Kapper in de rouw en barbiers aan de galg bij protest 'Ik teken voor een plekje in de top tien' 'Pandemie duurt zelden langer dan twee jaar' 2 Wat brengt 2022? We bellen met vijf betrokkenen over de pandemie, de woningmarkt, hun festival en sportwedstrijd, en de gemeenteraadsverkiezingen. ,,We hebben het ergste gehad." VERWACHTINGEN VOOR 2022 16 maanden de cel in De vlag hangt half stok bij Rik de Kap per. De kapper zelf draagt een rouwband en serveert koffie met cake. ,,Ik ben in rouwstemming." Het landelijke kapper sprotest van gisteren was ludiek bedoeld, maar zo vrolijk zijn de kappers in Zierikzee niet. Want ook al schenkt Rik Vermaat alias Rik de Kapper kof fie en serveert hij er cake bij - ,,van die plak kerige die je ook bij een uitvaart krijgt"- hij is alle maatregelen zat. ,,Je wordt als kleine onder nemer gewoon in de hoek gedrukt, zo oneer lijk als het gaat. Dit is nu mijn derde lock- down en in mijn gevoel ga ik een stapje dieper. Ik ben 40 jaar voor me zelf bezig en ben nu 62. Ik dacht aan eerder stoppen, maar dat zit er niet meer in. Ik ben in rouwstemming." Weer open en een be tere compensatie, daar strijden de kappers voor. ,,Ik heb moeten vechten voor mijn cen ten, omdat ik mijn kapsalon op mijn woonadres heb. Ik krijg nu niks en dan moet je zien te overleven", zegt Vermaat. Hij kan zijn koffie en cake in elk ge- val kwijt bij buurman en klant René van Rikxoort, die te laat was voor een knipbeurt. Il legaal knippen, daar be gint Rik niet aan. ,,Ach- ter de voordeur, daar heb je juist meer be smettingen. Hier in de zaak werken we ste riel." Bij Mark Koornneef en Sjoerd Caljouw van Barbershop Van Dam Normaal zou het hier vandaag helemaal vol zitten iets verderop in de Nieuwe Bogerdstraat bungelen de kappers - de oefenpoppen, die Koornneef en Caljouw moeten voorstellen - aan de galg. Ze zijn uit geknipt. Caljouw: ,,Normaal zou het hier vandaag helemaal vol zitten, zo vlak voor oud en nieuw." PZC.NL In 2014 werd voor het eerst in vijf tig jaar weer gestreden om de Scheldebeker, in een zwemwed strijd tussen Vlissingen en Bres- kens. Zeezwemmer Jan Brink uit Vlissingen werd toen zesde. Afge lopen zomer wilde hij in de her kansing, maar vanwege de corona maatregelen werd de wedstrijd af gelast. Zijn hoop is nu gevestigd op ,,Het is een uniek stukje zwemge schiedenis in Zeeland, een wed strijd die maar zelden wordt geor ganiseerd. Ik heb me afgelopen zo mer weten te kwalificeren, net als mijn vrouw Conzuela, mijn doch ter Celine en mijn zoon Guido. Het hele gezin doet mee." Hij wordt nog elk jaar beter. Droomt hij stiekem van de winst? ,,Haha, normaal gesproken kan dat niet. Ik word 60 en zwem tegen gasten die veertig jaar jonger zijn. Maar ik teken voor een plekje in de top tien. Mijn zoon en dochter doen voor de lol mee, maar mijn vrouw en ik trainen twee of drie keer per week, lekker buiten, nu de zwembaden dicht zijn. Straks lig gen we hopelijk weer elke dag in het water. Dat is nodig voor de echt goede vorm." Overlast jeugd Twee minderja rige jongens zijn woensdagavond in Middelburg aangehouden omdat ze soft drugs (elf zak jes) en een mes (30 centimeter lang) op zak hadden. Bezoe kers van het sta tion melden vaak dat ze zich niet veilig voelen door de groep jes jongeren die daar rondhan gen. Ook wor den er regelma tig vernielingen gepleegd. Om die reden con troleert de poli tie hier regelma tig. 15 graden in Westdorpe Niet eerder was het tussen kerst en oudjaar zo warm. In West- dorpe werd gis termiddag 15 graden gemeten. Dat is een re cord voor 30 de cember. Dat stond in West- dorpe sinds 2002 op 13,2 graden. In Wil- helminadorp reikte het kwik gisteren tot 14,4 graden, ruim bo ven de 12,5 gra den van geeft Rijkers aan. ,,Behalve de pest. Van andere coronavirussen weten we dat ze nooit meer weggaan, maar ze ontwikkelen zich uitein delijk tot een gewone verkoud heid. Mijn verwachting is dat dit ook geldt voor dit virus. In novem ber zal het in een lichte vorm te rugkomen. Ouderen en kwetsba ren zullen we dan nog moeten vaccineren, net als tegen de griep, maar niet meer iedereen." Omikron is zo besmettelijk dat iedereen er binnenkort mee in aanraking komt, verwacht Rijkers. ,,Veel mensen zullen er niks van merken, flink wat mensen zullen ziek worden en gewoon genezen, en een aantal zal ziek worden en niet genezen. We zullen overal moeten opletten voor vervelende varianten die opduiken. Maar 2022 moet voor het virus een veel slech ter jaar worden, dus voor ons veel beter." aarzelt heel even als hij de vraag krijgt voorgelegd die bij iedereen leeft. Met hoeveel hoop kunnen we naar 2022 kijken? Hebben we het ergste gehad? Is de coronapan- demie over haar hoogtepunt heen? ,,Dat is een heel terechte vraag. Ik heb daar wel een idee over, maar het risico is natuurlijk levensgroot dat in december 2022 wordt terug gekeken op wat ik nu zeg." Toch durft hij het wel aan. ,,Ik denk inderdaad dat we het ergste hebben gehad. Natuurlijk moet ik een slag om de arm houden, want de omikronstorm is net begonnen. Die zal waarschijnlijk hevig zijn, maar wel kort. Ik verwacht dat dit de laatste lockdown is en hopelijk hoeft hij ook niet langer te duren dan tot halfjanuari." Pandemieën duren zelden langer dan twee jaar, VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 PC De rechtbank in Middelburg heeft K. S. (29) uit Zie- rikzee veroor deeld tot 16 maanden cel. Na een bedrijfsfeest werd S. thuisge bracht door een vrouwelijke col lega. Na een kop thee probeerde hij haar te ver krachten. Ook heeft hij haar mishandeld en haar van haar vrijheid beroofd. Bij barbiers Mark Koornneef (r) en Sjoerd Caljouw hangen de kappers aan de galg. Ze zijn uitgeknipt. foto sandra schimmelpennink ZIERIKZEE - Sjoerd Caljouw Barbershop Van Dam - Valeska Nastaly zie ook pzc.nl/video H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Als de benzine nog duurder wordt, pak ik vaker de fiets of de bus (2189 reacties) Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik heb goede hoop op een beter 2022 Zeezwemmer Jan Brink. privéfoto 2022. 'Ja, met omikron is MIDDELBURG WESTDORPE 2002. Vlissingen boekte met 13,2 graden geen dagrecord. Dat staat al 101 jaar op 13,5 graden. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Ger Rijkers, immunoloog en hoogleraar aan University Col lege Roosevelt in Middelburg, Prof. dr. Ger Rijkers, immuno- loog. FOTO UCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34