c Corona heeft WK in greep, ook Van Gerwen 'Je mag totaal niet meer bij me in de buurt komen' 22 Kort Teambazen kiezen Max De tien teambazen uit de Formule 1 heb ben Max Verstappen (24, foto) gekozen tot coureur van het jaar. De Nederlander kreeg 213 punten, 21 meer dan Lewis Hamilton, die hij afgelopen seizoen ook aftroefde in de strijd om de wereldtitel in de konings klasse van de autosport. De Brit Lando Norris (McLaren) eindigde met 110 punten als derde. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, haalde de top 10 niet. Pieters nog dagen in coma Amy Pieters wordt door Spaanse artsen nog minimaal drie dagen in een kunstma tig coma gehouden. Pieters viel donderdag tijdens een wegtraining. Een traumaheli kopter bracht haar naar het ziekenhuis, waar ze een schedeloperatie onderging. Daarbij werd de de druk in haar hoofd weggenomen, die was ontstaan na de val. Jaar is voorbij voor Shiffrin De Amerikaanse Mikaela Shiffrin (26, foto) heeft corona. De tweevoudig olympisch kampioene mist de wereldbekerwedstrij den deze week in Linz. De Amerikaanse pakte afgelopen week bij de wereldbeker in Courchevel goud en zilver op de reuzen slalom. Shiffrin leidt in het wereldbeker klassement. Recordtijd voor Sak$i Emre Sak^i is de eerste zwemmer die de 50 meter schoolslag op de kortebaan sneller heeft afgelegd dan 25 seconden. De Turk kwam bij nationale kampioenschappen in Gaziantep tot een tijd van 24,95. De 24-ja- rige Sak^i verbeterde met zijn tijd het we reldrecord van de Zuid-Afrikaan Cameron van der Burgh, die in 2009 tot 25,25 kwam. Ilja Sjimanovitsj uit Belarus noteerde in november van dit jaar bij de EK kortebaan in Kazan ook 25,25. Quote van de dag We zijn nog niet bekomen van de emoties. Lewis het meest van allemaal' Van Dijk is weer terug Ploeg Bosz uit de beker DARTS WK Corona heeft het WK darts in de greep. Vincent van der Voort moest zich gisteren terugtrekken uit het toernooi nadat hij positief was getest. Zijn vriend Michael van Gerwen hoopt dat hem vandaag niet hetzelfde overkomt. Net nadat Dirk van Duijvenbode als een ware Houdini in een sensa tionele partij zijn toernooileven heeft verlengd (4-3 na 0-3), slaat het nieuws over Van der Voort in als een bom. Een sportief drama voor de routinier zelf, die d everwach- ting had ver te kunnen komen bij dit WK. Voor het toernooi liet hij nog weten dat hij al de hele corona periode voorzichtig is geweest en geen onnodige risico's neemt. Uiteraard zijn er direct vraagte kens rond zijn goede vriend Mi chael van Gerwen, met wie hij de afgelopen dagen veel heeft opge trokken. Uiterlijk vanmiddag zal duidelijk worden of Mighty Mike wél een negatieve test kan overleg gen bij de toernooi-organisatie; 's avonds staat zijn partij tegen Chris Dobey op het programma. Maar het kan best meevallen voor MVG. Im mers: Van Duijvenbode, die op kerstavond samen met Van Ger- wen en Van der Voort gedineerd heeft bij hun manager Jason Tha mes, testte gisteren negatief. Van Gerwen liet kort voor het WK we ten dat hij nog nooit positief is ge test. ,,En ik heb er heel veel gedaan." Dat vervolgens in Ally Pally het gerucht rond gaat dat er een of meerdere spelers zouden zijn die ondanks een positieve coronatest een wedstrijd hebben gegooid tij dens de vorige ronde op het WK, vergroot de onrust en leidt tot spe- Er is geen social distancing en ze dragen geen mondmaskers culaties. Frauderen met een testuit slag is in principe goed mogelijk voor spelers, omdat de test niet wordt afgenomen door of bij de PDC maar door de darters zelf. Zij moeten vervolgens de uitslag door geven aan de WK-organisatie. Frauderen met coronatest wordt in Engeland overigens streng bestraft. Al voordat het slechte nieuws over Vincent van der Voort naar buiten komt, worden corona en WK darts in Engeland in één adem genoemd. Vorig jaar was alleen op de openingsavond nog publiek toe gestaan, daarna niet meer. Publiek Professor Keith Neal, een gezond- heidsdeskundige van de Universi teit van Nottingham, stelt zondag in de Britse media dat het WK darts niet verder zou moeten mogen mét publiek. ,Er is geen social distancing en er worden geen mondmaskers gedra- Van der Voort tegen Van Gerwen FORMULE 1 WIELRENNEN SKIËN ZWEMMEN - Toto Wolff, de teambaas van Mercedes over verlies wereldtitel ISB5S DINSDAG 28 DECEMBER 2021 GO VOETBAL Virgil van Dijk (30, foto) keert na een corona besmetting te rug bij Liverpool. De captain van het Nederlands elftal kan van daag in de com petitiewedstrijd tegen Leicester City zijn rentree maken. Van Dijk miste de laatste drie duels van de 'Reds' nadat hij positief had ge test. Afgelopen week won Liver pool in het toer nooi om de Lea gue Cup via strafschoppen van Leicester City. VOETBAL Peter Bosz (foto) is met Olympi- que Lyon uit het Franse beker toernooi gezet. De bond besloot dat gisteren na de rellen in de ontmoeting met tweedeklasser Paris FC op 17 december. Die wedstrijd werd halverwege, bij een stand van 1-1, gestaakt om dat fans van beide clubs met elkaar op de vuist gingen en het veld betra den. Ook Paris FC is uit het toernooi gezet. o o. (O Van der Voort naar huis na positieve test, wie volgt? Max van der Put Londen - Professor Keith Neal Vincent van der Voort rea geerde bij RTL7 op zijn uit schakeling bij het WK darts vanwege een positieve co ronatest. ,,Ik voel me prima, heb alleen een kriebeltje in mijn keel sinds van- ochtend. Nadat de eerste zelftest positief was, heb ik er ook nog eentje gedaan van een ander merk. Maar ook die was positief. Dan gaan alle alarmbellen af. Ik ben heel teleurgesteld, want ik ben al zo lang bezig om het niet te krijgen. Of ik me nu zorgen maak over Michael? Natuurlijk. Vanaf het moment dat ik positief testte, heb ik tegen hem gezegd dat hij totaal niet meer bij mij in de buurt mag komen. Tot nu toe was de uitslag steeds negatief bij zijn testen. Maar een ongeluk zit in een klein hoekje, is gebleken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22