1 'In 2022 begint mijn politieke carrière' 'Er komt meer rust op de huizenmarkt' 'Klaar zijn voor de volgende Hrieps' 0115 621300 Easther Houmes. foto cynthia cats Wat zeker doorgaat zijn de ge meenteraadsverkiezingen op 16 maart. Grote kans dat Easther Houmes daarna voor het CDA een zetel inneemt in Goes, als een van de jongste raadsleden van Zeel and. ,,Tegen die tijd word ik 26, dus hopelijk kan ik twee feestjes vieren." Ze begint binnenkort aan een master bestuurskunde en loopt mee in alle geledingen van het CDA, in Zeeland maar ook lande lijk. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wethouder Joost de Goffau begonnen ook jong bij het CDA in Goes. ,,Het is zeker mijn ambitie om in hun voetsporen te treden. Ik hoop dat 2022 het begin is van een echte politieke carrière. Waarom ik dat wil? Ik merk nu al dat ik iets kan betekenen voor mensen. Juist voor degenen die ver van de over heid afstaan of met scepsis naar de politiek kijken. Bel me maar, zeg ik altijd, dan kijk ik wat ik voor je kan doen." nijf yViakelaars Ni «tsssv liihww' www.vanhoevemakelaars.nl De huizenprijzen gingen dit jaar door het dak, ook in Zeeland. Er werd vaak met tienduizenden euro's over- boden. Makelaar Hendrik van Hoeve, voorzitter van NVM Zeeland, denkt dat de prijzen in 2022 minder snel stijgen, maar dat de woning markt voorlopig nog op slot blijft. ,,Er komt een aftop ping in die prijsontwikke ling. Voor veel woningzoe kenden zijn de huizen te duur. Je ziet nu dat veel mensen besluiten hun hui dige woning aan te passen. Dus er komt iets meer rust. Mogelijk gaat de rente ook omhoog en kunnen mensen minder lenen. Dat heeft ook een prijsdempend effect." Dat wil niet zeggen dat komend jaar het perspectief verbetert, bijvoorbeeld voor starters. ,,De doorstroming op de huizenmarkt is niet in orde. We hebben meer le- vensbestendige woningen nodig, niet alleen voor ou deren. Starters- woningen ko men vrij als mensen vanuit een tussenwo- ning naar een twee-onder een-kap gaan, vanuit een twee-onder een-kap naar een vrijstaand huis en vanuit daar naar een levensloopbe- stendige wo ning, kleiner wonen maar met een tuin tje. Die moet je dus bouwen, maar dat zeg ik ondertussen al twintig jaar. Leuk dat het kabinet in snel treinvaart nieuwe huizen wil bouwen, maar ik ben be nieuwd waar." PC VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 het ergste nu wel achter de rug' Hugo Kramer, organisator muziekfestival Hrieps. foto boaz timmermans Organisator Hugo Kra mer van muziekfestival Hrieps leeft al tweeënhalf jaar tussen hoop en vrees. Nadat bij een overval op 12 mei 2019 de totale op brengst - bijna 4 ton - van het festival werd buitge maakt, was eventjes de vraag of hij ooit budget zou hebben om nog iets te or ganiseren. Een vroege kaartverkoop voor de edi tie van 2020 bracht uit komst, want de tickets vlo- gen weg. Maar toen kwam corona. ,,Ik heb het festival inmiddels al vijf keer uitge steld. Moedeloos ben ik niet, maar de toekomst is wel twijfelachtig. Hopelijk kan het in mei wel door gaan, maar we hebben voorzorgsmaatregelen ge nomen en voor de zeker heid een alternatieve da tum geprikt. Het ziet er re delijk positief uit. Omikron lijkt mee te vallen en de meeste mensen hebben zich laten vaccineren. Wij zorgen gewoon dat we er klaar voor zijn. In januari gaan we het vergunningen traject in. De kaarten van 2020 zijn nog geldig. Ik denk dat er nog ongeveer 500 in de verkoop zijn. Tot volgend jaar kerst loopt de rechtszaak nog tegen de overvallers. Het zou een lichtpuntje zijn als het festi val doorgaat. We moeten de trein weer op de rails zien te krijgen." makelaars - taxateurs - adviseurs Herengracht 3,4531GM Terneuzen Makelaar Hendrik van Hoeve. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35