Hij geeft daklozen een kom soep, een paar schone sokken, een knuffel. MICHAEL REMMERSWAAL (37) werkt elke zaterdag bij de inloop van het Leger des Heils in Utrecht. HET FIJNE VAN DIT vrijwilligers werk is dat hij er voor een ander kan zijn. Gewoon, een luisterend oor bieden of een praatje maken. De inloop van het Leger des Heils in Utrecht - doordeweeks onderhoudt Michael (links) sportvelden in de stad - is een plek waar daklozen tot rust komen: ze krijgen aandacht, iets te eten, soms een douche en schone kleren. Vorig jaar kerst is hij er begonnen, toevallig stond Richard toen ook ingeroosterd. Sindsdien werkt hij er elke zater dagmiddag. Zijn geloof heeft daar zeker een rol in gespeeld. Michael was zoekende toen hij de bloedhete Kroatische stad Pula bezocht en verkoeling vond in een kerk. Daar werd hij aangeraakt door God, om het zo maar even te zeggen. Een vredig gevoel. Eenmaal thuis sloot hij zich aan bij een kerkgemeente in de Wittevrouwenbuurt, werd gedoopt en nu probeert hij de Bijbel in praktijk te brengen. Michael bidt alleen in stilte voor zijn cliënten. Het zijn supermoeilijke situaties waarin ze verkeren, mensen die bijvoorbeeld harddrugs gebruiken, heel schrijnend. Je gunt ze een ander leven. Helaas kun je in deze gebroken wereld niet veel meer doen dan een kom soep inschenken of een paar nieuwe sokken geven. Dat doet hem denken aan de spon tane knuffel die hij van een man kreeg nadat hij hem een jas had gegeven. Die man inspireert hem, door wie hij is en wat hij uitstraalt. Ja, eigenlijk is Michael er voor de mensen, maar deze man is - zonder dat hij het weet - er ook voor hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 93