ff? €46,- Uniek voordeel: 29 Geniet het hele jaar van de beste musicals Op verzoek van Aiko Beemsterboer is de afspraak gemaakt in het res taurant van het Filmtheater Focus in haar woonplaats Arnhem. Het pand ligt aan het Audrey Hep- burn-plein, een eerbetoon aan de legendarische filmster (1929-1993) die tijdens de oorlogsjaren in deze stad woonde. Ook Aiko is een groot be wonderaar. ,,Ik kan niet stoppen met kijken als ik haar films zie. Haar mooie Bambi-ogen, de liefde die zij uitstraalt. Zij inspireert mij echt.'' Om daar meteen aan toe voegen: ,,Wist je dat Audrey ook de rol van Anne Frank kreeg aange boden, maar daar toch van afzag omdat haar er varingen te dicht bij haar stonden?'' Een dergelijke opmerking kenmerkt de gede gen en gedreven aanpak van de jonge actrice als zij een rol moet spelen. Zij speelde dit jaar Anne Frank in de speelfilm over haar vriendschap met haar hartsvriendin Hannah Goslar. De 18-jarige verdiepte zich intensief in de rol en wilde vooraf met regisseur Ben Sombogaart overleg voeren om te kijken hoe zij de rol zou moeten inkleuren. Zo'n voorbereiding past bij haar karakter. ,,Ik ben absoluut een perfectionist", geeft zij toe. ,,In alles wat ik doe. Ik kan geen half werk afleveren. Op formulieren vul ik altijd in dat perfectionisme mijn beste en slechtste eigen schap is. Ik ben dit jaar geslaagd voor mijn gymna-siumdiploma en daar heb ik heel veel energie in gestoken. Mijn ouders vroegen mij zelfs of ik een tandje minder kon doen voor school, omdat ze niet wilden dat ik mentaal on deruit zou gaan. Maar ik wilde doorzetten. Ik vond het geweldig om in Latijn en Spaans af te studeren. Dat is goed voor mijn taalgevoel ge weest.'' Aiko, haar voornaam is van Japanse origine, wil vooral doorgaan met haar grote passie acte ren. ,,Dit jaar was door alle problemen met co rona een zooitje, waardoor er van filmen weinig kwam. Daardoor kon ik mij volledig op mijn studie storten. Als ik ook nog in mijn examen jaar voor de camera had moeten staan, was het wel heel zwaar geworden.'' Griezelbus Haar beslissing om actrice te worden nam de Arnhemse al op jonge leeftijd. Het moment staat haar nog helder voor ogen. ,,Ik keek als 6-jarige op de televisie naar de film De Griezel bus en zag Lisa Smit spelen met die lange blonde haren. Na afloop stond ik op de bank te springen: dit wil ik ook.'' Twee jaar later had zij na haar allereerste au ditie haar debuutrol te pakken als dochter van Chris Zegers in de film Janey, kind van de reke ning. ,,Er hadden 1200 meisjes zich voor die rol aangemeld en ik werd gekozen. Ik was net 8 ge worden, maar de film ging op het laatste mo- Nadat ik De Griezelbus had gezien, stond ik op de bank te springen: dit wil ik ook Als het nummer van Anne op je arm wordt geschreven, raakt je dat natuurlijk ment niet door. Kijk, dat soort tegenvallers hoort ook bij de Nederlandse filmwereld die soms heel hard kan zijn." Toch ging Aiko niet bij de pakken neerzitten. Ze liet zich bij een castingbureau inschrijven en belde elke week wel op om te vragen of er niet een rol voor haar beschikbaar was. ,,Ik wilde zo graag, het was bijna een obsessie. Film is mijn passie. Ik probeer zeker in deze conoratijden elke dag wel een film te bekijken. Ik hou erg van sciencefiction en fantasy.'' Haar acteertalent heeft zij niet van haar ou ders, die wel filmliefhebbers zijn, meegekregen. ,,Mijn moeder is stewardess bij de KLM en mijn vader werkt als bedrijfsadviseur. Ik herinner me nog een autorit naar een vakantiebestem ming, toen ik als prille tiener achterin op een dvd-scherm naar Black Swan met Natalie Port man zat te kijken. Inderdaad, een zware film. Ik was na afloop behoorlijk in de war, omdat ik er zo onvoorbereid naar keek, maar zag wel hoe goed zij acteerde.'' Natuurtalent Mensen die met Aiko hebben gewerkt noemen haar een natuurtalent. Het zijn complimenten waar zij lastig mee om kan gaan. ,,Ik vind het heel lief, maar meestal trek ik een ongemakke lijk gezicht als iemand mij prijst. Wat soms raar overkomt. Maar ik zeg altijd wel: dankjewel.'' Los daarvan is zij ook een autodidact die geen filmopleiding heeft gevolgd. ,,Op de set let ik heel goed op wat mijn meer ervaren tegenspe lers doen. Ik spreek ook met ze en zodoende steek ik elke keer wel iets op. Hoe groter de uit daging van een nieuwe rol is, hoe gretiger ik word. Ik heb vaak puberdochters gespeeld die door een bepaalde fase van hun leven gaan. Daarom was de rol van Anne Frank zo bijzon der. Opeens moest ik iemand spelen die jonger is, in een concentratiekamp belandt en over wie heel veel mensen een mening hebben. Voor de scènes in het concentratiekamp moest ik vijf uur worden opgemaakt om er zo ongezond mo gelijk uit te zien. En als dan het nummer van Anne op je arm wordt geschreven, dan raakt je dat natuurlijk." Het kostte Aiko moeite om de rol van zich af te schudden. ,,Ik dacht over veel zaken na en telde de zegeningen van mijn le ven. Ik ben me meer bewust waar mijn vrijheid vandaan komt. En dat het niet zo vanzelfspre kend is. Ik heb door die film wel een beter beeld van de oorlog gekregen. Beter dan wat ik in de geschiedenisboeken had gelezen.'' Wat betreft haar toekomst heeft Aiko geen vastomlijnde plannen. ,,Ervaring opdoen in Amerika is een optie. Misschien wil ik ooit ach ter de camera werken als regisseur. Maar wat ik in elk geval niet wil verliezen is mijn liefde voor film. Ik zie zoveel mensen in de filmwereld bij wie de passie is verwaterd, omdat de zakken ge vuld moeten worden. Ik hoop dat dat bij mij nooit gebeurt.'' Regisseurs die met Aiko Beemsterboer hebben gewerkt zijn vol lof over haar kwaliteiten. VOOR JOU Profiteer direct en begin het jaar goed met je cadeaubon voor Disney's Aladdin. Bestel nu op pzc.nl/cadeaubon PC DINSDAG 28 DECEMBER 2021 Ab Zagt Ben Sombogaart (Mijn Beste Vriendin Anne Frank): „Werken met Aiko is een bijzondere ervaring. Ze is heel kritisch. Ver diept zich zeer in haar rol. Doet verregaande research en identifi ceert zich helemaal met het personage dat ze gaat spelen. Ze is behoorlijk eigenzinnig en ik was een beetje bang dat het op de set tot veel discussie met haar zou komen. Echter, in het geheel niet. Ze is heel professioneel. Daarnaast is ze een begenadigd acteur met een sterk gevoel voor drama. Ze komt tijdens de repetities voortdurend met suggesties om haar personage geloofwaardig en kloppend te maken. Ik zou willen dat alle acteurs zo veel toewij ding tonen.'' Will Koopman (Oogappels): ,,Ze is een intuïtieve ac trice. Aiko snapt heel goed waarover de scène gaat en zoekt haar eigen ritme in het spelen. Ze is een natuurtalent.'' VOORDEEL DE GROTE BROADWAY MUSICAL VANAF Zoek jij nog een mooi cadeau voor de feestdagen? Daar helpen we je graag bij! Je ontvangt een mooie aanbieding van ons. Ga nu met 30% voordeel met z'n tweeën een spetterende avond uit! Geldig voor de le en 2e rang Geldig t/m 31 december 2022 Profiteer nu en reserveer later *lncl. 1,85 orderkosten en op basis van beschikbaarheid. Bekijk de volledige voorwaarden via bovenstaande url. Cadeaubonnen per twee personen te koop. Ilse Warringa (Luizenmoeder De Film): Aiko is zeer analytisch, scherp, ze moet een rol eerst he lemaal begrijpen en doorgronden en analyseren voordat ze 'm wil en kan spelen. Ze is hyperintelligent, heeft gevoel voor humor en houdt ervan om echt personages te spelen. Dus niet zomaar wat naturel gestaar in de ruimte. Haar ogen spreken boekdelen.'' Johan Timmers (Vechtmeisje): ,,Ze was pas 15 toen ik met haar Vechtmeisje maakte. Ik was meteen verbaasd door haar analy tisch vermogen. Ze keek vooral naar de functie van haar rol in het totale verhaal. Zoiets kom je zelden bij acteurs te gen, en zeker niet bij iemand van die leeftijd. Ze is heel intelligent, maar is ook een heel leuk mens. Ik hoop zeker nog een keer met haar te werken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29