Buren hopen dat gemeente 'illegale' dakkapel aanpakt Domburgse hotels Nehalennia en Zonneduin krijgen nieuwbouw 6 Twee hotels in het Nehalenniagebied bij Domburg worden de komende jaren gesloopt en vervangen door nieuwe. Auto's zijn dan niet meer welkom bij de hotels. Het Nehalenniagebied bij Dom burg krijgt binnen een paar jaar een heel ander aangezicht door de nieuwbouw van twee bestaande hotels: Zonneduin en Nehalennia. Die hotels worden in 2022 en 2023 gesloopt en er komen nieuwe voor in de plaats. Bovendien wil Robbert Vreeke van Nehalennia dat zijn gas ten straks hun auto's parkeren aan de rand van Domburg waarna ze met elektrische busjes van en naar zijn hotel gaan. Andere hoteliers kunnen zich bij hem aansluiten. Wel wil hij bij zijn nieuwe hotel een kleine ondergrondse parking voor de eerste ontvangst van zijn gasten. We brengen onze gasten met elektrische busjes van en naar ons hotel Wethouders Chris Maas (PvdA/ GL) en Adri Roelse (DTV) toonden zich gisteren ingenomen met de plannen van Robbert Vreeke en Martin Dekker. Ze vertelden ook dat de afgelopen dagen is overlegd met onder andere de Stadsraad, on dernemersvereniging en omwo- nenden. Daarbij merkten ze dat er een breed draagvlak is voor het plan. In ieder geval krijgt het veel meer steun dan het plan van een paar jaar geleden waarbij nieuwe hotels een muur dwars door het Nehalenniagebied zouden vormen. Dat plan oogstte zo veel kritiek dat het direct na de presentatie al werd ingetrokken. Vervolgens werd be- sloten om de omgeving meer te be trekken bij plannen voor het op knappen van het Nehalenniage- bied. Robbert Vreeke is de nieuwe ei- genaar van Hotel Nehalennia. Nu telt het nog 28 kamers. Hij wil het hotel in 2023 slopen zodat hij een j aar later een nieuw hotel met 53 ka mers kan openen. Vreeke kiest be wust voor een klassieke badarchi- tectuur en zoekt daarmee aanslui ting bij andere hotels zoals het Bad paviljoen. Parkeergarage Martin Dekker (VG-D Vastgoed) wil het oude Zonneduin al vol gend jaar slopen en vervangen door iets nieuws. Het oude hotel telt 24 kamers, het nieuwe krijgt er één ex tra. Ook dit hotel gaat auto's weren uit het Nehalenniagebied. Hij hoopt dat het Badhotel een onder grondse parkeergarage heeft als het nieuwe Zonneduin de eerste gasten in de loop van 2023 kan ontvangen. Maar hij wil wellicht samen optrek ken met Robbert Vreeke en diens parkeerplan. Volgens de beide wethouders voldoen de plannen aan alle richt lijnen die de gemeenteraad heeft opgesteld voor het Nehalenniage- bied. Beide hotels schuiven wel iets op zodat de gemeente de vrijgeko men ruimte kan gebruiken voor de aanleg van een bredere Badstraat met een minder steile helling zodat duinen en strand makkelijker te be reiken zijn. Stenen Toko Aan de andere kant van de duinen is inmiddels begonnen met de nieuwbouw van strandpaviljoen De Stenen Toko. Het is de bedoe ling dat het voor Pasen 2022 in ge bruik wordt genomen. Achter Ho tel Nehalennia komt straks een flinke fietsparkeerplaats. In het ge bied ligt ook nog een derde hotel, Noordzee. Dat bedrijf gaat op ter mijn flink renoveren. Klaas Elema en Eline Braber wijzen naar de dakkapel die is aangebracht op de Domburgse zomerwoning bij de buren. Elema: ,,Die stond niet op de bouwtekening. Als we hadden geweten dat er zo'n grote dakkapel zou komen, waren we nooit ak koord gegaan met het bouwplan." Het Domburgse stel uit de Dok tor Vaandragerstraat heeft er geen enkel probleem mee dat in de tuin naast hen een zomerwoning wordt gebouwd zodat de buurman straks ook die ruimte kan verhuren aan toeristen. Zelf hebben ze in hun tuin ook een zomerwoning die ze verhuren, net zoals veel inwoners van Veere. Waar ze wel problemen mee hebben is dat de bouw afwijkt van de originele bouwtekening zo dat ze straks inkijk hebben in hun tuin, hun werkkamer en hun slaap kamer. Op de bouwtekening staan drie veluxramen ingetekend en geen dakkapel van ruim zes meter. De twee vertellen dat ze op 24 september zagen dat er werd afge weken van de bouwtekening. Ze zochten daarop contact met hun buurman maar dat leidde tot niets, zo blijkt ook uit appjes die ze laten zien. Op 28 september namen ze contact op met de gemeente. Maar ook dat leidt tot nu toe tot niets. Elema: ,,Ja. Er is iemand komen kij ken. Maar de bouw kon gewoon doorgaan. Er is geen bouwstop op gelegd, terwijl toch duidelijk is dat er wordt afgeweken van het bouw plan." Braber: ,,Je kan bellen wat je wilt, er gebeurt niets." Gedoogd Volgens de twee is het probleem nu in handen van de juridische afde ling van de gemeente, zo hebben ze van hun rechtsbijstandsverzeke- ring gehoord. ,,Maar een beslissing is er nog steeds niet. Dat wordt eind februari." Elema: ,,Ondertussen gaan de bouwvakkers maar door." C Op de bouwtekening staan drie veluxramen ingetekend en geen dakkapel van ruim zes meter In februari zijn zij allang klaar en valt er niets meer terug te draaien, zo vrezen de twee. Ze zijn bang dat die dakkapel vervolgens wordt ge doogd en dat ze dus tot in lengte van jaren te maken hebben met in kijk in hun tuin en de kamers op de eerste verdieping. Elema en Braber snappen het niet. Ze weten dat de gemeente pro beert te voorkomen dat het aantal toeristische bedden blijft groeien. ,,Maar door niet op te treden tegen onze buren kunnen die straks zon der problemen daar vier bedden plaatsen en verhuren." De eigenaar van de zomerwoning wil niet op vragen van de krant rea geren. Wethouder Adri Roelse (DTV) wil dat ook niet wegens de privacy. Wel laat hij weten dat de gemeente bezig is met deze zaak. Ook zegt hij dat er, normaal gespro ken, niet afgeweken mag worden van goedgekeurde bouwplannen. VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 WA Auto verdwijnt uit beeld Emile Calon Domburg - Robbert Vreeke, hotel Nehalennia G Robbert Vreeke (l) en Martin Dekker in het Nehalenniagebied. FOTO LEX DE MEESTER DOMBURG Een Domburgs stel wil dat de gemeente in actie komt tegen de bouw van een dakkapel bij de buren die niet op de officiële bouwtekening staat - Emile Calon A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38