"Ik stond te springen op het podium!" Winnen doe je bij... POSTCODE 3 vragen aan de prijswinnaar begeleider van de Postcode Loterij: Bea Post Advertentie Twee jaar geleden was het groot feest op het 'Kermisplein' in het Noord-Hollandse Berkhout. Daar werd namelijk tijdens een speciaal voor de bewoners georganiseerd dorpsfeest bekendgemaakt dat de Extra Kanjer van 10,7 miljoen op een postcode in Berkhout was gevallen. Postcode Loterij ambassadeur Gaston Starreveld verraste de 19 gelukkige winnaars op het podium, in het bijzijn van de rest van de deelnemers uit het dorp, met een gouden envelop. Emma* was één van de gelukkigen. Zij mocht een cheque van 224.354,- in ontvangst nemen. "Ik stond te springen op het podium" vertelt zij als we met haar terugblikken op deze feestelijke dag. "Ik herinner me het als de dag van gisteren. Wat was het een feest!" vertelt Emma glunderend. "Ik werd samen met mijn buren door Gaston op het podium geroepen. We mochten het bedrag op onze cheque allemaal tegelijk onthullen, een heel spannend moment.Toen ik het bedrag van 224.354,- tevoorschijn zag komen, ging ik helemaal uit m'n dak! Ik stond te springen op het podium. Zoiets verwacht je natuurlijk nooit." Emma en haar 18 buren verdeelden de helft van de miljoenenprijs met elkaar, maar zij waren niet de enige winnaars van die dag. De andere helft van de Extra Kanjer werd namelijk ver deeld onder de dorpsgenoten die met in totaal 696 loten meespeelden met de winnende wijk- code (eerste vier cijfers van de winnende post code). Emma: "Dat vond ik misschien wel het leukste van alles! Toen wij op het podium de bedragen op onze cheques hadden onthuld, maakte Gaston bekend hoeveel de andere dorpsgenoten hadden gewonnen. Toen barst te het feest pas écht los! Het was één en al feest en blijheid. Het was natuurlijk al fantastisch om zo'n grote prijs te winnen, maar dat je dat dan ook nog eens met het hele dorp kunt vieren omdat je allemaal in de prijzen bent ge vallen, is een ervaring om nooit meer te verge ten. ledereen stond met z'n cheque in de lucht te zwaaien. Het hele dorp had gewonnen!" "Ik wist al meteen wat ik met de prijs ging doen." vertelt Emma. "Ik heb elf jaar geleden samen met mijn man een oud huis gekocht. We zijn dit al een aantal jaar aan het verbouwen. We willen het onder andere verduurzamen. Deze prijs heeft er écht voor gezorgd dat we acht jaar hebben ingelopen op de verbouwing. We zijn nu al een heel eind: de huiskamer, keuken en eetkamer zijn af. De bovenverdie ping moeten we nog afwerken, maar het einde s lijkt nu in zicht. De prijs had op geen beter moment kunnen komen. Ons huis is ons ver- duurzaamde droomhuis geworden. Ik voel me er helemaal thuis!" s O Wat is de eerste vraag die je een kersverse miljonair stelt? "Ik vraag grote prijswinnaars altijd hoe ze hun toekomst voor zich zien. Ik laat ze kiezen of ze rijk willen leven, rijk willen sterven of allebei. Met die vraag krijg ik een beeld van wat ze met hun nieuwe vermogen willen doen. Vaak verschilt het eerste antwoord dat ze geven ook nog wel van het antwoord dat de winnaars geven als het geld daadwerkelijk wordt gestort. Daarom mogen ze me altijd bellen om te praten of advies te krijgen, dag en nacht. Geen vraag is teveel." 0 Wat is het beste advies datje een kersverse miljonair zou geven? "Stel een testament op en los eventuele schulden af. Het allerbe langrijkste in het leven is namelijk niet te koop: je gezondheid. Je weet nooit wat er gaat gebeuren, dus het is belangrijk om je nalaten schap goed te regelen. En ik adviseer winnaars altijd om geen geld uit te lenen. Dat is vaak het eerste dat ze willen doen: anderen helpen. Heel lief natuurlijk, maar helpen door geld uit te lenen is geen oplossing. Je kunt beter mensen laten delen in je prijs door ze een bijzonder cadeau te geven of ze eens mee uit eten te nemen. Dan verwacht je niets terug en kan het dus niet misgaan." O Wat maakt de PostcodeKanjer nou zo bijzonder? "Het mooie aan de PostcodeKanjer vind ik dat er nooit maar één iemand in de prijzen valt. Je wint altijd met je buren, en in dit geval zelfs met je hele wijk. Dat zorgt voor verbinding en samenhang in de wijk. ledereen heeft zijn eigen verhaal, eigen zorgen, maar ook eigen dromen die dankzij het winnen van zo'n enorm bedrag uit kunnen komen. Dat is toch prachtig?!" ■NATIONALE! LOTERIJ! Pleinfeest Berkhout, 24 «NfcTiaWiLt-B (postcode «LOTERII» 't ATlGIJA 1 F .POSTCODE iltOTEIflJ» NATION ALE B P05TC0DE ■LOTCRU» (184 Speel bewust De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 10233 d.d. 23/12/2016. Kijk voor meer informatie op postcodeloterij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15