H GGD en huisartsen: 'Bel niet naar de huisarts voor een boosterprik' Meeste Spars in Zeeland toch niet open op eerste kerstdag 8 c Verdachte van moord Biggekerke probeerde ook zijn ex om te brengen Ik begrijp goed dat iedereen die hierbij betrokken is het achter de rug wil hebben De 36-jarige A. van den D. uit Middelburg, die verdacht wordt van moord op zijn schoonvader Henk Cijsouw (67) uit Biggekerke, heeft ook geprobeerd om zijn ex-vrouw om te brengen. Dat zei de officier van justitie giste ren tijdens een tussentijdse zitting in de Middelburgse rechtbank. Van den D. gafaan dat hij veel spijt heeft van wat er drie maanden geleden is gebeurd. ,,Ik heb er veel verdriet en berouw over", zei hij geëmotio neerd. Van den D. wordt ervan verdacht dat hij Henk Cijsouw op maandag 13 september bij zijn eigen huis met een mes neerstak en het daarna ge munt had op één van Cijsouws dochters, met wie hij in scheiding lag. De vrouw vluchtte de woning in en sloot zich vervolgens op in de badkamer. Van den D. probeerde de deur in te trappen, maar kreeg dat niet voor elkaar. Toen de politie bij de woning in Biggekerke arri veerde, was Van den D. nog aanwe zig. Agenten riepen via megafoons dat hij zich moest overgeven. Het Openbaar Ministerie klaagt Van den D. aan voor moord op Henk Cijsouw en poging tot moord op zijn ex-vrouw. Documenten uit Canada Wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld, is nog niet be kend. Het einddossier is nog niet compleet, omdat het OM onder meer wacht op documenten uit Ca nada, waar Van den D. in het verle den gewoond heeft. Hij zou daar te maken hebben gehad met huiselijk geweld, zo heeft hijzelftijdens ver horen verklaard. Van Van den D. wordt nu een tri ple rapportage gemaakt waarbij een psycholoog, psychiater en milieu deskundige een beeld van hem schetsen. De psycholoog en psychi ater beschrijven Van den D. als per- Familieleden van Van den D. za ten gisteren in de rechtszaal, ge scheiden van drie schoonzonen van Henk Cijsouw. Die zaten op de pu blieke tribune. Advocate Nelleke Stolk sprak kort namens de nabe staanden en kondigde vorderingen aan, gebaseerd op de affectie- en shockschade die na de moord op Cijsouw zijn ontstaan. De hoogte van de bedragen is nog niet bekend. ,,De familie zal gebruikmaken van het spreekrecht", zei Stolk over de inhoudelijke behandeling. De volgende voorbereidende zit ting is op 23 februari. De rechtbank bepaalde dat Van D. sowieso in de gevangenis moet blijven zitten. soon en de milieudeskundige kijkt kend. Advocaat Mark Dunsbergen, pland kan worden. ,,Ik begrijp goed naar zijn achtergrond. De onder- die van D. bijstaat, hoopt dat de in- dat iedereen die hierbij betrokken zoeksresultaten zijn nog niet be- houdelijke behandeling snel ge- is het achter de rug wil hebben." Huisartsen worden massaal gebeld naar aanleiding van een bericht in de PZC dat ze samen met de GGD gaan boosteren. Zoals de huisartsen duidelijk hebben aangegeven, hel pen ze uitsluitend mee om het boosteren te versnellen van thuis wonende mensen die niet naar een priklocatie kunnen komen van wege medische redenen. Buiten deze groep mensen om geven huis- artsen geen boosterprikken. Selectie Bellen naar de huisarts voor een booster heeft dus geen zin, laten de GGD en de huisartsen weten. Een aantal huisartsen helpt de GGD bij het vaccineren om het boosteren sneller te laten verlopen. Zonder die hulp kost het meer tijd om ie dereen de boosterprik te geven, omdat er een speciaal team voor langs huis moet. De selectie van de patiënten is inmiddels afgerond. De mensen om wie het gaat krijgen vanzelf bericht van de huisartsen wanneer ze aan de beurt zijn. Zelf de huisarts of de GGD bellen heeft daarom geen zin. GGD Zeeland benadrukt dat ze géén afspraken voor boosterprik- ken maakt. Een afspraak voor een boosterprik maken kan zodra je bij de uitgenodigde doelgroep zit. Welke doelgroepen zijn uitgeno digd staat op de website van GGD GHOR. Voor andere vragen over de boosterprik die niet gaan over het maken van een afspraak, kun je bel len met de corona-vragenlijn van GGD Zeeland via 0113 - 249 442. Zijn de Spar-supermarkten in Zeeland op eerste kerstdag nu wel open of niet? De website van de supermarktketen zaait daarover vooral verwarring. Volgens de website zou ongeveer de helft van de 25 Zeeuwse vesti gingen zaterdag de deuren ope nen. Deze gegevens zijn ook ge bruikt voor het overzicht dat deze krant donderdag publiceerde van de openstelling van supermark ten in de provincie tijdens kerst. In werkelijkheid zijn er veel minder Spar-winkels tijdens de feestdagen open. Alleen in de vestigingen in Brouwershaven, Philippine en Hulst kunnen za terdag boodschappen worden ge daan. De andere winkels zijn ge sloten. Daarmee komt het totaalaantal supermarkten dat in Zeeland op eerste kerstdag open is, op dertig. In zes van de dertien gemeenten zijn alle filialen van de bekende ketens gesloten: Veere, Borsele, Kapelle, Reimerswaal, Noord-Beveland en Tholen. VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 GO 'Ik heb er veel spijt van' Eldridge Pentury Middelburg A. van den D. in de Middelburgse rechtbank. tekening nicole van den hout - Mark Dunsbergen, advocaat van de verdachte G Politie-agen- ten op het erf van Tuin 't Hofje in Bigge kerke. FOTO HV ZEELAND VLISSINGEN De Zeeuwse huisartsen roepen mensen op niet te bellen voor een boosterprik. De vele tele foontjes belemmeren patiënten die de dokter nodig hebben. - Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40