l 17 TELEVISIE ZATERDAG GAAT HET NIEUWE SEIZOEN VAN 'WIE IS DE MOL?' VAN START Veel gaat niet door, maar wel het 22ste seizoen van Wie is de Mol? Hoe zit het ook alweer met vrijstellingen, jokers en de kandidaten? Een poging Wie is de Mol? (kortweg WidM) voor dummies. Een groep min of meer bekende Nederlanders wordt in een vreemd land gedropt met als doel zo veel mogelijk geld te verdienen voor de pot. Dat doen ze met opdrachten: vaak fysiek, soms tactisch, bijna altijd televisiegeniek. Eén van de kandidaten heeft juist een ander doel: die persoon probeert in het geniep de pot juist zo laag moge lijk te houden. Die kandidaat is de Mol en blijft hoe dan ook over tot de finale. Samen met de winnaar (die het geld wint) en de verliezend fina list. De andere kandidaten gaan eer der naar huis. Aan het einde van elke aflevering vullen alle kandidaten een test in, waarop ze allerlei vragen beantwoor den over de identiteit van de Mol. Wie dat het slechtst doet, moet z'n koffers pakken, de zogeheten execu tie. Dat is allemaal nog redelijk over zichtelijk, maar nu komt het: tijdens het spel worden verschillende jokers en vrijstellingen uitgedeeld. Met zo'n joker wordt een fout antwoord bij de test toch goed gerekend, kandidaten met een vrijstelling hoeven de test zelfs helemaal niet te maken. Plot- twist: als een andere kandidaat een zwarte vrijstelling heeft, maakt dat alle ingezette jokers en vrijstellingen ongedaan. Goed opgelet! Toen de opnames bezig waren, in augustus, stelden alle kandidaten zich met een livestream voor en hielden ze een pleidooi waarom zij echt niet de Mol konden zijn. De kandidaat die dat het best deed volgens het publiek, ontving twee vrijstellingen. Eén voor zichzelf, een voor een medekandidaat. Maar wie die vrijstellingen kregen, zien we pas in de eerste aflevering. Vrij naar Wim T. Schippers: dat is correct en tevens juist. In zo'n spel zoeken kandidaten altijd steun en vertrouwen bij iemand anders. Dat heet dan, in typisch WidM-jargon, een bondje. Overal in Amsterdam zitten nu BN'ers in psychische be- handeltrajecten omdat ze een mede kandidaat vertrouwden en hielpen, die later toch echt de Mol bleek te zijn. Maar dan keek u dus wel? Hoe dan ook, die uitspraak hebben we de afge lopen jaren iets te vaak gehoord, al kunnen we ons er dit jaar wel iets bij voorstellen. Kim-Lian zou u kunnen kennen uit tal van musicals en televi sieprogramma's. Cabaretier Thomas van Luyn schittert normaal gespro ken in het theater en met zijn maat Mike Boddé vroeger in de Mike Thomas show op tv. Everon Jackson Hooi speelt al 482 seizoenen Bing in Goede Tijden, Slechte Tijden, Hila Noorzai presenteerde nieuwsupdates op AD.nl totdat ze naar EenVandaag vertrok. Fantastisch om Suzanne Klemann weer eens te zien, vele jaren na de grote muzikale successen van Loïs Lane. WNL-presentatrice Welmoed Sijtsma is bekend van Goe demorgen Nederland en Op1, Arno Kantelberg was hoofdredacteur van de tijdschriften Esquire en National Geographic en vindt heel veel, vooral van andermans kleding. Muzikant Glen Faria zat in Beste Zangers, waarna Davina Michelle die enorme hit met Faria's Duurt te lang scoorde. Fresia Cousino Arias presenteert op sportzender ESPN, Laetitia Gerards wordt als sopraan alom geprezen in de wereld van de klassieke muziek en Sahil Amar Aïssa is presentator/pro grammamaker bij BNNVara. Als er één format tot de laatste drup pel wordt uitgeperst, is het wel WidM. Direct na de uitzending op NPO 1 is er een nabeschouwing op NPO 3, onder de noemer Moltalk. Het zoontje van voormalig kandidaat Nathan Rutjes, Lavezzi, doet dat voor kinderen in het programma Mollen streken. En andere ex-kandidaat, Splinter Chabot, interviewt op het YouTubekanaal en de site van het programma elke zaterdagavond een afvaller en dan is er ook nog een pod- cast. En er is meer: half november werd duidelijk dat dit 22ste seizoen is opgenomen in Albanië. Uitgever Skanderberg Books had, volgens een eigen persbericht, 'binnen een paar dagen alle locaties boven water waar opnamen zijn gemaakt, door analyse van de trailer en onze mensen on the ground'. Het boek, Albanië - In geuren en kleuren, geeft volgens de uitgever 'veel achtergrondinformatie over de locaties waar de deelnemers zijn ge weest: oude fabriekshallen, natuur gebieden en cultureel erfgoed. Alba nië leent zich dan ook uitermate goed voor dit spel.' Als er één format tot de laatste druppel wordt uitgeperst, is het wel WidM GO VRIJDAG 31 DECEMBER 2021 De nieuwste lichting: Everon Jackson Hooi, Kim-Lian van der Meij, Arno Kantelberg, Sahil Amar Aïssa, Laetitia Gerards, Thomas van Luyn, Suzanne Klemann, Welmoed Sijtsma, Hila Noorzai, Glen Faria en Fresia Cousino Arias. In het midden presentator Rik van de Westelaken. foto rtl Voor de laatste (nog) niet-kijker: WidM voor niet-Molloten Jeroen Schmale Stel, ik ben zo'n type dat op feestjes (wat waren dat ook alweer) graag mag opscheppen dat ik nog nóóit een minuut van Wie is de Mol? heb gezien. Maar eigenlijk praat ik overal graag over mee, dus ben ik razend benieuwd. Waar draait dat pro gramma nou om? Waarom dan? Na twee coronajaren lijkt alles op elkaar, maar ik had toch sterk de indruk dat dit seizoen van WidM afgelopen zomer al was begonnen. Waarom zou je een medekandidaat helpen? Dat kan dan toch heel goed de Mol zijn? Ik mocht vroeger op feestjes en partijen ook graag opscheppen dat ik geen enkele kandidaat van WidM kende. Zonder cynisme: dit programma heeft zo veel vertakkingen dat ik het amper bij kan houden. Vanaf zaterdag, 20.30 uur, NPO 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17