Het blijft druk op Covid-afdelingen van ziekenhuizen VVD: Hoeveel ongelukken door onveilige bermen? 2 Na drie extreme jaren was het weer dit jaar eindelijk eens 'gewoon': niet te warm, een beetje nat en toch weer zonnig. Het weer van 2021 in cijfers. 1 BiGfflnmiEiai i*® In totaal liggen er 53 pa tiënten, drie meer dan een week geleden. In ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen is het drukker op de ver- pleegafdeling. Daar nam het aantal patiën ten toe van acht naar elf. Net als een week gele den liggen er vijf co ronapatiënten op de in tensive care. Bij ziekenhuis Adrz in Goes worden tien pa tiënten op de intensive care behandeld, één meer dan vorige week. Op de verpleegafdeling zijn 27 patiënten opge nomen, één minder dan een week geleden. In de afgelopen week heeft Adrz een klini sche patiënt overge plaatst naar een ander ziekenhuis en heeft Adrz twee intensive ca- re-patiënten uit Rotter dam overgenomen. Overleden In het ziekenhuis in Goes zijn afgelopen week acht corona- pati- enten overleden. Het Goese ziekenhuis zet 'coronacoaches' in. In de hal van het zie kenhuis brengen ze de aangescherpte maatre gelen bij patiënten, be geleiders en bezoekers onder de aandacht. Bezoek Per dag is één bezoeker per patiënt toegestaan. ,,Verder vragen we pati- enten om alleen naar een poli-afspraak te ko men, dus zonder bege leider, tenzij het niet anders kan. Met deze coaches brengen we de maatregelen extra on der de aandacht en voorkomen we onno dige drukte in het zie kenhuis", aldus een woordvoerster van het ziekenhuis in Goes. Groene kaart Bij ZorgSaam in Ter- neuzen zijn twee be zoekers per patiënt per dag welkom, maar tus sentijds wisselen van bezoek is niet toege staan. Bij afspraken geldt dat alleen begelei ding mee mag komen als het ziekenhuis dat vooraf heeft bepaald. De begeleider krijgt dan een 'groene kaart'. Die wordt bij de af spraakbevestiging mee gestuurd. PZC.NL Bestuurder met drugs HET ZEEUWSE WEER VAN 2021 IN CIJFERS Inbreker opgepakt Weet u een lichtpuntje? 1946 uur zon Vlissingen heeft het toch weer voor elkaar: het was dit jaar opnieuw de zonnigste plek van het land. Tot en met tweede kerstdag scheen de zon er 1945 uur. ,,Daar komt deze week nauwelijks nog wat bij, want het is wel heel erg bewolkt", zegt meteo roloog Rico Schröder van Weeron- line. Hij verwacht dat Vlissingen uit komt op 1946 uur zon in 2021, tegen 1827 uur 'normaal'. Dat is het hoog ste van alle weerstations in het land. Ter vergelijking: De Bilt moest het dit jaar met ruim 200 uur zon minder doen. In Deelen (Gelder land) was het zelfs bijna 300 uur minder. Sinds het begin van de metingen in Vlissingen in 1906 waren slechts twaalf jaren zonniger. Toch komt 2021 niet in de buurt van vorig jaar, toen met ruim 2189 uur een nieuw record werd gevestigd. Ook 2018 (2156 uur) en 2019 (2067 uur) waren extreem zonnig. In de top-10 van zonnigste jaren staan maar liefst ze ven jaren uit deze eeuw. Ook Wilhelminadorp kende een behoorlijk zonnig jaar, met tot en met tweede kerstdag 1911 uur. In Westdorpe was het wat minder: 1809 uur. Dat is nog altijd boven het landelijk gemiddelde van 1786 uur. 800 millimeter regen De regenmeter in Vlissingen ving dit jaar, tot en met tweede kerstdag, 783 millimeter neerslag op. Daar komt de komende dagen nog wel wat bij. ,,Ik verwacht dat we uitko men op rond de 800 millimeter", zegt Schröder. „Daarmee is 2021 iets natter dan gemiddeld, want voor Vlissingen is 759 millimeter nor maal. Ook Westdorpe komt op on geveer 800 millimeter uit, Wilhel- minadorp op ongeveer 750 milli meter. Het was in Zeeland een stuk min der nat dan in veel andere delen van het land. De verschillen waren dit jaar groot. Landelijk viel er gemid deld 890 millimeter regen, tegen 851 normaal. Maar in delen van Noord-Holland en Friesland en in de Limburgse heuvels viel extreem rm Ik verwacht dat we uitkomen op rond de 800 millimeter veel regen: meer dan 1000 millime ter. In het Noord-Hollandse Bergen werd bij elkaar 1165 millimeter af getapt. Het absolute record staat nog op naam van Vaals, waar in 1966 1382 millimeter viel. De natste dag in Zeeland was 27 juni, toen in Wilhelminadorp in één etmaal 47,7 millimeter naar be neden kwam, waarvan ruim 26 millimeter in één uur. In West- dorpe viel die dag ruim 35 millime ter. In Vlissingen was 7 augustus de natste dag, met 24,4 millimeter. Landelijk spant Stavoren dit jaar de kroon, met op 22 augustus 92 milli meter regen. 30,1 graden Op 16 juni werd het in Westdorpe 30,1 graden. Het is de enige keer dat een KNMI-weerstation dit jaar in #r Zeeland een tropische dag (tempe ratuur van boven de 30 graden) re gistreerde. In Vlissingen en Wilhel- minadorp gebeurde dat het hele jaar niet. In Vlissingen werd het niet warmer dan 28,2 graden, in Wilhelminadorp 29,8 graden. Uit een recente rapportage van Rijkswaterstaat blijkt dat een groot deel van de bermen langs onze we gen onveilig is: 'Uit een uitgebreide inventarisatie van alle risicovolle si tuaties blijkt dat 42 procent van de autosnelwegen en 44 procent van de niet-autosnelwegen (N-wegen, red.) nog niet voldoet aan de laatste inzichten voor een veilige bermin- richting.' Statenlid Daniëlle de Clerck (VVD) wil weten hoe dat in Zeeland zit. Het Statenlid De Clerck vraagt hoeveel N-wegen de provincie be heert, wat de veiligheidsnormen daarvoor zijn en of die wegen daar aan voldoen. Uit cijfers van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland blijkt dat dit jaar in de provincie tot dusver tien doden vielen in het ver keer en 321 gewonden. Dat is een flinke daling vergeleken bij voor gaande jaren. DINSDAG 28 DECEMBER 2021 PC - De afdeling intensive care van ZorgSaam. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES/TERNEUZEN Het blijft onvermin derd druk met co ronapatiënten in de twee Zeeuwse zie kenhuizen Adrz en ZorgSaam. Vergele ken met een week ge leden is er weinig ver anderd. - Theo Giele H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: (1825 reacties) 2021 was voor mij een goed jaar HULST Een 26-jarige automobilist werd zondag avond bij Hulst aangehouden. De man reed on der invloed van softdrugs en in zijn auto lag knalvuurwerk. De man werd rond 23.10 uur op de N258 aan de kant gezet voor een con trole. De man had zo'n 20 gram hennep bij zich en agenten vonden 44 nitra ten, dat is zwaar knalvuurwerk, in de auto. De man is naar het poli tiebureau ge bracht voor ver hoor. MIDDELBURG Een 25-jarige man uit Middel burg is zondag avond op heter daad betrapt toen hij bij een woning aan het inbreken was. Een oplettende buurtbewoner alarmeerde de politie rond 17.40 uur dat er werd ingebroken in een woning aan de Van Kleffens- laan in Middel burg. Agenten troffen de inbreker ver volgens op de bovenverdieping aan. Hij is aange houden en zit vast voor ver hoor. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik hoop op een lekker strenge winter VLISSINGEN Lichtpuntjes, we hebben ze hard nodig in deze tijd. Weet u er ook een? Deel hem met ons, zodat we de ver halen kunnen opschrijven. Wilt u uw geluks moment van dit jaar met ons de len? Beschrijf het in maximaal 100 woorden en mail het naar web@pzc.nl, liefst met foto. Vlissingen toch Rolf Bosboom Vlissingen LL^J - Rico Schröder, Weeronline Ai->' Vlissingen was ook dit jaar weer de zonnigste plek van het land. foto anp In februari schaatspret in Mid delburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA MIDDELBURG Door onveilige bermen vallen in Nederland jaarlijks veel ver keersdoden. De Statenfractie van de VVD wil van het dagelijks provinciebestuur weten of dat in Zeeland ook zo is. - Ernst Jan Rozendaal Een auto belandde onderste boven in een sloot. foto hv zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34