En als we iets tekortkomen, kunnen zij mooi even naar de winkel rijden." Francis lachend: ,,En mijn man tilt ook alle bood schappen uit de auto en brengt ze naar binnen.'' Op het bakmenu staan de 'ge wone' oliebollen zonder extra's, krenten- en rozijnenbollen en ka- neelbollen. Francis: ,,Ja, die ka- neelbollen. Die zijn zóóóo lekker Misschien verkopen we nog wel aan voorbijgangers VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 GO Zwangerschap loopt toch goed af Ondine van der Vleuten Vlissingen G Marieke de Wit- te-Sinke met haar wonder- baby Demian. FOTO MARJA SINKE - Marja Sinke, oma van Demian Omroep Zeeland, dé omroep van Zeeland Omroep Zeeland is dé omroep van Zeeland en brengt nieuws, achtergronden, cultuur, sport en evenementen. Professioneel gemaakt. Met aandacht voor de journalistieke kwaliteit en met nieuwsgierigheid. Daarmee levert de omroep een belangrijke bijdrage aan het versterken van de Zeeuwse identiteit, de leefbaarheid in Zeeland en een goed functionerende democratie. Samen sterk voor Zeeland. Wij zijn op zoek naar Meer informatie kun je vinden op https://www.omroeDzeeland.nl/vacatures 'Die zijn zó Annemarie Zevenbergen Middelburg Gijs Catsman en Germina Dek ker voor hun 'tijdelijke oliebollen- kraam' die ze vandaag gebrui ken: de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. foto johan van der HEIJDEN De 'oliebol lendames' van SV Jong Am bon Francis Latusia (links) en Nanda Te lussa. FOTO RUBEN - Francis Latusia, oliebollenbakster SV Jong Ambon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36