en haar Freek van Noortwijk (32) zetten na twee jaar al een punt achter hun huwelijk. Schuurman, die eerder scheidde van acteur Thijs Römer, spreekt van 'onbe schrijflijk veel pijn' nadat ze erachter is gekomen dat ze te veel van Van Noortwijk ver schilt. Dochter Coco Loulou, die in 2020 werd geboren, noemt ze 'het allermooiste' dat haar ex haar kon geven. Amper drie weken later ziet Schuurman alweer licht in de tunnel. 'Ik voel mezelf weer dichterbij. In innige omstrenge ling met mijn twee grootste lief des, Sammie en Coco Loulou'. 9) Hoe diep is de val van Marco Borsato? Na een zwaar 2020 met een burn out en een scheiding na een open bare biecht over buitenechtelijke slippertjes, is ook 2021 niet het jaar waar Marco Borsato naar zal heb ben uitgekeken. Op de drempel van 2022 heeft de succeszanger (55) een dreigende rechtszaak aan de broek voor grensoverschrij dend gedrag. Een jonge vrouw doet aangifte tegen Borsato, die voor haar een vertrouwensper soon was. Vanaf haar 15de jaar zou er sprake zijn geweest van onze delijke betastingen. Borsato, die in 2021 wel weer is toegegroeid naar zijn ex-vrouw, gaat met een eigen aangifte in de tegenaanval. Ko mend jaar moet blijken hoe diep zijn val nu echt is. 10) Nachtmerrie op de filmset Zien we Alec Baldwin (63) ooit nog terug op het witte doek? Eind oktober vuurde de gevierde acteur (onder meer The Hunt for Red Oc tober en The Departed) onbedoeld een echte kogel af op de set van de western Rust. Cameravrouw Ha- lyna Hutchins kwam daarbij om het leven. Terwijl het onderzoek naar het bizarre schiet incident nog altijd in volle gang is, wordt achter de schermen met modder gegooid. Volgens meer dan één crewlid gedroeg Baldwin zich roekeloos en speelde hij 'Rus sisch roulette' met een wapen waar de geplande scène 'niet eens om vroeg'. De Hollywoodster zelf wast zijn handen in onschuld en beweerde in een emotioneel in terview de trekker niet eens te hebben overgehaald. 7) Theaters open (en weer dicht) Bizarre conclusie: door alle lock- downs zijn de theaters dit jaar meer dicht dan open. De podium kunsten hebben geen prioriteit in Den Haag, minister Hugo de Jonge laat zich in een persconferentie ontvallen dat je 'net zo goed een dvd'tje op kunt zetten'. En eerlijk: de cultuursector lobbyt ook niet zo sterk als de reiswereld, sport schoolbranche en horeca. Tussen de theatersluitingen door valt er ook best nog wat te genieten: denk aan de musical Come from AwayS en het toneelstuk Het wonderbaar lijke voorval met de hond in de nacht. En gelukkig is er vanavond nog de sterke oudejaarsconference van Peter Pannekoek. 8) De showbizzbreuk van het jaar Ineens was het vorige maand daar: een emotionele post van een van 's lands bekendste actrices, Katja Schuurman (46), op Instagram. Zij 4) RTL en Talpa samen De zomer is net een dag jong, het televisieseizoen loopt ten einde als het nieuws als een bom inslaat: RTL en Talpa gaan samen verder. De mediabedrijven willen zich wapenen tegen het 'geweld' van grote internationale reuzen als Amazone Prime, Facebook en Net- flix. Beide hebben zenders, RTL heeft Videoland, Talpa gerenom meerde radiozenders (538, Radio 10, Veronica). Als de mededin gingsautoriteiten de fusie in 2022 goedkeuren, kunnen de partijen mogelijk begin 2023 aan de slag met een mogelijke omzet van ruim 900 miljoen euro. De aan- delenverdeling: 70 procent voor RTL, 30 voor Talpa. Sven Sauvé, nu RTL, gaat leidinggeven, John de Mol blijft aandeelhouder en pro ducent. 5) Beste en moeilijkste Boulevarduitzending De hommage aan Peter R. de Vries, een dag nadat hij hun studio verliet en in het ziekenhuis vocht voor zijn leven, werd de moeilijk ste uitzending ooit voor RTL Bou levard. Maar ook de beste. De redactie liet de onverschrokken misdaadverslaggever zien, maar ook de attente, veel zachtere kant die de kijker niet altijd zag. En dat is knap als de ontreddering nog zo groot is. 6) Lang naar uitgekeken: nieuwe muziek van ABBA en Adele Jarenlang was erop gewacht en in het najaar van 2021 is het er binnen veertien dagen: een nieuw album van zowel ABBA (Voyage) als Adele (30). De Zweedse popgroep levert een gedegen plaat af die het toch vooral moet hebben van nostalgie; het kwartet had veertig jaar niets nieuws uitgebracht. Bij Adele (33) zat er zes jaar tussen haar derde en vierde studioalbum. Haar 30 kreeg wereldwijd lovende recensies, de Britse leverde een afwijkend album af vol hartenpijn na de scheiding van haar man Simon Konecki. Het was de release van het jaar. Met boven dien een interview met Oprah Winfrey en een wereldwijd uitge zonden liveoptreden in Los Ange les heroverde zij moeiteloos haar positie als popkoningin. VRIJDAG 31 DECEMBER FOTO SONYMUSlC F Acteur AlecBaïd-; win vertelt in een emotioneel interview- (onder) over het schietincident op de filmset (links). FOTO'S AP, ABC NEWS" Golden Earring stopte nadat bekend werd dat gitarist George Kooymans (links) ALS heeft. FOTO PAUL BERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29