Pakketbezorger Peter Roelofs laadt zijn auto in. De kwetsbare pakketjes zijn zorgvuldig in een plastic bakje gelegd. Roelofs: ,,De wijnflessen gaan altijd op de grond. Kun nen ze niet van de plank vallen!" foto cynthia cats Vanaf de balustrade overziet depotmanager Wil van der Schelling de 'flow' van de Kwetsbare pakketjes komen automatisch in een bakje terecht waar de bezorger ze postpakketten. vervolgens uit vist. een dagje extra. Naast de eigen bus jes rijden er ook veel bussen van be drijven die voor de bezorging inge huurd worden, vertelt Van der Schelling. Kan dus zomaar zijn dat er een busje van Piet Vogelaar of Bo-Rent voor komt rijden, dat toch écht PostNL-pakjes komt bezorgen. Het is vandaag code oranje van wege kou en gladheid. Gelukkig niet in Zeeland, weet Van der Schel ling, die het weerbericht nauwge zet volgt. Want al loopt alles in de grote hal nog zo gesmeerd, een vrachtwagen die met pech ergens stilvalt kan alles in het honderd doen lopen. Van de band die naar het busje van pakketbezorger Roelofs loopt, glijden grote dozen koffie van Gran Maestro Italiano voor. Roelofs tilt een groot pakket met een XXL kof fieapparaat van de band. De depot manager: ,,Koffieapparaten, die zien we nu veel voorbijkomen." Het is goed te merken dat de mensen meer online bestellen en ook, dat vlak voor Kerstmis een lockdown werd afgekondigd. 'Het is erg druk. Gisteren kreeg ik zomaar een fles wijn van een klant - Peter Roelofs, pakketbezorger We doen er alles aan om op tijd te bezorgen. Sommige pakketten zijn wat later, sorry!', meldt de PostNL App voor de zekerheid. Dezer dagen wordt die app voort durend geraadpleegd, weet Roelofs. ,,Ze weten precies wanneer je komt en staan echt te wachten: 'O, geluk kig dat je er bent!' Gisteren kreeg ik zomaar een fles wijn. 'Dit is denk ik wel goed aan u besteed. Ik wens u fijne feestdagen', zei die man. Dat soort dingen gebeurt wel vaker. Niet dat het altijd een fles wijn is! Thuis heb ik nog een briefje liggen met een compliment: dat ik altijd zo goedlachs ben." Zeker sinds de lockdown brengt de bezorger vreugde aan huis. En soms ook niet. ,,Ik had gisteren ook een klant die eerder teleurgesteld was toen ik hem het pakket overhandigde. Die had duidelijk iets anders verwacht. Tja." zie ook pzc.nl/video PC VRIJDAG 24 DECEMBER 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35