AAA AAA Kerst 2021 Ik heb nog altijd een mooi leven. En met kerst kan ik best een avond alleen zijn Lief kleinkind, CV Eindelijk een keer vakantie? chen te maken. Mensen die in de sores zaten, hebben er misschien steun aan gehad. Dat was het wel zo'n beetje.'' Pochen is Van Duin volslagen vreemd en evenmin loopt hij te koop met zijn bereidheid om op allerlei verzoeken van wildvreem den in te gaan. Geregeld wordt hem gevraagd iets in te spreken voor bijvoorbeeld een ziek fami lielid en het komt zelfs voor dat hij zo'n persoon opbelt. ,,Niet vaak hoor, want ik ken iemand niet en dan krijg je zo'n heel ge sprek.wat moet je zeggen? Lie ver spreek ik dan een filmpje in, dan hou ik net wat meer afstand. Voor mij niet veel moeite en ik doe mensen er blijkbaar een groot plezier mee. Ik hoor vaak terug dat opa, oma of moeder zo ont roerd was.'' Hij lacht na de vervolgvraag, of hij wel eens meemaakt dat ie mand hem niet kent. ,,Ja, dat weet ik natuurlijk niet, mensen komen op straat niet naar me toe om te zeggen dat ze me niet kennen. Maar ik begrijp wat je bedoelt. Al denk ik dat het bij de jeugd anders kan liggen. Jongeren die geen tv kijken, waar moeten zij mij van kennen? Dat werkt ook andersom hè? Ik ken lang niet alle bekende Nederlanders meer. Kijk ik bij voorbeeld op tv naar The Masked Singer en doet iemand zijn kap af, dan denk ik: nu weet ik nog niet wie het is, ik heb geen idee.'' De talentenjacht met ver momde BN'ers is een van de pro gramma's waar Van Duin zelf met plezier naar kijkt. ,,Net als naar Ik Vertrek en Even tot Hier, van die twee gasten, die doen dat gewel dig. De TV-kantine zie ik ook graag, Carlo is daar fantastisch. Netflix heeft aan mij niet zo'n goede, dat duurt me allemaal te lang.'' De televisie biedt afleiding op de momenten waarop Van Duin alleen thuis is. Had het aan Martin gelegen, dan was Van Duin nu al verhuisd naar een appartement in Buitenveldert. ,,Dat vond Martin een prettiger idee, ook in verband met mijn veiligheid. Maar ik voel me hier heel veilig, ik ken de buurt en de buren. We hebben die gemeubileerde flat in Buitenvel- dert daadwerkelijk een tijdje ge huurd. Heel mooi, niets op aan te merken. Ik heb er een paar keer geslapen, maar als ik dan hier weer sliep, voelde ik me toch meer senang. Toen dacht ik: hier ga ik spijt van krijgen, dit ga ik niet doen.'' Dus woont hij nog steeds in het fraaie grachtenpand dat nog altijd de geest van Martin ademt. ,,En dat vind ik helemaal niet erg. Natuurlijk liggen hier herin neringen en nog elke dag huil ik. Als ik foto's zie, of als ik terug denk aan de slechte momenten tijdens zijn ziekte. Toch ben ik blij dat ik niet naar die flat ben ge gaan. Ik heb helemaal geen zin om een nieuw leven op te bouwen in mijn eentje en dit is een fijn huis. ,,Met zijn tweeën zou het leven leuker zijn, dat wel. Als ik ga dine ren met vrienden, voel ik me al snel het derde of vijfde wiel aan de wagen, omdat het vaak koppel tjes zijn. Ja, je kunt zeggen dat ik best een graag geziene gast ben, maar toch voelt het anders, ik voel me niet meer compleet. ,,De deur naar een nieuwe liefde gooi ik niet dicht. Ik ben niet ac tief op zoek, zit niet op Tinder. Het zou wel leuk zijn. Al denk ik tegelijkertijd: ik ben bijna 75, heb een hele rugzak aan ervaringen en dat geldt ook voor die ander. Moet je dat allemaal nog willen?'' Daarbij komt de handicap dat Van Duin als BN'er de relatie markt betreedt. ,,Of ik zou mer ken of iemand voor mij gaat of voor de BN'er, dat weet ik niet. Ik heb dat nooit hoeven doen. Eigen lijk kende ik al mijn vrienden en geliefden al langer. Ik denk toch dat als het gebeurt, het iemand moet zijn die ik al een tijdje ken.'' Chansons Voorlopig is het vooral de vraag of Van Duin tijd heeft voor de liefde. Zijn agenda puilt uit. ,,Ik heb de laatste tijd wat dingen geschrapt, want het is echt veel. We hebben een nieuw seizoen van Heel Hol land Bakt opgenomen en samen met Janny heb ik net de Elfste dentocht gedaan per boot, inclu sief stempels halen. Ik ben be nieuwd hoe dat eruit gaat zien op tv. In januari neem ik een album op met vertaalde chansons, vooral van Charles Aznavour en we wil len het komend jaar weer Animal Crackers gaan maken. Mits we ge noeg beelden kunnen krijgen, daar hangt het vanaf. Vergeet ik nog iets? O ja, we werken ook aan een nieuw programma over co medy dat ik ga presenteren. En nee, ik blijf weg van de hoedjes, brillen en grote schoenen. Die tijd is geweest.'' Zou Van Duin te porren zijn voor een onemanshow op oud- jaarsavond? ,,Nou, daar hebben we serieus wel eens over gesproken. Ik zou me iets kunnen voorstellen bij een terugblik op het jaar met videobeelden en gasten. Maar zo iets kost ontzettend veel voorbe reiding, ik weet niet of ik daar zin in heb. Dit jaar niet in elk geval.'' De komende kerstdagen brengt hij net als vorig jaar door bij vrienden. ,,Ik ben voor het kerst diner uitgenodigd bij Joop en Ja- nine van den Ende. Maar nu gaat het net lijken alsof ik zielig ben. Ik mag soms eenzaam zijn; ik heb nog altijd een heel mooi leven, hoor. En ook met kerst kan ik best een avondje alleen thuis zijn.'' MIJN WENS Sterkte op deze dag Geen korte lontjes meer GO VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 André van Duin (echte naam André Kyvon, 20 februari 1947, Rotterdam) wint als komiek in 1964 een talentenjacht van de AVRO. Krijgt vijf tv-shows, een eigen thea terrevue en brengt zijn eerst singles uit. Begint in de jaren 70 met de Dik Voormekaar Show en de André van Duin Show. Maakt hits als Willempie en File en speelt in De Boezem vriend en Ik ben Joep Meloen. Is op tv in onder meer Wie ben ik?en Animal crackers. Toert door het land met het toneelstuk The Sunshine Boys. Presentator van Heel Holland Bakt, acteert in Het geheime dag boek van Hendrik Groen. Dit jaar op tv te zien in Heel Holland Bakt, de Grote Kleine Treinencompetitie en Denkend aan Holland. Van Duins speech op de Dam maakte indruk. foto anp André van Duin met partner Martin in 2019. foto brunopress m Ik wens mijn dochter Daniëlle heel veel sterkte deze kerst. Haar part ner is 18 december na een lang ziekbed en liefdevolle verzorging, overleden. Ze wordt vandaag, 24 december, gecremeerd. Dus kerst avond is voor Daniëlle extra moeilijk. - Trudy den Braven Terwijl wij dit schrijven denken wij aan jou in de buik van je mama. Je hebt totaal geen haast om die warme plek te verlaten. Je papa en mama lijken geduldig maar zijn net als wij nieuwsgierig hoe je eruit ziet. Op wie lijk je? Niet alleen wij zijn benieuwd, ook je dierenvriend- jes wachten met smart op jou. Dag lief kleinkind, wees heel erg welkom! - Opa Kees Oma Astrid Maagdenberg Ik wens iedereen in dit land fijne feestdagen toe, hoe lastig of een zaam deze ook kunnen zijn, helaas. Een samenleving zonder polarisa tie, want wat is ons land veranderd het laatste anderhalf jaar. En zeker niet ten goede. Toon respect naar anderen, ook al zijn de meningen anders. Geen korte lontjes of drei gementen, maar samen weer door. Dat is voor iedereen beter. - Erik Hoogeweij Ik wens mijn zus Wilma bijzondere kerstdagen. Dat hebben zij en haar man wel verdiend. Vorig jaar zijn zij een kleinschalig wooninitiatief ge start, waar ouderen met geheu genproblemen liefdevol worden opgevangen. Ook hebben ze daar onze eigen moeder een plekje ge geven. Ze kregen te maken met twee corona-uitbraken, waarbij ook bewoners zijn overleden. Mijn zus is 60 jaar, werkt fulltime en ze is al twee jaar niet op vakantie ge weest. - Bea de Bruin-Bijl, Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 67