Brand weer onstuitbaar, Van der Poel staakt strijd 'Lewandowski als premier' 23 moet maar hopen dat het virus hem overslaat Lavreysen pakt 'zonder echte training' zijn eerste nationale titel gen omdat ze aan het drinken zijn'', zegt hij. Maar premier Boris Johnson beslist dezelfde avond na beraad op Dow ning Street 10 om - ondanks de to renhoge besmettingscijfers in met name Londen - de coronatouwtjes niet verder aan te trekken in Enge land. Tegelijkertijd worden in Wa les, Noord-Ierland en Schotland wel beperkingen doorgevoerd; zo mogen daar bij binnen-evenemen- ten niet meer dan 200 mensen aan wezig zijn. Volgens velen is het be sluit in Engeland vooral om poli tieke redenen genomen. De popu lariteit van Johnson is sterk gedaald sinds is gebleken dat hij zelf tijdens de lockdown bij een aantal feestjes en bijeenkomsten is geweest waar de coronaregels niet werden geres pecteerd. Als er nu verkiezingen werden gehouden, zou Johnson een zware nederlaag lijden, wijzen polls uit. Spreekkoren in Alexandra Palace zijn daar een bevestiging van. John son blijkt bij de Engelse dartsfans niet zozeer de man die hun bezoek aan het WK niet heeft geblokkeerd, maar toch vooral een boeman. De partij tussen Van Duijvenbode en Ross Smith is nog maar net begon nen als er een orkaan van geluid in de zaal klinkt. Verwensingen Eén van de toeschouwers heeft zich uitgedost als premier Boris Johnson (vooral door de pruik is de gelijke nis groot), de rest van de driedui zend aanwezigen slingert verwen singen naar zijn hoofd: 'Stand up if you hate Boris' en 'Boris is a cunt', klinkt het massaal. De dartfans die binnenkomen voor de avondsessie brengen later een vocaal eerbetoon aan de zo on- gelukkig uit het toernooi verdwe nen Nederlander. 'Vincent van der VoortVan der VoortViiiiincent van der Voort.' Een schrale troost voor de darter die in zijn hotelkamer moet blijven tot hij negatief getest wordt. WK darts Programma Het betekende voor Brand al haar vijfde zege in zes wedstrij den uit de Superprestigereeks, waarmee ze haar leidende posi tie in het klassement verste vigde. Alleen eind oktober in Ruddervoorde won de veldrijd- ster uit Dordrecht niet (vijfde). Brand (32) had een dag eerder in Dendermonde eveneens haar vijfde overwinning van dit sei zoen in de wereldbeker geboekt. Ook in dat klassement heeft Brand de leiding in handen. In Heusden-Zolder zette Brand na de tweede van zes ron des even aan. Alleen de 19-jarige Van Empel kon mee. Op het laat ste stuk naar de finish bleek de ervaren Brand de sterkste. „Het was een sprint van een ronde", zei Brand. „Fem is heel rap, dat wist ik al. Ik kreeg haar er niet af, want ze is heel sterk. Het kostte veel moeite. Ik voelde de wed strijd van zondag nog in mijn be nen en de kerst ook." Brand beaamde dat haar erva ring wellicht de doorslag had ge- geven. „Het kan best zo zijn dat mijn ervaring het hier van haar jeugdigheid won. We moeten haar maar niet te veel bijleren dan, want ze is heel sterk." Bij de mannen was Wout van Aert in Heusden-Zolder weer eens een klasse apart. De Belg won met overmacht. Mathieu van der Poel staakte iets over de helft van de race de strijd, kort nadat hij door een val nog verder achterop was geraakt. Ook zon dag in Dendermonde was Van Aert te sterk voor Van der Poel. Bij het ingaan van de derde ronde had hij al een voorsprong van 17 seconden. Corné van Kes- sel was in Heusden-Zolder op de zesde plek de beste Nederlander. Lars van der Haar werd tiende. Spits van Bayern „Op de een of andere manier is het er nooit van gekomen. Ik wilde het NK graag rijden, om dat er eindelijk weer eens een baanwedstrijd kon plaatsvinden in Nederland", aldus Lavreysen. „Maar ik had wel net kerst ge vierd en niet echt naar het eve nement toe getraind. Uiteinde- lijk is mijn niveau dit jaar zo bi zar hoog dat ik ook zonder echte training kan winnen. Ik heb na tuurlijk al mooie titels behaald dit seizoen, maar deze trui is ze ker ook welkom." Laurine van Riessen pakte de titel op de keirin. Ze sloot zo een seizoen vol pech op een positieve manier af. Een val op de Olympi sche Spelen en corona verpestten het j aar voor haar. Ook Yoeri Ha vik (scratch), Brian Megens (ach tervolging) en Daniek Henge- veld (puntenkoers) veroverden een nationale titel. GO DINSDAG 28 DECEMBER 2021 Vincent van der Voort komt in een volle zaal op voor zijn wedstrijd in de tweede ronde tegen Adam Hunt. Het zou ondanks een overwinning zijn laatste wedstrijd van het WK zijn. Onder: uitzinnig publiek doet niet bepaald denken aan de barre coronatijden in de rest van Engeland.FOTo getty Derde ronde Vandaag Middagsessie, vanaf 13.30 uur Steve Lennon - Mervyn King Ryan Searle - Danny Noppert Joe Cullen - Martijn Kleermaker Avondsessie, vanaf 20.00 uur Rob Cross - Daryl Gurney Peter Wright - Damon Heta Michael van Gerwen - Chris Dob VELDRIJDEN Lucinda Brand heeft weer een overwinning geboekt in de Superprestige. De wereld kampioene versloeg haar landgenote Fem van Empel na een wedstrijd over en langs het racecircuit van Heus- den-Zolder in België. r ati*'. j®) Lucinda Brand heeft de smaak te pakken. foto belga Uli Hoeness ziet in Robert Lewandowski een toekom stig premier van Polen. Volgens de oud-topvoetballer en voormalig voorzitter van Bayern München heeft de Poolse topschutter alles in zich om na zijn actieve car rière de politiek in te gaan. „Robert is een intelligente man en heeft duidelijke ideeën over het leven", zei Hoeness in het vakblad Kicker. „Ik kan me zelfs indenken dat Robert minister-president van Polen wordt als hij de politiek in zou gaan." De 33-jarige spits maakte dit kalenderjaar 43 doelpunten in de Duitse competitie. Hij brak daarmee het record van de overleden Gerd Müller, die 42 goals maakte in het jaar 1972. Le- wandowski verbeterde met zijn 41 goals dit jaar ook al het recordaantal in een Bundesli- ga-seizoen van Müller (40). BAANWIELRENNEN Baanwielrenner Harrie La- vreysen is voor het eerst Nederlands kampioen op de sprint geworden. Hij was in Apeldoorn in de eindstrijd Sam Ligtlee de baas. oAtrNHoP iZAANST-yi.N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23