'Die uitzaaiingen zijn straks spoorloos verdwenen,' bluf ik. 'God heeft andere plannen met mij' Ik lach hem weg. 'Nee joh, wat een onzin. Blijven wie je bent. Ik ga toch niet ineens Jan Jezus spelen met het evangelie van Janus Blanus.' Precies op dat moment komt Daan de kamer binnen met een prachtig opgemaakt bord met vis, noodles, kool: 'Alleen wit eten.' Wit! Zuiver! Nog voor ik de lepel naar mijn lippen breng, braakt een inktzwarte massa over bord, bed, vloer. Elvis komt het opruimen. 'Het was de duivel,' wil ik troosten, 'ik heb hem uitgedreven!' Maar dit is niet het moment. Toch is met de duivel ook de hik verdwenen. Ik zou eindelijk kunnen slapen, maar krijg mijn gedachten niet stil. 'Misschien helpt muziek?' Goed idee. Mijn Mattheuspassie natuurlijk. "Vanaf nu komt-ie jaarlijks in het Concertgebouw,' verzeker ik. Elvis glimlacht. Ik heb hun al meer voorspeld. 'Een week na de bekendmaking zitten we bij Joe Biden in het Witte Huis. Iedereen wil kennismaken met de Mensenzoon. Obama, Steven Spielberg, Bono, Cher...' Misschien vraagt Bruce Springsteen me wel op het podium, rockers onder elkaar. 'Ons leven wordt zo geweldig, nog mooier dan het al was!' DE DAG EROP KOTS IK ONTLASTING. Hoe ik het precies in vier lege kopjes en glazen weet te mikken, blijft een raadsel. Dokter grijpt in. Per ambulance naar het Francis- cus, waar een IRC-scan en spoedoperatie volgen. Als ik wakker word, heb ik een stoma. 'Er bleek een enorme tumor door uw maag te zijn gegroeid tot aan de milt, maar de verwijdering lijkt goed gelukt. Ik waarschuw wel dat de scan ook uitzaaiingen op de longen toonde.' 'Die zijn straks spoorloos verdwenen,' bluf ik. 'God heeft andere plannen met mij.' De chirurg glimlacht: 'Ik ving zoiets op, ja.' Het herstel gaat snel, maar als ik per se de derde dag wil opstaan, remt de hoofdzuster me af. 'U kunt sowieso niet naar huis, want we hebben nog dat andere gevalletje, hè.' Ik begrijp haar niet. 'U ziet de dingen niet zoals wij ze zien.' Ah, oké. De ziekenhuispsychiater komt langs. Waarom ik denk, dat ik de Messias ben. 'Nee, niet de Messias, maar...' Hij is niet-kerkelijk, de assistentes dragen allebei een hoofddoekje. Dit is tegen dovemansoren. 'Vooral belangrijk is dat het geheim blijft. Anders staat er binnen een dag een drom voor ons huis. Media, nieuwsgierigen, bedevaart gangers. Anderen zullen me juist willen doden.' Hij aarzelt. 'Wij willen u graag verplaatsen naar de gesloten afdeling psychiatrie van het Erasmus. Heeft u daar bezwaar tegen?' Nee hoor, prima. Als ik daar kan bewijzen dat ik niet gek ben, word ik vanzelf geloofwaardig. Nog die middag ben ik verhuisd. Nagelschaartje en broeksriem worden ingenomen. Verder is het er reuze knus en broeder Nico is fan. Ik begin onmiddellijk weer te schrijven, dag en nacht. DAAN OP BEZOEK, ZO TOEGEWIJD, met allemaal nieuwe kleertjes voor me. We babbelen over de goede zorg hier, de kinderen, de lieve berichtjes op social media, maar dan breek ik weer in: 'Zodra ik alles rond heb, moet Gert-Jan Segers langskomen, in een hoodie, dat niemand hem herkent. Hij zal mij geloven en regelt een afspraak op Huis ten Bosch met Rutte en het koningspaar. Zij moeten zorgen dat wij een jaar Paleis Soestdijk krijgen, met bewaking.' Mijn grootouders woonden ernaast, en als 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116