De rennende reus wordt steeds slanker 3 AFVALLEN SPORTCOACHES GEVEN TIPS WAT TE DOEN NU DE SPORTSCHOLEN DICHT ZIJN Voor wie dit jaar twijfelt over de strijd tegen de kerstkilo's: de lockdown en de gesloten sportscholen zijn géén excuus! ,,Van janken groei je niet." Ik word wakker voor de kinderen en doe elke dag om 6:00 uur al een training. Het geeft routine en dat helpt bij je motivatie." Ook een routine: wandel elke dag een uur. Goed voor de beweging en je mentale gesteldheid. De lifestyle- coach in Beukers roept: ,,De lock down is geen excuus om niets te doen. Zie dit als een periode om te resetten: je kunt niet uit eten, je kunt niet op reis. Nu heb je de tijd om je ritme te pakken." Een advies voor wie voor de lockdown al niet elke dag naar de sportschool ging: doe dan thuis niet opeens veel meer. Basti aansen: „Dan verhoog je de kans op blessures." Thuis is geen personal trainer die zegt dat je beter even kunt stoppen. Alleen daarom al hoopt ze dat de sportscholen zo snel mogelijk weer open mogen. 14 januari. Sportverenigingen (vrijwel) dicht, sportscholen dicht, buitensporten mag maar met twee personen tegelijk. Tot overmaat van ramp is het 's avonds ook nog vroeg donker, wat ook al niet uitnodigt na 17.00 uur een lekker rondje te gaan rennen. ,,We hebben dus weer video's online gezet waar mensen thuis mee aan de slag kunnen: een X-mas work-out'', zegt Babs Bastiaansen van sportschool The Factory in Rijen. Vijf rondes van vijf minuten vol burpees, sit-ups en jumping jacks. Wie sommige oefe ningen met wat meer gewicht wil doen, maar geen gewichten in huis heeft of wil aanschaffen. ,,Hou gewoon een pak melk vast of een fles water." Nog meer tips vanuit Rijen: neem een pauze tijdens het thuis werken en ga dan hardlopen. En: probeer elke dag de 10.000 stap pen te halen. Voor wie een hekel heeft aan in het donker wande len: kijk of er in de buurt nog een lichtjestocht wordt georganiseerd, dat scheelt. ,,Dat ge beurt vaak nog wel tot oud en nieuw." Loop ook gewoon thuis een paar keer extra de trap op. En pak de fiets als de auto niet echt nodig is. Ook lifestylecoach Joel Beukers, bekend van zijn video's op You- Tube en Instagram, roept op: kom in ieder geval in beweging. ,,Hoe erg de situatie ook is, het glas is altijd halfvol: ga voor goud! Van janken groei je niet." Wil je thuis iets met gewichten doen, maar mis je de faciliteiten uit de sport school? ,,Doe stenen of flessen water in een reiskoffer. Die koffer heb je nu toch nergens anders voor nodig Geen idee hoe je die work-out krijgt ingepast in het toch al chaotische thuiswerk leven? ,,Sta eerder op. Dat heeft mij ook gehol pen. Niet gaan lopen klagen, want in die tijd kun je ook tien push-ups doen Voor wie geen enkel probleem ziet in die paar kerstkilootjes die er de afgelopen dagen zijn bijgekomen: prima. Dit is 2021, u gaat over uw eigen lichaam. Kerst duurt na tuurlijk ook maar twee dagen. Dus laat u zich vooral niet aanpraten dat iets moet en lees hieronder simpelweg niet verder. Voor wie de calorieën van de hertenbiefstuk, de met kaas ge vulde portobello en het thuisbe zorgde grand-dessert wel een tikkie terug wil geven: dat kan ook thuis. Of zoals fitnessmodel en lifestylecoach Joel Beukers het zegt: ,,Niet gaan lopen klagen, want in die tijd kun je ook tien push-ups doen." Net zoals kerst 2020 zat Nederland tijdens Kerst mis 2021 weer in een lockdown. Die duurt zeker nog tot LOCKDOWN? IK DOE HET ZO De man was een reus. Een grote dikke buik, boze ogen op oneindig. Hij liep met grote passen, aan zijn voeten kolossen van wandelschoe nen. Eigenlijk verwachtte ik bij ie dere stap een schokje in de grond. Het was tijdens de eerste lock- down dat ik hem zag. Ik, hardlo pend met de angst voor corona op de hielen, over de doodstille IJssel- dijk, onder een strakblauwe lucht. Het was allemaal ongewis, dus deed ik wat ik altijd al deed, maar dan meer dan ooit: hardlopen. De reus zag ik iedere dag, we knikten naar elkaar. Hij wist, ik wist: dit is hoe wij ermee dealen. Toen de ontspanning kwam ver dween hij. Maar bij de tweede lockdown ontwaarde ik opnieuw zijn gedaante in de verte. Stap pend met stuurse blik. Herkende hij mij ook? Amper zichtbaar ging een wenkbrauw omhoog. Zijn postuur was slanker dan ik me herinnerde. De zondagochtend na de afkon diging van de derde lockdown ve terde ik verbeten mijn hardloop schoenen vast. Het hollen is mijn enige medicijn. Ik geniet van re genwormen op de dijk waar ik Het maakt me blij, die kleine wereld, waardoor de schoonheid zoveel groter is over heen hink-stap-spring. Van de buizerds die mij begluren vanaf een paaltje. Van de pestende kraaien, die een walnoot laten val len op het asfalt zodat ze hem leeg kunnen eten. Van de stille ooie vaars, van de met mij mee ren nende koeien in het weiland. Het maakt me blij, die kleine wereld, waardoor de schoonheid zoveel groter is. En ja, de reus liep er ook weer. Opnieuw slanker. Zijn stappen lichter. Voor het eerst glimlachten we naar elkaar. GO DINSDAG 28 DECEMBER 2021 Cyril Rosman Babs Bastiaansen geeft een voorbeeld van haar 'X-mas work-out'. FOTO ARIE KIEVIT F De sportscholen zijn dicht, maar het motto blijft: beweeg! FOTO ROBIN UTRECHT - Joel Beukers, lifestylecoach Alweer een lockdown... Hoe houd je de donkere decemberdagen nog leuk? Speciaal voor u elke dag een tip. Of gewoon een positieve persoonlijke ervaring. - Phaedra Werkhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3