'En die lezeressen maar denken dat jij zo'n leuke j man bent' 1 I In de yurt Huis van stro Hopen op sneeuw Met grapjes ga ik stoppen. DE HORT OP t Overweeg ik. Graag verzorg ik wat vermaak als m'n kinderen er zijn. Dan gooi ik de tuindeuren open en begin luid te snuiven, te kuchen en te rochelen, gevolgd door hikkend gejodel. Mijn dochter kijkt toe met een mix van amusement en gêne. 'De buren denken dat je gek aan het worden bent.' 'Doe ik alleen als jij er bent, kind.' 'Nu nog wel.' Dodelijk. Zo versnel ik de ontwikkeling naar oudere man die sociaal niet meer serieus te nemen is. Uitkijken met die aanstellerij. Helemaal stoppen dus maar, met alle grappen? Vanmorgen plaagde ik een goede kennis met haar trage ochtendgedrag: voor 13 uur hoef je van haar via WhatsApp geen reactie te verwachten. Toen bleek dat ze in de ochtenduren te stellen heeft met een nare aandoening waarvan ik wel wist, maar waarvan ik de reikwijdte had onderschat. Pijnlijk. Ook in de teksten die op deze plek verschijnen doe ik pogingen lollig te zijn. Dat leverde me tijdens een gezellige sessie met vrienden een fikse uitbrander op van Ella, zelf ooit een door alle wateren gewassen dater, inmiddels triomfantelijk samenwonend met een bij zo'n gelegenheid ontmoet manspersoon. 'Die lezeressen denken dat jij een ontzettend leuke man bent. Daarom was ik zelf vroeger bij het daten zo van: die vent kan leuk chatten, maar laat het maar in het echt zien. Maak het maar waar.' En dat viel altijd tegen, bedoelde Ella. Ze bedoelde ook: jij bent in het echt helemaal niet zo leuk. Ik wierp nog zwakjes tegen dat ik geen columns schrijf om lezeressen te charmeren - wat waar is - en dat ik nergens beweer dat ik mezelf leuk vind. Hier kwam slechts hoongelach op terug. Dan was er onlangs die dame die werkelijk verrukt was dat ik haar wel wilde ontmoeten. Maar tijdens de sessie zat ze me vooral afwachtend aan te kijken. Wanneer gaat-ie nou iets leuks zeggen? Dan ben ik niet op m'n best. Dan moet ik iets waarmaken. Na afloop zei ze aarzelend: 'Eh, ik vond je, eh...' 'Helemaal niet zo leuk?' 'Beetje zwaarmoedig.' Voortaan ben ik alleen nog maar bloedserieus. s o o. a MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. De warmste wintercampings Je kunt thuis wegkruipen bij de kachel, maar dan mis je de sensatie van een koud bos, een houtgestookte hottub en je warmen aan een zelfgestookt vuur. Dat kan bij pop up-camping Winterwoods in Drenthe. vanaf 360 voor 2 personen voor 2 nachten Wil je genieten van het Zeeuwse landschap, dan kun je winterkamperen bij Aan de Waterspiegel op Walcheren. In je eigen tent of caravan, of in een van de glamping- accomodaties, waaronder een huisje van stro. vanaf 35 per nacht Met een verwarmd zwembad, een dieren park, een speeltuin en de Sallandse Heuvel rug als achtertuin hoef je je niet te vervelen op camping De Holterberg. Als het sneeuwt is het hier mooi langlaufen - op de camping huur je je uitrusting. vanaf 25 per nacht V) D X O l O LU O LU co o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99