II Raad Hulst wordt in maart flink opgeschud 7 76-jarige nestor van de raad Jos van Eck gaat voor wethouderszetel De nestor van de Hulster gemeenteraad, Jos van Eck (76) is het na bijna dertig jaar vergaderen nog steeds niet beu. Sterker nog, hij lijkt strijdbaarder dan ooit. Lijst Jos van Eck de raadsperiode uit zitten. Die voorkeurstemmen had hij immers zelf verdiend, zei hij daar over. In 2018 deed hij als lijsttrekker met zijn nieuwe, eigen partij Hulst- Plus succesvol opnieuw mee met de gemeenteraadsverkiezingen. En de komende vier jaar gaat hij er wéér vol voor. ,,Ik ben gelukkig nog goed gezond en ik vind dat ik daarom voor onze sa menleving optimaal gebruik moet maken van mijn ervaring en kennis. Dat zit bij mij wel goed, niemand moet mij wat wijsmaken." ,,Dat ik het handvest actieve informa tievoorziening er doorheen heb ge drukt, dus dat burgemeester en wet houders de raad sneller en vollediger moeten informeren. En dat was en is hoognodig ook." In Hulst staan voor de komende ver kiezingen best wat nieuwe namen op de kieslijsten. Jos van Eck daarente gen, gaat alweer een tijdje mee; sinds 1994, en dat voor diverse partijen. On danks zijn leeftijd is hij absoluut niet van plan het rustiger aan te doen. Zijn naam prijkt ook nu weer boven aan de kieslijst van HulstPlus. ,,Ze zijn nog niet van mij afin Hulst. Ik ben zelfs be schikbaar voor een wethouderszetel!" Van Eck, uit Sint Jansteen, kwam in april 1994 voor het CDA in de ge meenteraad. In 2010 verliet hij na zes tien jaar de fractie, door onenigheid met de voorzitter. De vier jaar daarna duurden de maandelijkse politieke beraadslagingen door zijn afwezig heid een stuk korter. Van Eck is na melijk allesbehalve kort van stof. In 2014 stond het voorkeurstemmenka- non op de kieslijst van Algemeen Be lang Groot Hulst. Daar werd hij ech ter na twee jaar buiten gezet wegens 'onoverbrugbare meningsverschillen over de manier van politiek bedrij ven'. Van Eck gaf zijn zetel echter niet terug, maar bleef als eenmansfractie Niemand moet mij wat wijsmaken ,,Dat ik het niet voor elkaar heb ge kregen om in Sint Jansteen een vol waardige medische voorziening voor langdurige zorg te krijgen." ,,Voor de zorg, in de breedste zin van het woord, zoals het proberen oplos sen van wachtlijsten. Ook zal ik me keihard blijven maken voor de Hedwige, dat daar géén vervuild wa ter in zal stromen. Daarnaast zal ik me altijd blijven inzetten voor open heid van bestuur." Ook de VVD kiest voor een be kend gezicht. Clen de Kraker is lijsttrekker en wethouder René Ruissen wil na de verkiezingen als wethouder te rugkeren. VL DINSDAG 28 DECEMBER 2021 'Hulst is nog niet van me af' - Jos van Eck Wordt het na zoveel jaar niet eens tijd voor wat rust? Wat was tot nu toe je hoogtepunt? Sheila van Doorsselaer en Sophie Stockman Hulst Wat was je dieptepunt? Waar ga je je de komende periode voor inzetten? Jos van Eck (76) met bijna dertig jaar politieke ervaring: ,,Ze zijn nog niet van mij af!" FOTO ANNE HANA ▲De kieslijst van D66 in Hulst wordt aangevoerd door Pieter de Bruijn (m) uit Clinge. De top drie wordt verder afgemaakt met de Hulsterse Margie Nijs (r) en Iris Hendriks (l) uit Kloosterzande. foto w. peereboom In Hulst wordt de boel flink op geschud de komende ge meenteraadsverkiezin gen. Er zijn zowel nieuwe als bekende gezichten, D66 doet weer een gooi en de SP weet het nog niet zeker. Algemeen Belang Groot Hulst heeft Jean- Paul Hageman uit Vogelwaarde wederom gekozen als lijsttrek ker. Hageman is sinds 2014 wet houder. PvdA gooit het over een heel andere boeg. Twintigers en derti gers staan het hoogst op de lijst en de nieuwe lijsttrekker is Rob Lam bert (foto onder) (34). De Hulstenaar neemt het lijsttrek kerschap over van Diana van Damme, die na 24 jaar in de ge meentepolitiek, stopt. Nog een ervaren poli ticus stopt, CDA-wethouder Adri Totté ver laat na bijna een kwart eeuw de Hul ster politiek. Denis Steijaert (foto boven) is de nieuwe lijsttrek ker van het CDA. Steijaert is geen onbekende in de gemeente Hulst, hij is akker bouwer in Nieuw Namen en da gelijks bestuurder van water schap Scheldestromen. De nestor van de Hulster Raad, Jos van Eck, is lijsttrekker voor HulstPlus. De kar van Groot Honte- nisse wordt wederom ge trokken door oud-wethou der Frank van Driessche uit Lamswaarde. D66 deed tijdens de laat ste gemeenteraadsverkie zingen mee in Hulst en doet dat in maart weer. Pie ter de Bruijn uit Clinge is lijst trekker en op de kieslijst staan veel oudgedienden van het voormalige Progressief Hulst. SP heeft de lijsttrekker nog niet bekendgemaakt, omdat ook nog niet zeker is of de partij meedoet aan de verkiezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53