©NDERNEMER VBO Vereniging van 'Spaarders worden gestraft, beleggers juist beloond' Laatste kans: stem op Meest Inspirerende Ondernemer 2021 Op zoek naar een bedrijfspand? De VBO-makelaar zoekt altijd naar de juiste plek. deondernemer.nl Vermogensbeheerder Auréus begeleidt steeds meer ondernemers met beleggen Steeds meer mensen beleggen: inmiddels een kwart van de Nederlanders en dat wordt volgens Nibud alleen maar meer. Logisch nu de spaarrentes steeds lager worden en de inflatie stijgt, zeggen Han Dieperink en Johan Mesu van vermogensbeheerder Auréus. In 2021 stuitten veel ondernemers op het probleem van een negatieve kredietrente, zegt Dieperink, chief commercial officer van Auréus. „Het doet veel pijn als je ziet dat er geld is afgeboekt, in plaats van bijgekomen. Dat probleem is zelfs nóg acuter geworden nu naast de negatieve rente ook de inflatie begint op te lopen. Het gevolg? Steeds meer ondernemers kiezen er bewust voor om te gaan beleggen, bijvoorbeeld in aandelen." Grootste verrassing Dieperink noemt 2021 een mooi beleggings jaar. „Voor de obligaties verliep het afge lopen jaar vrij moeizaam. Zij gingen er een paar procent op achteruit. Daarom zien we nu een beweging van obligaties richting aandelen. Dat komt voort uit de grootste verrassing van 2021: de inflatie liep op tot het hoogste niveau in veertig jaar, terwijl de rente op de kapitaalmark ten rond het historische dieptepunt bleef schommelen. Dat is als vuur en ijs tegelij kertijd, met als gevolg: extreem negatieve reële rente. Spaarders en beleggers in obligaties werden gestraft, terwijl beleg gers in aandelen werden beloond." Het herstel was sneller dan na eerdere crises. Dat ontwikkelde zich volgens Dieperink in 2021 tot een 'Uber-Goldilocks-scenario'. „Waar in het sprookje van Goudhaartje alles precies goed was, niet te warm en ook niet te koud, niet te zacht en ook niet te hard, is het nu warm en koud tegelijk." Een mogelijk ander scenario voor 2022? „Als de inflatie nog wat langer hoog blijft en de rente nog wat verder zakt, krijgen we te maken met een bijzonder fenomeen. Doordat de rente daalt, stijgt de waarde ring van aandelen en wordt de zeepbel nog iets harder opgeblazen. Als dat gebeurt, sluit ik een spectaculair aan- delenjaar niet uit." Vermogen intact houden Volgens Mesu, manager van Auréus Goes, stappen ondernemers massaal over op beleggen. „We krijgen wekelijks nieuwe aanvragen. Niet enkel vanuit noodzaak, maar ook om hun vermogen intact te houden." Momenteel nemen veel grotere partijen afscheid van persoonlijk contact. „Kies liever voor een club die lokaal aan wezig is en de juiste mensen in dienst heeft om U goed te begeleiden. Auréus, één van de top-3 onafhankelijke vermogens beheerders in Nederland, biedt dezelfde dienstverlening als bij de grootbanken, maar dan mét een persoonlijke aanpak. Omdat wij ervan overtuigd zijn dat onze dienstverlening voor 70 procent om de relatie draait." O makelaars en taxateurs Hier ben ik thuis. volg ons op H Q Q Q Johan Mesu (Auréus): ,,Onze dienstverlening draait voor 70 procent om de relatie." 'Schommelende markt belooft spectaculair jaar' Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Auréus. Kijk voor meer informatie op aureus.eu Welke ondernemer heeft jou in 2021 het meest geïnspireerd? Stemmen kan nog tot en met 7 januari, dus breng snel je stem uit. De ondernemer (m/v) met de meeste stemmen wint de Meest Inspirerende Ondernemer Award. Deze ondernemersprijs, kortweg de MIO, is een initiatief van De Ondernemer. De afgelopen jaren leverden telkens enorm tot de verbeelding sprekende winnaars op: achtereenvolgens Atilay Uslu (Corendon), Derrick Neleman (Neleman Wijnen) en Niels Meijssen (Moonback, het vroegere Beterboeken). Jij bepaalt nu wie hun opvolger wordt. Oud-winnaar Derrick Neleman (links) reikte begin 2021 de vorige MIO-trofee uit aan zijn opvolger Niels Meijssen (midden). Rechts staat Gerard van den Broek, directeur van De Ondernemer. Dertig genomineerden Er kan gestemd worden op een van de dertig genomineerde ondernemers die we aan je presenteren op deondernemer.nl/mio. Die lijst bevat de mensen achter bekende en minder bekende bedrijven als AFAS, Coolblue, Girav, Mollie, Picnic, Sendcloud en Swapfiets. Ook is er dit jaar voor het eerst een aparte categorie voor startup-ondernemers. Hiervoor zijn vijf ondernemers genomineerd: Julian Jagtenberg (Somnox), Sam Rohn (Red je Pakketje), Jouri Schoemaker (Pieter Pot), Sophie en Michelle Peters (Seesoap) en Petra Lubbers van Tom Orrow en Kokoro. De uiteindelijke winnaars in beide categorieën worden bekendgemaakt in de loop van januari 2022. Scan de QR-code om direct je stem uit te brengen voor de MIO 2021. Of kijk op de website deondernemer.nl/mio Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19