KomO ..voor elkaar 'Mijn kind heeft weer een grafje met blauwe steentjes' - -> 'Na twee dochters was ik zo blij met een jongetje - echt alles was blauw in huis. Helaas mocht Djenesley niet bij ons blijven. Elke zondag bezoek ik zijn grafle. Als hij nog had geleefd had ik zijn kamer opgeruimd, nu kan ik alleen nog zijn grafle mooi houden. In het begin lagen er blauwe stenen maar die werden langzaam maar zeker grijs. Ik zocht twee jaar naar blauw grind, nergens te vinden. In een opwelling vulde ik mijn vraag in bij Komt voor elkaar. Ik dacht dat ik nooit meer iets zou horen en toen was daar ineens Simon Gerssen uit Urk. Hij werkt bij een natuursteenbedrijf dat blauwe glassteen heeft. Je hoort voortdurend dat de maat- schappij verhardt, maar als een onbekende twee uur in de auto naar je toe rijdt met blauwe stenen, een bos bloemen en ook nog vis voor iedereen, dan denk ik: het valt wel mee. Ik hou me in gezelschap liever groot, maar eenmaal thuis heb ik een paar tranen gelaten. Ik geloof dat Djenesley als een engeltje op mijn schouder zit en hierin een rol heeft gespeeld. Zijn grafle is weer mooi en we kennen nu die lieve Simon Gerssen. Met de feestdagen brengen we het graf altijd in kerstsfeer. Als ik de lichtjes en prachtige blauwe steentjes zie, dan klopt het gewoon.' isïïTT STEPHANIE GROENEWEG (32) verloor negen jaar geleden haar drie maanden oude zoontje Djenes- ley aan wiegendood. Ze wilde zijn grafje bedekken met blauw grind maar kon dat nergens vinden. 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 110