'Ik jank een potje en 2a weer door' ge/n golf k sport gemiddeld vijf, zes dagen per week: kiten en in de gym krachttraining met halters en kettlebells. Plus push-ups, pull-ups, oefeningen om mijn buikspieren sterker te maken en blessures te voorkomen. Met kite- surfen kom je met een harde klap op het water terecht. Ik spring inmiddels zeven meter hoog met mijn zitboard. Dat is meer dan de meeste surfers, maar minder dan wedstrijdsporters. Zij tikken soms de dertig meter aan, bizar en voor mij niet realistisch. Nog dit jaar wil ik de tien meter halen. Ik strijd tegen de oceaan, de golven en mezelf: ondanks mijn handicap wil ik het maximale eruit halen. Vijf jaar terug werd ik op mijn motor op de A9 bij de Wijkertunnel door een auto geschept. De auto voor mij maakte plotseling een noodstop. Ik kon nog net uitwijken om er niet bovenop te klappen, maar een automobilist achter mij raakte me vol. Een dwarslaesie. Een leven in een rolstoel dus. Toen ik dat hoorde, voelde ik de grond onder mij vandaan zakken. Ik was sportief, had een vriendin, zou beginnen aan een nieuwe baan die veel energie vergde. Natuurlijk heb ik zwarte dagen gekend - het was moeilijk mijn nieuwe lichaam te accepteren. Sommige vrienden lieten niks horen: ze waren bang iets verkeerds te zeggen. In hun ogen was ik ineens een ander mens. Maar hé: ik ben niet van porselein. Ik ben nog dezelfde jongen. Over die minder mooie dingen en mijn fysieke beperkingen en de gevolgen daarvan, ben ik in mijn boek heel open en gedetailleerd. Bewust. Ik vind het belangrijk een echt verhaal te vertellen, niet een succesgeschiedenis met alleen maar hoogtepunten. Ik geloof dat TE HOOG Een automobilist klapte op zijn motor en er was niets meer aan te doen: een dwarslaesie. Vijf jaar later is WILLEM HOOFT (31) de beste zit-kitesurfer ter wereld. Met Hugo Verkley schreef hij Geen golf te hoog. mijn kwetsbaarheid anderen kan helpen. Mensen die hetzelfde is overkomen of mensen die met andere tegenslagen te maken krijgen. Want dat is de rode draad in Geen golf te hoog: hoe reageer je als iets anders loopt dan je denkt? Hoe houd je een positieve mindset en kom je uit de slachtofferrol? Voor mij was dat keihard werken In combinatie met meditatie en praten met anderen. En ook: ruimte maken voor mijn emoties. Ik voel me lichter en op gelucht na een potje janken. Een andere ontdekking: doe het niet alleen. Geef aan: het gaat even niet goed. Ik vond hulp vragen aan anderen, bijvoorbeeld om mijn huis op orde te krijgen, in het begin vreselijk. Velen in mijn situatie voelen dat net zo, terwijl bijna iedereen je graag wil helpen. Ik geef lezingen en heb een foundation opgericht die water sporten toegankelijker moet maken voor gehandicapten. Voor demonstraties reis ik de hele wereld rond. Op dit moment ben ik voor een paar maanden In Zuid-Afrika. Red Bull heeft mij gevraagd volgend jaar op hun kiteboard event - een van de grootste ter wereld - op te treden. Ik hoop anderen te inspireren: je kunt tegenslag ombuigen naar iets anders.' MIJN BOEK WILLEM HOOFT -+ Geen golf te hoog verschijnt bij Ambo Anthos 20,99 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 128