Geen echte pijn geleden, Sylvana? bolclerman.nl bolderman nl Boek uw reis incl. ons Garantiepakket!" 6 LINDA AKKERMANS We zijn naar een vakantie huisje gevlucht. Mijn man en ik kunnen zo toch ons werk doen nu de scholen dicht zijn, want de kinderen cros sen hier uren achtereen op hun stepjes het park over en in onze pauze spelen wij een potje midgetgolf mee. Win-win. Als we 's avonds wéér gourmet ten, want liever dat de gordijnen hier meuren dan thuis, zeggen we tegen elkaar dat we geluk hebben. Na bijna twee jaar corona is nog niemand die ons lief is door het virus te grazen genomen en we krijgen elke maand netjes ons salaris gestort. Dus als Sylvana Simons in een interview roept dat we in dit land nog niet echt pijn hebben geleden omdat we nog geen échte lock- down hebben gehad, dan heeft ze een punt als ze het over mensen als ons heeft. Simons is fel tegenstander van het coronabeleid van onze rege ring. Ze stelt dat er veel doden en langdurig zieken hadden kunnen worden voorkomen door eerdere en strengere lockdowns. Dat dat een hoge prijs zou hebben? ,,Het is begrijpelijk dat het heel heftig voelt voor veel mensen. Maar als je goed uitlegt wat er aan de hand is en wat nodig is, dan denk ik dat mensen meer geneigd zijn daar begrip voor te hebben. Dat heet solidariteit'', meent ze. Klinkt mooi. Maar zou het echt? Doet het minder pijn als je zaak naar de klote gaat als je snapt waarom? Ik geloof er niks van. Vraag maar eens aan onderne mers hoeveel pijn ze lijden nu er wéér geen cent binnenkomt en de spaarrekening en pensioenpot al leeg zijn. Hetzelfde geldt voor al die mensen in de cultuursector of evenementenbranche: geloof maar dat zij pijn lijden, ook al begrijpen ze dat de maatregelen nodig zijn. Amsterdam die een klein jaar gele den stierf. Niet meer fysiek naar school kunnen, geen lol mogen trappen met vrienden, de totale uitzichtloosheid en de saaiheid, het werd Pepijn fataal. En zo zijn er veel jongeren die worstelen en het niet meer zien zitten. Dag in, dag uit. Geen pijn geleden nee? Praat met bejaarden die maanden opge sloten zaten en zelfs hun bloed eigen kinderen niet mochten zien. De oorlog was erg, zeiden ze, maar die eerste lockdown was onmen selijk. Wat trouwens ook pijnlijk is? Een politicus die andermans pijn zo bagatelliseert. Liever dat de gordijnen hier meuren dan de gordijnen thuis VAKANTIE HUISARTSEN WORDEN BELAAGD Er lijkt in Nederland een ware jacht te zijn ontstaan op boostervaccins. Op meerdere plaatsen in het land staan lange wachtrijen voor vaccinatielocaties en ook de huisartsen en GGD'en krijgen diverse telefoontjes binnen. Sebastiaan Quekel Utrecht Wintersporters pro beren in allerijl hun vakantie naar Oos tenrijk nog te red den. De Huisartsenvereniging roept op om de huisartsen vooral met rust te laten. ,,Die telefoon tjes gaan ten koste van patiënten die spoedzorg nodig hebben." Voor een zorgeloze vakantie in Oostenrijk is vanaf zaterdag een inenting met de boosterprik ver plicht. Hoewel nog lang niet ie dereen aan de beurt is, zoeken veel Nederlanders naar manieren om deze week nog een derde prik te krijgen. Dat kan bijvoorbeeld net over de grens in het Duitse Aken, waar geen afspraak nodig is. Anderen proberen het via prullenbakvac- cin.nl, een website waarop men sen kunnen zien of een praktijk bij hen in de buurt vaccindoses over heeft. Topdrukte Volgens initiatiefneemster Mar lies Schijven is het sinds gisteren topdrukte op de website. Zo ston den er woensdagavond bij een huisarts in Den Haag binnen tien minuten honderd mensen voor de deur voor een overgebleven coronavaccin. Bij de vaccinatielocatie in de RAI in Amsterdam was het gis teravond eveneens dringen gebla zen. Sommige mensen stonden urenlang in de rij, onder hen ook ook wintersporters die de ko mende dagen naar Oostenrijk af reizen. Sommige Nederlanders doen bij hun huisarts een laatste po ging om een derde prikje te krij gen. Een oproep van een Bra bantse praktijk om daarmee te stoppen kan op sympathie reke nen van de Huisartsenvereniging. ,,Het heeft helemaal geen zin om je huisarts hiervoor te bellen. Zij beschikken niet over genoeg vac cins om er op los te prikken en hun rol is in deze vaccinatiecam pagne niet zo groot als de vorige keer. Bovendien hebben ze het al druk genoeg met zorg bieden aan kwetsbare patiënten die een vac cin voor hun gezondheid nodig hebben.'' Huisartsen hebben niet genoeg vaccins om er op los te prikken Het ministerie van Volksgezond heid, Sport en Welzijn adviseert iedere Nederlander om rustig te wachten tot ze aan de beurt zijn voor een booster. Het vrij abrupte besluit van de Oostenrijkse regering is een forse tegenslag voor veel Nederlanders die op wintersport wilden gaan. Ze kunnen hun quarantaine wel iswaar vroegtijdig beëindigen als ze negatief worden getest, maar dat kan pas na vijf dagen. Wie al een booster heeft gehad en een negatieve PCR-test kan tonen, hoeft niet in quarantaine. De telefoon van de Neder landse skivereniging staat sinds woensdag roodgloeiend met bel lers die niet weten wat ze moeten doen, nu de voorgenomen vakan tie zo kort voor de start niet door dreigt te gaan. Bellers krijgen het advies om te proberen hun reis te verzetten naar Frankrijk, Zwit serland of Italië. ,,Daar zijn de re gels een stuk gematigder", weet de woordvoerder. ,,Maar het blijft een behoorlijke uitdaging om nog iets anders te regelen nu het zo kort dag is." V Celd-terug-garantie V Repatriëringsgarantie Zekerheid via SCR ANVR Bij Bolderman j aanbetalen niet verplicht! sStr 5 dagen Sauerland all-inclusive 8/10 dagen NaudersinTirolen Bernina Express 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 10 dagen Istrië, Opatija 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 15 dagen Byzantijnse rondreis VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 GO Vraag ook maar eens aan de ou ders van de 14-jarige Pepijn uit Wintersporters op jacht naar booster - Reactie Huisartsenvereniging De wintersportvakantie dreigt voor velen in het water te vallen door de strengere regels in Oostenrijk. foto getty images v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. *Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 jjgir boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdrage. Div. vertrekdata 2022 boekbaar! Div. vertrekdata 2022 boekbaar! Div. vertrekdata 2022 boekbaar! Div. vertrekdata 2022 boekbaar! Div. vertrekdata 2022 boekbaar! Div. vertrekdata 2022 boekbaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6