#Ketchie kent de weg in heel Europa 2 In het postsorteercentrum in Goes gaan de donderdag voor kerst 47.000 pakketten op weg naar hun bestemming. „Normaal zouden het er 32.000 zijn", vertelt depotmanager Wil van der Schelling. Woensdag werd zelfs een recordaantal pakketjes verwerkt: maar liefst 49.000. ELEKTRONISCHE OGEN STUREN PAKJES NAAR HET JUISTE BUSJE Keizer runt sinds 2013 zijn eigen bedrijfje: De Ketchupfabriek. Al gauw combineerde hij zijn passie voor fotogra fie met reclame voor zijn ambachtelijk ge maakte ketchup. ,,Toen ik ermee begon, was ie dereen in de ban van selfies. Maar daar heb ik een hekel aan. Ik kiek liever natuur- en straat beelden. Zo kwam ik op het idee om altijd een flesje ketchup in het beeld te zetten. In zwart-wit foto's, waar ik een liefhebber van ben, laat ik dan wel de ketchupfles in kleur. Die springt er dan goed uit." Zo is #Ketchie ont staan, een knipoog naar het Engelse woord 'cat chy' dat pakkend bete kent. Inmiddels heeft hij minstens honderd foto's gemaakt. In zijn oeuvre staat het flesje ook op hek bij het To rentje. #Ketchie reisde ook naar Londen, Oos tende, Rotterdam en Luzern. Grijzend: ,,Daar goot het, dus ik heb de fles een regenjasje ge geven." Waar hij foto grafeert laat hij steevast een fles ketchup achter voor de eerlijke vinder. De mooiste foto's heeft Keizer gebundeld in het grote #Ketchie boek. Het telt 48 pagi na's en is te koop (13,50 euro). ,,Ik ben van huis uit grafisch vormgever en heb het zelfontwor pen. Het levert mis schien wat extra in komsten op. Die kan ik goed gebruiken, want sinds de pandemie is mijn omzet gekelderd." - Frank Balkenende PZC.NL Berg vuurwerk in woning De politie heeft woensdag in een woning in Oostburg 285 kilo vuurwerk aangetroffen. Er was een ano nieme tip bin nengekomen over de handel in illegaal vuur werk. De eige naar van het vuurwerk, een 27-jarige man uit Oostburg, is aangehouden en naar een politie cellencomplex overgebracht. Daar wordt hij door recher cheurs gehoord. 4 miljoen voor nieuwe natuur Zeeland krijgt er 76 hectare aan nieuw natuur gebied bij. Het provinciebe stuur heeft daarvoor in to taal 4,3 miljoen euro subsidie verleend aan Natuurmonu menten en drie particuliere na tuurbeheerders. De locaties zijn de Poel bij Kwa- dendamme, de Schenge bij Wolphaartsdijk, Ter Hooge in Middelburg en Groot Eiland in Hulst. In de nagenoeg lege kantine is met kerstkleedjes sfeer gebracht. Er heerst donderdag, met nog maar één dag te gaan voor de kerst, een betrekkelijke rust. In de enorme hal aan de Columbusweg in Goes geen ongeduldig geschreeuw, maar ge roezemoes, zacht zoemende trans portbanden en het geluid van de kartonnen dozen die, heel beheerst, op de band komen en van band ver wisselen. En o ja, op de achtergrond wat arbeidsvitaminen: middle of the road-muziek, zegt de depotma nager. ,,Straks komen vast de kerst liedjes." Hij houdt even de pas in om naar een pakket op de lopende band te turen. Niet van Bol.com (nummer één in de pakketjes) of een van de andere grote online winkels, maar wat dan wel? Beroepsdeformatie: bij onbekende logo's moet Van der Schelling altijd even kijken wat er nou precies voorbijkomt. Zoiets als schepen spotten, maar dan anders. Wiebelige pakketjes Dezer dagen rijden gemiddeld 111 pakjes per minuut het depot in Goes uit. Mensenhanden komen daar bijna niet bij aan te pas: in de hele hal werken slechts zo'n veertig mensen. Dat toch tienduizenden pakketten in sneltreinvaart ver werkt kunnen worden, is te danken aan het uiterst geavanceerde trans portsysteem. Dat zit tjokvol elek tronica, die precies bepaalt waar een pakket heen moet en zelfs uit kient hoe kwetsbaar het is. Flessen wijn komen in een mandje met een schokdempend matje te liggen, ook 'wiebelige' pakjes worden van de band gevist en belanden in een plastic bakje. Want er mag niks ka pot en de elektronische ogen moe ten te allen tijde de barcode op de zijkant kunnen lezen, waarin het adres verstopt zit. Meten is weten. Alle pakketjes gaan door een station waar gewicht en omvang worden bepaald. Zo weet het systeem hoe hard een pak ketje van de ene op de andere band kan worden 'geschoten' en met welke tussenpozen dat moet ge beuren. Daardoor belanden ze bij kruisingen ook keurig 'ritsend' op Koff ieapparaten, die zien we nu veel voorbijkomen de lopende band, ieder op zijn ei gen plekje met wat ruimte om zich heen. ,,Als dit systeem op de snel weg gebruikt werd, had je nooit meer files", lacht depotmanager Van der Schelling. Toch wekt het enigszins be vreemdend, dat de hal er zo ordelijk en enigszins leeg uitziet. Waar zijn al die 47.000 pakketjes van vandaag dan? Niet hier, legt Van der Schel ling uit. Alles gaat via het 'just in ti me'-systeem. Dat wil zeggen: pas als deze schakel in het vervoer er klaar voor is, arriveren de pakketjes van een andere 'hub'. Ze komen dus gefaseerd binnen, in 'shifts'. ,,In de loop van de nacht werken we shift 1 tot en met 4 weg", aldus de depot manager. ,,Elke drie kwartier ver trekt een nieuwe shift. Elke shift rijdt 20 tot 25 routes." Vanmiddag gratis friet De busjes die de weg op gaan, zijn de laatste schakel. Aan één zijde van het gebouw, daar waar de lo pende banden bij een hele reeks ga ragedeuren eindigen, staan telkens 25 chauffeurs klaar om te laden. Nu, om 9.30 uur, staat shift 6 in de start blokken. Nog vier shifts te gaan. Pak ketbezorger Peter Roelofs staat in de startblokken voor een rit van 140 kilometer, vertelt Roelofs. Vandaag rijdt hij een bijzondere route: Roe- lofs pakt stukken over van collega's die zoveel pakketjes hebben dat ze hun vaste route niet kunnen afrij - den. Hij pakt zijn handcomputer uit het bakje met zijn spullen. On derop ligt een papier: 'Vanmiddag gratis friet en snacks!' Depotmanager Van der Schelling glimlacht. ,,Vanmiddag staat er een frietkraam. Onze mensen werken hard, die willen we graag een hart onder de riem steken. Vorige week hebben we een foodtruck met luxe koffie en donuts gehad, er is een foodtruck met houtgestookte piz za's geweest, een dame met versge bakken stroopwafels." Allemaal voor het groepsgevoel, en dat werkt. „Niemand klaagt, alle neuzen staan dezelfde kant op. Gisteren is het dagrecord gesneuveld: van 45.000 naar 49.000. Zo veel pakketjes heb ben we in Goes nog nooit gehad!" Vrachtwagen met pech Normaal vertrekken vanuit Goes dagelijks 175 chauffeurs, nu zijn het er vijftig meer. Parttimers werken VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 PC Patrick Keizer van de Ketchupfabriek. FOTO PETER NICOLAI GRAAUW Op het toegangshek van Het Torentje in Den Haag of een brug in het Zwitserse Lu- zern. Overal bots je tegen de flesjes van ketchupmaker Pa trick Keizer uit Graauw aan. Zijn beste foto's heeft hij nu gebundeld in het grote #Ketchie boek. ,,Ik heb altijd een fles ketchup op zak." #Ketchie op een brug in Luzern. #Ketchie bij Mark Rutte in 't Torentje. H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik voel me ook weleens eenzaam (1621 reacties) Eens Nieuwe stelling: Ik vier kerst uitbundig Oneens MIDDELBURG WAARDE Ambassadeur voor Scalda De 19-jarige Rick Moerdijk uit Waarde is am bassadeur 2022 van Scalda. Moerdijk volgt de opleiding middenkader functionaris in fra. Met anderen gaat hij de strijd aan om de lan delijke titel. Hij wil mensen be kender maken met een duur zame samenle- Postdepot Goes spuugt keurige file pakketjes uit Ondine van der Vleuten Goes - Wil van der Schelling - depotmanager PostNL Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34