Voor het eerst laat ze tranen zien. 'Ik ben doodop, je jaagt de kinderen angst aan, de hele wereld draait om jou' verderop tienduizend kistkalveren een ellendig leven lij den, is dan maar zo. Vraag: waarom kan het God niet schelen als je niet in hem gelooft? Antwoord: doet het de imker pijn dat zijn bijenvolk de koningin aanbidt? God is liefde. Don't worry, be happy. Daan steekt haar hoofd om de hoek van al het gehik en gegier. 'Ik denk dat iedereen zo met God kan praten,' ben ik enthousiast. We proberen al jaren contact te maken met buitenaardse wezens, maar een direct gesprek met onze schepper ligt meer voor de hand. 'O ja, weet je wie Ongelovige Thomas en Judas zijn?' Als ze de namen hoort proest Daan het uit. 'Hoe je dit allemaal bij elkaar puzzelt... Waanzinnig.' GOD IS WEG, maar het blijft onverwacht horten. Zoals bij een tikfout. Of als mijn computer leegloopt. Dat zal de Heilige Geest zijn. Ik zoek meer vreemde momenten in mijn leven. Op de uitvaart van Bram Vermeulen beende Freek de Jonge na een moeizaam praatje de aula uit en gaf in het passeren uit het niets mij als enige een hand. Zo liet Johannes in een volle tempel Jezus weten dat hij de uitverkorene was. Factcheck, 2004. 'Daan? Ik heb er weer eentje!' Ze luistert maar half. 'Heb je je pillen wel geslikt?' ziet ze op tafel de strip liggen. 'Nee, die leiden af. Ik moet kunnen denken. Je moet begrijpen dat 'Je gaat nu slapen en anders kijk je een film, ontspan, doe iets. Luister!' Oké. YouTube. Search. Wat? Geen idee. Ik tik Elvis in. Als eerste komt Return to sender (video). Ik klik erop. Snap het niet. O fuck. Keer op keer heeft God aangeklopt, maar het kwam nooit aan. Vandaar. En niet Freek maar Elvis Presley is mijn Johannes de Doper. Factcheck: De King wij. 8 januari 2015, Carré. Freek was daar ook bij, trouwens. Of wordt het nu te ingewikkeld? In de deur staat Maantje Piet: 'Gaattut?' 'Heel goed schat, kom 's bij me.' Ik zie het gamebordje in haar hand. Een poppetje loopt over een eiland en richt alles zelf in. Maantje wil een kostuum voor mij zoeken. We komen uit op een wit pak met sandalen. Is dit een boodschap? Moet ik me ergens feestelijk voor kleden? 'Maar vader, het is toch Koningsdag?' Koningsdag. Shit. Willem Alexander ja, maar ook de dag dat Jezus tot koning werd gezalfd. Daarna trok hij de woestijn in om veertig dagen te vasten. Kan ik daardoor niets binnenhouden? Ik druppel wat water op mijn hoofd en maak een selfie met het hoesje van Koning Jan, cd uit 1993. Als ik alle factchecks duidelijk heb, kan niemand er meer omheen. MEZZA 27 -Sïi. 'Ik moet niks. Jij moet doen wat wij zeggen. Je zit weer als een gek te malen. Dit is dus precies wat niet mag volgens de dokter. Je slaat alleen maar wartaal uit.' Voor het eerst laat ze tranen zien. 'Ik ben doodop, je jaagt de kinderen angst aan, de hele wereld draait om jou...' 'Ja, maar dat is juist goed, want...' In de andere kamer zit Wolf. 'Waarom zijn jullie niet op school eigenlijk?' BIJ JEZUS KWAM DE DUIVEL een dag na de zalving en beloofde hem de machtigste man op aarde te maken als hij Gods taak liet vallen. Nu probeert hij het bij mij. 'Als het nieuwtje eraf is nemen vakmensen je woorden over en bungel jij erbij. Als we het nou 's een pietsie verdraaien, dat je wél goddelijke krachten hebt?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 115