Een voordelig vijf gangendiner deze kerst? Éérst Reclamefolder.nl checken! P 29 VOORAL VOOR HERENIGEN VAN FAMILIE met The Streamers, de gelegen heidsband onder leiding van Guus Meeuwis en Kraantje Pap pie, opgenomen. Het accent van de kerstshow ligt dit jaar op het herenigen van families. Al in juni kwamen de eerste belletjes binnen van moe ders, die hun kinderen in het verre buitenland zo verschrikke lijk misten. Of ze al een brief mochten sturen? „Natuurlijk werd dat hevige verlangen ver sterkt door corona", vertelt eind redacteur Linda van den Dikken- berg. Door de strenge maatrege len hebben veel gezinnen elkaar al twee, drie of zelfs vier jaar niet gezien. Want ook in normale tij den kan niet iedereen zo'n we reldreis maken of betalen. ,,Er kwamen minder liefdesbrieven binnen dan normaal", vertelt Van den Dikkenberg. ,,Door de beperkte reizen die we konden maken, zijn er minder liefdes in het buitenland opgebloeid. En de langeafstandsrelaties die er al waren, hebben het lange wach ten soms niet overleefd." Zuid-Afrika Door corona was het net als vorig jaar lastig om gezinnen bijeen te brengen. Door de vele besmet tingen in Zuid-Afrika vielen alle smeekbedes uit dit land af. Ook waren er andere moeilijkheden. Zo wilde Van Santvoort, de ta lenknobbel van de redactie, een man uit Nicaragua naar Neder land halen die zijn vriendin en dochter al 2,5 jaar niet had ge zien. ,,Blijkt er in dat land maar één testlocatie te zijn." Eenmaal op het vliegveld mocht hij het vliegtuig niet in. ,,Toen kreeg ik het echt benauwd. Hij zette zijn telefoon op de speaker tijdens het gesprek met de douane, maar dat ging zo snel dat ik bang was dat ik het niet goed hoorde óf toch de verkeerde papieren had geregeld." Meer dan eens huilden de re dacteuren hun traanbuizen leeg. ,,Laatst stond ik bij de kerstbus en zag een oma naar buiten ren nen. Toen ze haar kleinkind zag, snakte ze naar adem. Ik stelde me voor dat mijn eigen moeder haar kleinkinderen al ruim twee jaar niet had gezien. Toen moest ik heel hard huilen", zegt Van Sant voort. Ook in huize Ten Brink zijn de emoties nooit ver weg. Robert en Roos hebben vijf dochters en vijf kleinkinderen. ,,Eén van onze dochters woont in Naarden. Dat vinden we al ver. Als ik haar drie weken niet heb gezien, voelt dat al lang", bekent Roos. Wanneer de redactie de eerste selectie uit die duizenden brieven heeft ge maakt ('alles wordt gelezen'), vergadert zij mee over de twintig tot dertig verhalen die uiteinde lijk de uitzending halen. ,,Soms krijg ik kippenvel over mijn hele lichaam. Dan spat de liefde en urgentie van een brief af." Roos werkt al dertig jaar achter de schermen. De publieke aan dacht laat ze liever aan haar man over, die ze lang geleden in een foute Amsterdamse kroeg, Hotel Kees, ontmoette. ,,Hij was een vriend van een vriendin. Na vijf dagen trok hij bij me in. Hij had een droevig huisje en ik een leuk huisje. Zo ging dat!" Ze geeft la chend toe: de meeste verhalen in de kerstshow zijn een stuk ro mantischer. All You Need Is Love is, zoals haar man dat noemt, onderdeel van hun dna. En niet alleen van hem en haar. Middelste dochter, Isabel, is producer van het pro gramma. En twee andere doch ters zongen in het verleden in de show. ,,Je kunt het rustig een fa milieproject noemen. Isabel ging al mee naar de opnames toen ze 1,5 jaar was. We verschoonden haar luiers achter de schermen." Lachend. ,,Nu alle kinderen het huis uit zijn, nemen we de hon den maar mee." 7 uur een appje. Die was er gelijk voor te porren. De laatste editie was geen doorslaand succes, vond hij. Toen mochten er slechts vijftig geteste gasten in de studio aanwezig zijn. „Ieder een die aan een tafeltje zat, wist: straks ben ik aan de beurt. An ders ben ik hier niet. Maar de kracht van All You Need Is Love is juist dat mensen niet weten dat ze verrast worden", vertelt Palte. Het werd het Museumplein, waar Robert ten Brink normaal gesproken zijn twee labradors uitlaat - Vooral mijn blonde labrador Pippa mag hier graag poepen'. Op de ro mantisch verlichte ij s- baan werd dinsdag avond de openingsact Scan download de app! 0 GO VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 All You Need Is Love Kerstspe- cial, vrijdag 24 december, 20.00 uur, RTL 4. Mieuwe Uiig4*00"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29