Als dat maar goed gaat 'Buiten zwemmen in de winter is een blijvertje' 'We leven in een hectische tijd. Veel mensen hebben last van keuzestress, werkdruk en depressieve gedachten. Op social media maken we elkaar gek. Net als veel anderen vraag ik me weleens af of het niet anders kan. Ik was benieuwd of het boeddhisme handvatten kon bieden voor een evenwichtiger leven.' Waarom past Boeddha in de polder bij jou? 'Omdat het een combinatie is van Joris' Showroom, over excentriekelingen, en BIJPRATEN Hello Goodbye, vanwege de spontane ontmoetingen. Nieuw is dat ik zelf uit dagingen ben aangegaan: zenmeditatie, ijsbaden en ik heb zelfs voor het eerst een tattoo laten zetten, door een sjamaan in een natuurtempel. Het was een groot avontuur.' 'Wat ik hoorde over het soefisme sprak me erg aan. Dat is een stroming binnen de islam die leert dat je onbevooroordeeld mensen met liefde tegemoet moet treden. Ik kwam erachter dat ik in feite een soefistische manier van interviewen heb. Daarnaast is buiten winterzwem- men ook een blijvertje. Dan voel je weer eens echt dat je leeft.' MEZZA 9 Lopend door het walk-through kerst circus van circus theatergezelschap Boost weet je niet waar je moet kijken. In elke zaal van de Amsterdamse Beurs van Berlage zweven, balanceren en dansen de artiesten, of ze weten zichzelf in adembenemende posities te vouwen. Walking on Circus, beursvanberlage.nl, reserveren van tijd- slot noodzakelijk, 26 t/m 30 december, tickets vanaf 12,50 Presentator JORIS LINSSEN (55) wilde weten hoe sommige mensen erin slagen de huidige crisis om te buigen in een positieve levensles. In zijn programma Boeddha in de polder stelt hij die vraag aan onder anderen Dinand en Lucy Woesthoff, Giel Beelen en Lucia Rijker. Hoe kwam je op het idee voor dit tv-programma? Wat heb je geleerd van de mensen die je hebt opgezocht? Boeddha in de polder, van maandag 27 t/m vrijdag 31 december dagelijks om 19.20 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97