De laatste tijd wil ik mijn dode vader bellen DEC Velen bieden een vierkante meter grond aan 2021 E>E TOP 2000 2 COLUMN Wendy Wagenmakers Hij was mijn eerste vriendje in Zee land, misschien wel de eerste die ik liefhad, écht liefhad, in mijn hele le ven: Daan. Uitgekozen nog voor mijn ver huisdozen goed en wel waren uitgepakt, dikke liefde aan de Langeleenweg: die rooie, die mooie rooie, angstig weggedoken in de hoek van zijn kooitje, die moest ik hebben. Ik zou hem een fijn leven geven. gezelschap. Daan was vrijheid, weg van die verstikkende omgeving, weg van de moeder die haar enige kind al 21 jaar krampachtig te gen zich aan drukte. Daan was het bewijs dat de strijd was verloren. Ze haatte katten. hem leuk, die rooie pluizenbol. Nadat Daan pasgeleden op bijna 19-jarige leeftijd werd doodgereden in de natte, koude duisternis op twee kilometer van ons huis, en het die renasiel 's anderendaags iets te veel details deelde over de staat waarin hij verkeerde, en ik heel even de kluts kwijt was, wilde ik mijn vader bellen. Gebeurt de laatste tijd vaker. Dat ik 'm wil bellen. Om te vragen wanneer ik onze sering moet snoeien, hoe het spul ook alweer heette waarmee hij krasjes uit zijn mo torkap poetste. Zie ik 'm ineens hoofd schuddend voor me als ik de plinten schilder zonder de vloer af te dekken. Hij zou weinig begrijpen van de wereld waarin we leven, hoe alles is veranderd in zo'n korte tijd. Hadden zij daar nou zo voor geknokt? Dezelfde grappen, dezelfde passies, hetzelfde tijgerbrood Zo gezegd in deze krant Al flink wat Zeeuwen hebben er op gereageerd. Op? Nou, op haar opmerkelijke oproep begin deze maand: 'ik zoek in Zeeland een vierkante meter grond. Om te kopen'. Al hoopt Katinka Simonse vurig op nog meer reacties. Onder meer uit Goes, waar ze vandaan komt. Ze woont nu in Amsterdam en is beter bekend als Tinkebell. En nee, de op roep is geen grap. Ze wil grondbe zitter worden in de provincie waar ze vandaan komt. Maar wie wil haar nu een stukje grond verkopen van één bij één meter? ,,Tot nu toe hebben vijftien mensen me een vierkante meter grond aan geboden", vertelt Katinka. Het gaat om Zeeuwen uit alle windstreken van de provincie. ,,Echt heel divers. Zo heb ik een aanbod gekregen om een stukje in een voedselbos te ko pen. Maar er is ook een imker die grond aanbiedt. Er zitten boeren tussen, en mensen die me een stukje van hun eigen tuin willen verkopen." Wat moet je ermee? Prachtig, maar waarom? Wat moet je nou met een vierkante meter, ook al ligt dat misschien op een prach tige plek. Katinka vraagt zich af van wie Zeeland nou eigenlijk is. Hele maal niet zo gek. Want nu is Zeel and nog van veel mensen. Maar die groep wordt kleiner, denkt Katinka. ,,Omdat grond steeds duurder wordt." Een kleinere groep, krijgt het dus steeds meer voor het zeg gen. En wat heb je als eigenaar van die vierkante meter nog voor in vloed op wat om je heen gebeurt? Uitzicht Om daar achter te komen moet ze dus een stukje land kopen. ,,Ik vraag de mensen die hebben gerea geerd om vier foto's te maken. Ze moeten in hun vierkante meter gaan staan, om zich heendraaien en yX k, 5k 8 a.' V-" V,v?G S !»J L tv r/y «<*y n-al 6*1 AkV| *:;.j van elke zijde een foto van het uit zicht maken. Natuurlijk wil ik ook weten wat de grondprijs is. En ik wil de precieze coördinaten, zodat ik kan checken hoe het zit met de (toekomstige) waterstand." Want ze denkt dat het een proj ect wordt van lange adem en dus moet het stukje grond bestand zijn tegen de eerste gevolgen van klimaatver andering. Lang niet iedereen snapt het project helemaal, grinnikt Tin- kebell. ,,Ik kreeg een mailtje van ie mand die me twee vragen stelde: of ik er alleen een bordje ging neerzet ten en of het tijdelijk is. Diegene heeft duidelijk niet begrepen wat het woord 'eigendom' betekent." Covid Eigenlijk hoopte ze nog deze maand een rondje te maken langs de meest veelbelovende perceeltjes. ,,Maar ik vind het onverantwoord om men sen te gaan bezoeken vanwege Co- vid. Dus vandaar dat ik uitstel tot eind januari. Dan ga ik overal even kijken. Samen met mijn zus." Of ze verrast is van het aantal aanbiedingen? ,,Nou ik dacht dat er nog wel meer zouden reageren. Het leek me leuk om een stukje grond in Goes te kopen, maar daar heb ik nog geen aanbiedingen gehad. Het zou natuurlijk leuk zijn als de ge meente Goes zegt: weet je, we ver kopen een stukje Grote Markt aan Tink. Dat zou ik interessant vinden. Maar dat heeft ze nog niet aange durfd, helaas." Wellicht dat de bur gemeester nog belt? Lachend: ,,Nou, dat zou ik wel waarderen." Colombia Voor ze haar rondje maakt en een stukje Zeeland koopt, reist ze eerst nog naar Colombia. ,,Tussen kerst en oud- en nieuw vertrek ik. En dan ben ik in de tweede helft van janu ari weer terug. Ik hoop dat het alle maal doorgaat. Ik ga Tanja Nij meijer (ooit boegbeeld van de Colombi aanse rebellengroep FARC, red.) bezoeken. Over iemand gesproken die iets weet van grondbezit. Sinds haar dagboek is gevonden ben ik gepassioneerd door haar en heb ik met haar contact. Als ik terug ben, kom ik naar Zeeland om mijn stukj e grond uit te zoeken." Toos Henk Man belandt met scootmobiel in sloot Een 48-jarige man is gistermid dag met zijn scootmobiel in een sloot beland aan de Zanddijk tussen Kruiningen en Yerseke. De scootmobieler belandde rond het middaguur door onbe kende oorzaak in de sloot. Bur gerhulpverleners werden opge roepen voor een reanimatie. Sa men met omstanders hebben zij de man uit het water gehaald. Er landde ook een traumahelikop ter. De arts die daarin mee vloog is met de man meegereden naar het ziekenhuis. Het is onbekend hoe het met het slachtoffer gaat. Led Zeppelin horen. De foto waarop hij met zijn lange haren tegen zijn rode Datsun leunt, ligt nog steeds ingelijst in een la. Zelfs het koffertje met zijn spulletjes - de mar keerstift voor de Varagids, het eeuwige doosje Potters en die belachelijke bril - raak ik niet aan. Maar ik denk aan hem, ik moet wel, want mijn zoon, de kleinzoon die hij vier keer mocht vasthouden, dat manneke lijkt op hem. Dezelfde grappen, dezelfde passies, hetzelfde witte tijgerbrood met le verpastei. mensen gemist, zijn naam valt nog maar zelden. Dus toen we vorige week een nieuw katje haalden, even lief en even rood als Daan, was de keuze snel gemaakt. Het beestje heet Louis, Lowieke voor intimi. Net als mijn vader. Daan was meer dan zacht spinnend Alleen mijn vader snapte het. En hij vond DINSDAG 28 DECEMBER 2021 GO PLASTIC WORDT GELD WAARD ,,We leggen de rode loper uit." - Albert Meiresonne, Invest in Zeeland CZEELAND1 JEUGDZONDE, BOEK VAN WIM HENDRIKSE ,,Aan sensatie geen gebrek in dit boek." - Mario Molegraaf CZEELAND8 Tinkebell heeft het voor het uitkiezen Jeffrey Kutterink Goes I 1 W A n_s< «V i A 'ïu J Tinkebell wil grondbezitter worden in de provincie waar ze van daan komt. FOTO ROBIN HILBERINK Paul Kusters Internet: toosenhenk.nl YERSEKE De eerste jaren na zijn dood kon ik geen Mijn vader wordt door weinig 6EN ZO BENIEUWD WIE ER VRIJtSAö OP 1 STAAT BOHEMIAN RHAPSObY VAN QUEEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2