Angela T Maak er ook in rottige momenten het beste van Kerstspecial All You Need: Jongensdroompje i 28 KIJKT TV Dit is de laatste column van het jaar. En dat is altijd een lastige. Volg ik de tv en ga ik in de terugblikstand? Wat NPO 1 kan met de Sportman van het Jaar-verkiezing, het weten schappelijk jaaroverzicht en Opi dat in één week alle coronadiscussies van het afgelopen jaar nog eens dunnetjes overdoet, kan ik natuurlijk ook. Een overzicht van de vijf meest memorabele tv-momenten om nog eens lekker te lachen? Een lijstje terugkijktips voor als de gesprekken aan de kerstdis stokken? Of reserveer ik deze laatste voor een aantal wen sen voor het nieuwe tv-jaar? Bijvoorbeeld dat RTL4 Eva Jinek, Martijn Koning en Thierry Baudet live op tv een vredespijp laat roken. Want nieuws berichten dat Martijn Koning opbiecht dat hij zichzelf ook na de rel van het jaar 'nog steeds af trekt op Eva', mogen wat mij betreft samen met 2021 begraven worden. Of wacht, ik lees dat André Hazes alweer een nieuwe liefde zou hebben... Maar nee. Het is even genoeg geweest. Genoeg kritische noten, genoeg verbazing over de bizarre strapatsen van BN'ers, genoeg vileine sneren. Er komen heus weer genoeg kansen in 2022. Love Actually en flauwe Hollandse romcoms. Ik verheug me op een lek ker potje janken om de liefdes die Robert ten Brink herenigt. Gevolgd door een kijkmarathon Een Huis Vol, misschien wel de beste tv voor de kersttijd. Vermakelijk en louterend tegelijk, want zouden we alle maal niet wat meer als Janneke Jelies moeten zijn? De hele nacht wakker gehouden door baby nummer 9 en nog blijft ze lief en geduldig tegen de rest van haar kroost. Daarom houd ik het vandaag simpel. Ik gebruik deze laatste column van 2021 om u te wijzen op een tv-fragment dat me afgelopen dagen vol raakte. Omdat er zoveel vrolijkheid vanaf spat en het tegelijk een aansporing is om er ook op rottige momenten het beste van te maken. Het zat aan het einde van Op1 van woensdagavond. Het was een privéfilmpje van een ic-verpleegkundige waarin zij met twee collega's helemaal los gaat op Tina Turner, bij het bed van een jonge vrouw met een dwarslaesie die zelf niet meer kan dansen, maar daar wel zo van houdt. Het klinkt zo op papier wat raar. De verpleegkundige was zelf ook wat huiverig om het filmpje te laten zien, want het kan ook makkelijk verkeerd worden geïnterpreteerd. Maar het zijn juist dit soort momenten waarin oog is voor de persoonlijke behoefte van een patiënt, die haar staande en gaande houdt, legde ze uit. Ik hoop van harte dat u uit dit fragment net zo veel hoop en warmte put als ik. Of nee, laat ik 2021 niet als een vrome dominee afsluiten, maar dicht bij mezelf blijven: ik hoop dat u er net zo veel hoop en warmte uithaalt als André Hazes uit zijn nieuwste vriendin. Zoudenwe allemaal niet wat meer als Janneke Jelies van Een Huis Vol moeten zijn? TELEVISIE REDACTIE VAN ALL YOU NEED IS LOVE KIEST DIT JAAR Lebbis Jansen Awards publiekloos Het hoeft niet eens een lange brief te zijn die uit de mailbox wordt gepikt, vertelt redac teur Vera van Santvoort. ,,Het zit vaak in kleine woordjes waarbij je gelijk voelt: dit gemis is zó groot. Daar moe ten we iets mee. Ik kan het bijna niet uitleggen, maar het kan 'm zelfs zitten in het missen van ie mands geur." Van Santvoort be hoort tot de harde kern van het tv-programma All You Need Is Love. Met een paar collega's, die al minstens een decennium voor Nederlands bekendste kerstshow werken, struint zij elk jaar door de duizenden brieven. De vrouw van Robert ten Brink, Roos Cia- lona, is een van die collega's. Normaal gebeurt dat selectie proces op hun kantoor, dat al vanaf september wordt aange kleed met kerstlichtjes, ballen, bomen en rendieren. Maar ieder een werkte deze winter noodge dwongen thuis. Er werd veelvul dig vergaderd via Zoom. En de WhatsAppgroep - met een pro fielfoto van Robert ten Brink die door een kerstkrans duikt - ont plofte vaker dan normaal. Bij voorbeeld bij het lezen van aan grijpende brieven, gedoe rond Minder liefdesbrieven en méér smeekbedes om familieherenigingen. Redacteuren van 'All You Need Is Love' spitten voor de traditionele kerstshow weer door duizenden brieven. Ze lezen alles, maar pas wanneer de liefde er vanaf spat, komen ze in actie. Robert en ik praten altijd overhet programma. Ook in bed, ja visumaanvragen of na een pers conferentie van premier Rutte. Tot drie weken geleden zou All You Need Is Love in de studio worden opgenomen. Maar door de lockdown verkaste het circus naar buiten. Ideetje van Roos, die 's ochtends vroeg haar man aan stootte in bed. ,,Opeens zagen we het licht. Als we dan tóch geen gasten mochten ontvangen, waarom zochten we dan geen mooie buitenlocatie voor de op names? Het klinkt misschien doodvermoeiend, maar Robert en ik praten altijd over het pro gramma. Ook in bed, ja." Verrast En zo kreeg producent Sander Palte op zondagochtend om VRIJDAG 24 DECEMBER 2021 GO Op dit moment heb ik vooral behoefte aan ge zelligheid, warmte en opbeurende dingen met een happy end, merk ik. Ook op tv. Vooral op tv. Ik snak naar de 78ste herhaling van Nanny McPhee, THEATER Hans Sibbel en Dolf Jansen hebben voor het eerst in vijftien jaar weer het podium gedeeld. Woensdag na men ze een mi- ni-oudejaarscon ference op voor De Kleine Kome die in Amster dam. De sessie is binnenkort te zien op de site van het theater. RADIO De Top 40 Awards worden vanwege coro namaatregelen ook de komende editie zonder pu bliek uitgereikt. Dj Domien Ver- schuuren (foto) zal de prijzen op 10 januari tijdens een studioshow uitreiken. Kippenvel gegarandeerd Hanneke van Houwelingen - Roos Cialona, echtgenote Rob ten Brink All You Need Is Love wordt dit jaar uitgezonden zónder pu bliek, maar een paar dingen blijven onveranderd: ook dit jaar rennen stelletjes huilend op elkaar af, doen stewardes sen een dansje, vliegt Robert ten Brink naar Lapland en worden mensen in het holst van de nacht gewekt. Dat laatste is het favoriete onder deel van de 66-jarige presen tator. ,,Het leukste is als mensen in hun kamerjas op hun woonerf staan." 'Dokter Love' wil nog wel een paar jaartjes door. ,,Dit is een jongensdroompje. Ik mag nog steeds buiten spelen, in privéjets en heli kopters vliegen, door wildwaterbanen rauzen en op sneeuwscoo ters door Lapland crossen. Wie wil dat nu niet?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28