Nieuw vaccin tegen corona op de markt toegelaten c Gebaseerd op eiwitten JOL Walcheren Danny Vera beleefde een topjaar Wie nog niet is gevaccineerd tegen het coronavirus en bezwaar heeft tegen mRNA- vaccins, moet kunnen kiezen voor het vaccin van Novavax, vindt de Gezondheidsraad. De Europese Commissie liet het vaccin maandag toe tot de Europese markt, na een positief oordeel van het Europees Geneesmiddelenbu reau (EMA). Het vaccin is vol doende veilig en werkzaam geble ken. Een nadeel is echter dat nog niet bekend is in hoeverre het werkzaam is tegen de omikronvari- ant, die hard op weg is om domi nant te worden in Nederland. Totdat hier meer over bekend is, adviseert de raad demissionair mi nister van Volksgezondheid Hugo de Jonge om mensen die nog niet zijn gevaccineerd bij voorkeur te prikken met de vaccins van Pfizer/ BioNTech en Moderna. CVoor zover bekend zijn de bijwerkingen mild en is het vaccin tussen de 60 en 90 procent effectief Het vaccin genaamd Nuvaxovid is het vijfde coronavaccin dat in Eu ropa mag worden gebruikt. Het zit anders in elkaar dan de andere vier reeds goedgekeurde vaccins. Het nieuwste vaccin is gebaseerd op eiwitten, een beproefde tech niek. Er zijn twee doses van no dig, met minimaal drie weken tussen de twee prikken. Voor zover nu bekend zijn de bijwer kingen mild en is het vaccin tussen de 60 en 90 procent effectief in het voorkomen van besmetting met eerdere coronavarianten, die rondgingen toen het middel werd ontwikkeld. De Jonge laat weten dat hij het advies van de Gezondheidsraad be studeert. Vandaag stuurt hij een besluit over het gebruik van Nu vaxovid aan de Tweede Kamer. Sommige deskundigen denken dat dit vaccin een deel van de men sen die zich nog niet hebben laten vaccineren alsnog over de streep kan trekken. Ton de Boer, de voor zitter van het College ter Beoorde ling van Geneesmiddelen (CBG), merkte eerder deze week op dat sommige twijfelaars 'moeite heb ben met nieuwe techniek', daar mee doelend op de mRNA-vaccins. Het aantal coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen is afge lopen etmaal verder afgenomen. Op dit moment houden nog 222a mensen met Covid-19 een zieken huisbed bezet. Dat zijn er 34 min der dan woensdag. Er liggen 2657 mensen op de ver- pleegafdelingen, zeventien minder dan woensdag. Op de intensive ca res liggen 564 patiënten. Gevreesd wordt nog altijd dat met de exponentiële groei van omikron de bezetting in de zieken huizen zwaar zal belasten. Candy Jacobs en Reshmie Oogink Met één positieve test vervloog hun olympische droom Kerstspecial All You Need is Love 'Soms spat de liefde en urgentie er vanaf' Nieuwsmedia VRIJDAG 24, ZATERDAG 25 ZONDAG 26 DECEMBER Kerst vrijdag 24 december 2021 Weeroverzicht lange termijn: P31 kerstbijlage pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws c P1 regio ANP Den Haag MEZZA C P26-27 C P28 Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging De arts krijgt een di gitale assis tent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1