-f;- f i c Vijf dagen schaatsen om olympische tickets 22 Kort Miljoenenverlies Chelsea Chelsea (foto) heeft ondanks de winst van de Champions League vorig seizoen een verlies van 145 miljoen pond, omgerekend 173 miljoen euro, geleden. Dat is ruim 50 miljoen euro meer dan een jaar eerder. De Londense club uit de Premier League boekte wel een hogere omzet, maar verloor veel inkomsten door het spelen van wed strijden zonder publiek en tegenvallende cijfers bij de verkoop van spelers. King terug in kwartfinales Mervyn King heeft na tien jaar weer eens de kwartfinales bereikt van het WK darts in Londen. De Engelsman had het in de achtste finales tegen Australiër Raymond Smith lastig, maar hij wist na een achter stand van 3-1 in sets terug te komen tot 3-3 en de beslissende zevende set te winnen. King was in die laatste set messcherp en gooide onder meer een leg uit in 124. Legende Loprais overleden De Tsjechische rallyrijder Karel Loprais is op 72-jarige leeftijd overleden. Hij won zes keer de Dakar Rally bij de vrachtwagens en was jarenlang een van de rivalen van de Neder landse Dakar-iconen Jan en Gerard de Rooy Loprais reed de woestijnrally 19 keer. Djokovic bouwt spanning op Doet hij wel of niet mee? Novak Djokovic (foto) bouwt de spanning in aanloop naar de Australian Open aardig op. De Serviër meldde zich woensdag af voor de landen- wedstrijd met Servië op de ATP Cup in Sy dney. Ook zijn tennissende landgenoten weten niet of dat ook betekent dat Djoko vic het eerste grandslamtoernooi van het jaar overslaat. Bij de Australian Open zijn alleen spelers welkom die gevaccineerd zijn. Djokovic wil al een tijdje niet zeggen of hij wel of geen prik heeft gehad. Quote van de dag 'Je was er voor mij in het begin van mijn carrière en steunde mij als een grote broer.' Sterke serie Utah Jazz Russin test positief SCHAATSEN OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI Een week schaatsen om olympische tickets, het blijft een garantie voor schitterende sport. En, belangrijk richting Peking, Nederland stuurt 'gewoon' weer een kansrijke ploeg op goudjacht. Er werd naar uitgekeken en tegenop gezien. En het olympisch kwalifica tietoernooi (OKT) stelde opnieuw niet teleur. Vijf dagen, tien afstan den, steeds weer vuurwerk. De kunst van het pieken en het be dwingen van de zenuwen. Fortuin en pech. Tranen en euforie. Zelfs op de langste afstanden kwam het aan op millimeterwerk. Het beste voorbeeld: Carlijn Achte- reekte. Op de 3 kilometer hield ze in de jacht op een olympisch startbe wijs één honderdste over op Merel Conijn. Maar op de 5 kilometer kwam ze gisteravond juist drie honderdsten tekort op Sanne in 't Hof. Conijn kon er overigens nog om lachen ook. Net twintig is ze, haar tijd komt nog wel. Melissa Wijfje (26) had meer moeite haar nederlaag te verkroppen. Twee honderdsten was zij te langzaam op de 1500 meter. Haar bidon vloog met een woedende worp door de lucht. Weer vier jaar wachten. Er waren verrassingen: Merijn Scheperkamp (21) liet alle grote na men achter zich op de 500 meter. Marijke Groenewoud, eerder deze maand nog tegen de coronalamp gelopen en tien dagen gedwongen in quarantaine, wurmde zich er toch nét tussen. Hein Otterspeer, die eindelijk een vlekkeloze voor bereiding kende, totdat het vorige week in zijn lies schoot. Maar hij redde het, op wilskracht en de no dige strips paracetamol en gaat op 33-jarige leeftijd debuteren op de Spelen. En er waren veel verliezers. Met regerend olympisch kampioenen Esmee Visser en Jorien ter Mors als grootste namen. Kjeld Nuis kan zijn titel op de 1500 verdedigen, maar die van de 1000 meter niet. Toch is er vier jaar na Pyeong- chang bepaald geen sprake van een wisseling van de wacht. Sven Kra mer en Ireen Wüst zijn er weer bij, voor de vijfde keer op rij. De beste en populairste schaatsers van deze eeuw voelden de druk, zij kunnen met hun erelijst alleen maar verlie zen op zo'n OKT. Maar ze bleken nog steeds in staat om in al het ge weld overeind te blijven. De iconen krijgen het afscheid dat hen toe komt. En schrijf ze vooral niet af voor de medailles. Bij de vrouwen viel de 'SEVO', de selectievolgorde, gisteren pro bleemloos in de plooi. Precies ne gen namen, alle teamonderdelen VOETBAL DARTS DAKAR inuvak OJOKOVfc TENNIS - Robin van Persie over overleden oud-teamgenoot Christian Gyan. VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 GO BASKETBAL De basketballers van Utah Jazz hebben in de NBA voor de vijfde keer op rij gewonnen. De uitwedstrijd te gen Portland Trail Blazers ein digde in 120-105. Rudy Gobert (foto) nam 22 punten en 14 re bounds voor zijn rekening. Memphis Griz zlies wonnen voor de derde achtereenvol gende keer. Dat gebeurde tegen de Los Angeles Lakers, van Le- Bron James: 104-99. TENNIS Tennisster Ana- stasia Pavljoetsj- enkova (foto) heeft bij aan komst in Austra lië positief ge test op het co ronavirus. Dat meldt de Russi sche nummer 11 van de wereld op Twitter. Pavl- joetsjenkova reisde naar Aus tralië voor de start van het nieuwe seizoen. Maandag 17 ja nuari begint met de Australian Open het eerste grandslamtoer- nooi van het jaar. o o. (O Opnieuw week Rik Spekenbrink Lisette van der Geest Heerenveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22