Live topvoetbal! Gratis c Manchester City-aanvaller Torres maakt de overstap voor 55 miljoen 27 Premier League tijdens de feestdagen! Elke dag live Engelse duels vanaf Boxing Day tot in het nieuwe jaar. ZIGGO SPORT FC Barcelona heeft een schuld van 1,3 miljard en een door La Liga opgelegd salarisplafond van 97 miljoen. Hoe kan de noodlijdende club dan voor 55 miljoen euro Ferran Torres van Manchester City aantrekken? 'Laat de mensen eerst uitstappen voordat u naar binnen gaat' staat, verbeeld in een duidelijk picto gram, op de deuren van de metro in Barcelona. Dat geldt ook voor dé club van de stad: FC Barce lona kan vanwege financiële peri kelen en de regels van La Liga, de organisator van de Primera Divi- sión, pas nieuwe spelers binnen halen als huidige selectiespelers zijn vertrokken. Met de komst van Ferran Torres, de 21-jarige aanvaller die voor 55 miljoen van Manchester City wordt overgenomen, lijkt Bar^a die regels te overtreden, maar dat klopt niet helemaal. De club wil zich in de huidige transferperiode van verschillende spelers ontdoen; eentje is, ongewild en onfortuin lijk, al vertrokken. Sergio Agüero moest vanwege hartproblemen stoppen en zijn resterende salaris komt nu voor het grootste deel voor rekening van de verzekering. La Liga verlaagde in september het Fair Play-salarisplafond van FC Barcelona van 382 naar slechts 98 miljoen euro vanwege de hoge verliezen die de club vorig seizoen leed. Niettemin heeft Barcelona voor dit seizoen 470 miljoen aan salariskosten begroot; veel minder dan de 617 miljoen van vorig sei zoen, maar ver boven dat plafond. Dat plafond is echter ter oriënta tie, niet een absolute verplichting: een club mag niet nóg meer uitge ven, maar hoeft niet op bestaande salarissen te korten om eraan te voldoen. Daardoor is het wel veel moeilijker om nieuwe spelers aan te trekken. Maar vanwege de co- ronapandemie biedt La Liga de clubs een opening: van het bedrag dat zij op spelers bezuinigen (bij voorbeeld door verkoop of vertrek) mogen ze een kwart aan nieuwe salarissen uitgeven. Zo kreeg Bar^a afgelopen zomer al wat extra ruimte door de verkoop van Antoine Griezmann en Mira- lem Pjanic. Met hun vertrek spaarde de club voor dit seizoen 42 miljoen uit aan salaris en afschrij ving (aankoopsom verdeeld over de contractduur). De bedoeling is om dat deze winter te herhalen. Grootverdieners Als eerste wil de club slecht rende rende grootverdieners als Philippe Coutinho en Samuel Umtiti kwijt, die samen per seizoen zo'n 65 mil joen kosten, vooral door de afschrij ving van de hoge aankoopsom van Coutinho (160 miljoen) wegdoen. Mede daarom vraagt Bar^a ook geen hoge transfersom voor hen; het is de spelers liever kwijt dan rijk. Het tweede probleem, de trans fersommen voor versterkingen, kan Barcelona eenvoudiger omzei len. Afgelopen najaar sloot de club met Goldman Sachs een nieuwe lening van 595 miljoen euro af en deze maand gingen de Spaanse clubs (ondanks de tegenstem van Bar^a, Real Madrid en Athletic Bil bao, red.) akkoord met een over eenkomst met kapitaalfonds CVC, dat bijna 2 miljard euro in hen wil investeren. Mocht Bar^a toch met CVC in zee gaan - iets wat voor zitter Joan Laporta nu schijnt te overwegen - zou het direct al zo'n 108 miljoen euro, vrij te besteden, kunnen incasseren. Eén groot probleem lost de Ca talaanse club echter niet op met die financiële manoeuvres: de openstaande schuld wordt er al leen maar groter door. Immers, vo rige week gaven de socio's hun fiat aan een krediet over 25 jaar van 1,5 miljard euro, geld dat nodig is om het Camp Nou te verbouwen. Het minste probleem is de prijs die voor Torres moet worden be taald. Dat zal vermoedelijk in ver schillende termijnen kunnen en met de lening van Goldman Sachs heeft Bar^a ook wat meer financi- ele ruimte. Maar bij de club wordt druk gezocht naar verschillende oplossingen om de selectie toch te kunnen versterken iets wat ge zien de resultaten hard nodig is. Uiteraard op Ziggo Sport, dé sportzender van Nederland. Check www.ziggosport.nl voor alle info voor Ziggo klanten op kanaal14 GO DINSDAG 28 DECEMBER 2021 Noodlijdend Barcelona doet aankoop, maar hoe kan dat? Edwin Winkels Barcelona G Ferran Tor res in actie voor City. Hij komt na de winterstop uit voor Barce lona. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27