Loek, geveld door een kopstoot O Q. Demanet wil Hoek met Staelens in de juiste richting duwen Derde termijn voor Belg bij derdedivisionist Derde seizoen voor De Fouw bij Clinge 14 COLUI MN BSSy van der Hooft Favoriete voetballers zijn als favoriete schrijvers. Zoals ik vroeger uitkeek naar een wedstrijd waarin Marco van Basten meedeed, zo las ik later bijzonder graag de co lumns van Hugo Borst. Zijn scherpe pen, was de voornaamste reden waarom ik jarenlang op zater dag het AD haalde. Iedere week weer, een vast ritme. Terwijl het soms veel leuker is als een schrijver een tijdje afwezig lijkt te zijn, om daarna ineens weer iets te publiceren. Zo voelde het voor mij altijd bij de rubriek van Loek Zeegers, op de website van HSV Hoek. Zijn 'Kopstootjes' publiceerde hij wanneer hij vond dat het weer tijd was. Soms twee snel achter elkaar, dan pas weer eentje een paar maanden later. Ze waren vaak scherp, sneden hout, hadden leuke in valshoeken maar gaven bovenal zijn liefde voor 'Denoek' weer. De club waar hij zelf speelde en la ter iedere thuiswedstrijd langs de lijn stond, ge nietend van bijzondere spelers die zijn voetbalhart sneller deden kloppen. Ik las ooit hoe ik als vierjarig blond ventje vlak voor Loek had gelopen, toen mijn vader trainer was in Hoek. Hoe hij genoot van de (keepers)trai- ningen, waarbij Loek de ballen terugschoot die naast of achter het doel belandden. Anderhalf jaar geleden schreef hij het verdriet over het plotse linge overlijden van zijn jeugdvriend Guido van Boom een beetje van zich af. En ruim een jaar te rug maakte Loek duidelijk wat hij, door de co- ronapandemie, allemaal miste. Met de veelzeg gende zin 'Ik misHSV Hoek' sloot hij af. Een paar maanden terug, eind oktober, droeg Loek in de kantine van de club een speciaal ge schreven Kopstootje voor bij het afscheid van Johnny de Ritter, Mister Hoek 2. Kort daarna werd Loek onwel. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, in Antwerpen volgde een ope ratie, daarna was er vooral plaats voor slecht nieuws. Gisteren zat ik samen met zijn vrouw aan zijn bed, in de hospice in Oostburg. Soms werd hij even emotioneel, als het over Jan of Johnny ging Nederlaag Laudame De Waal op eigen benen Loek vertelde over het schrijven, dat hij zo enorm mist. Hoe hij altijd een noti tieblokje en een pen in de buurt had, om een idee dat hem te binnen schoot op te schrijven. ,,Weet je wat ik ook zo mis'', zei Loek. ,,'s Ochtends wakker worden, de trap af gaan naar be neden, koffie zetten en de krant lezen.'' Soms werd hij even emotioneel, als het over Jan Mieras of Joh nny de Ritter ging. Maar vaak was hij ook nog mes scherp. We spraken over zijn club, over wat er de afgelo pen maanden allemaal is gebeurd bij HSV Hoek. ,,Een goede voetballer is niet altijd een goede trai ner'', zei Loek. We hadden het over wijlen John Bravenboer, maar ook over labradoodles, de schoonheid van de Zeeuws-Vlaamse kust en hij benadrukte dat er miljoenen meer naar de zorg moeten. ,,Want die mensen werken zo ontzettend hard.'' De komende dagen ben ik, net als heel veel an dere mensen, in gedachten bij Loek, zijn vrouw, dochter en familie. En volgende week ga ik weer bij hem langs, want we hebben nog heel veel te be spreken. ,,Ga je nog een stukje schrijven?'', vroeg hij voordat ik vertrok. Dat heb ik net gedaan. Gaby Demanet keert opnieuw terug bij Hoek. De 63-jarige Belg gaat bij de derdedivisionist aan de slag als assistent van de nieuwe hoofdtrainer Lorenzo Staelens. Demanet werkte in het verleden al twee keer bij Hoek. ,,We moeten de ploeg in de juiste richting gaan duwen'', zegt Demanet. ,,Dat verdient Hoek, want het is een mooie club.'' Terneuzen Demanet ziet het als een voordeel dat hij de club al kent. In 2008 werd hij voor de eerste keer aangesteld, als vervanger van Paul Telussa, die destijds door een hersenbloeding tijdelijk buitenspel stond. Hij ein digde vervolgens met Hoek op de tweede plaats in de hoofdklasse en wilde graag langer blijven. Maar de club had al afspraken gemaakt met de herstelde Telussa, waardoor De- manet in de zomer van 2009 ver trok. In april 2010 keerde hij vervol gens terug. Hoek moest bij de eerste vier eindigen om zo rechtstreeks te promoveren naar de nieuw te vor men topklasse. Vier wedstrijden voor het einde werden Telussa en diens assistent Jan Verdegem des tijds ontslagen, waarna Demanet terugkeerde. In de laatste wedstrijd werd de promotie veiliggesteld. De trainer ging met Hoek de topklasse in, maar werd in maart 2011 ontsla gen. Ruud Pennings nam het roer over, maar degradatie kon niet meer Lorenzo Staelens zocht iemand die hij kende. Ik heb ooit nog conditietraining gegeven aan zijn kinderen voorkomen worden. Demanet was daarna nog assis tent-trainer bij Roeselare en hoofd trainer van Torhout. De afgelopen jaren gaf hij onder meer les aan de voetbalopleiding van Voetbal Vlaanderen. ,,Sinds 1 september ben ik met pensioen'', vertelt De- manet. ,,Ik ben blij dat ik nu terug kan keren als assistent. Lorenzo Staelens zocht iemand die hij kende. Ik heb ooit nog conditietrai ning gegeven aan zijn kinderen, die goede tennissers zijn. We kwamen elkaar ook regelmatig tegen. Ik denk niet wij moeilijke personen zijn. We willen er samen iets van maken bij Hoek.'' Meerdere opties Weg komen van de onderste plaat sen is de belangrijkste opdracht. Trainen mogen Nederlandse clubs voorlopig niet, vanwege de lock- down. Maar in België mag nog wel getraind worden, dus dat kan een optie zijn. ,,In mijn vorige perioden bij Hoek trainden we soms op het kunstgras in Wachtebeke'', aldus Demanet. ,,Er zijn meerdere opties. Het zou fijn zijn om de jongens in januari een paar keer bij elkaar te hebben. We moeten de ploeg in de juiste richting gaan duwen. Dat verdient Hoek, want het is een mooie club. Ik ben in 2011 ontsla gen, maar ik heb er een toffe tijd ge had.'' CLINGE De zondag-derdeklasser begon dit seizoen met drie overwinningen op rij en neemt de achtste plek in. In het laatste duel voor het stilleggen van de competitie werd met 3-1 van Philippine gewonnen. Omdat De Fouw toen in quaran- taine zat, gebeurde dat onder lei ding van assistent-trainer Jan de Visser. Ook de overeenkomst met De Visser is verlengd. VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 PM VLISSINGEN In het laatste duel voor de winterstop gingen Ivo Munter en Ard Kramer met de volleybalsters van Laudame Financials/ VCN onderuit. Het duel in de eredivisie te gen Eurosped eindigde in 3-2 (18-25, 25-20, 14-25, 25-22, 15-12). Daar door staat het team van het Zeeuwse duo halverwege het seizoen op de vijfde plek. TERNEUZEN Zondag-der deklasser Steen heeft voor volgend seizoen een nieuwe trainer benoemd. Jesse de Waal (28) neemt het roer over van de vertrek kende Marco van Vlier- berghe. Steen staat op de voorlaatste plaats, met drie punten. Het duo werkt dit seizoen op basis van ge lijkwaardig- heid. O 5) a> Op 1 mei 2010 wordt Gaby Demanet gejonast door zijn spelers, nadat Hoek de topklasse heeft be reikt. FOTO PETER NICOLAI Barry van der Hooft - Gaby Demanet (63) Mario de Fouw is ook volgend seizoen trainer van Clinge. De oefenmeester uit Terneuzen is bezig aan zijn tweede seizoen. - Peter van Kouteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46