Geld&Geluk DE CV STAAT OP 14 GRADEN Suus geeft niks om een warm huis. Ze besteedt haar geld liever aan biologisch hondenvlees voor Snoes. 'Werk en privé lopen bij mij door elkaar. Dat vind ik fijn. Mijn woning is ook atelier, of eigenlijk andersom. Het ligt helemaal vol met mijn ontwerpen. Zoals nu met duurzame kerstbomen op stof, waar je jaren mee kunt doen. Ik hou van kerstgezelligheid, maar ik krijg het niet over mijn hart dat er elk jaar een boom voor moet worden omgehakt. En die kunstbomen uit Azië zijn natuurlijk ook niet goed voor het klimaat. Ik kan niet vertellen wat ik precies verdien. Ik sta soms dik in de min, omdat ik dan veel geld heb geleend om te investeren in mijn ontwerpen. Ik werk met duurzame materialen uit Nederland, bijvoorbeeld papier van land- bouwafval. Dat is kostbaar. Zo bescheiden als ik in mijn privé-uitgaven ben, zo royaal ben ik in zakelijke uitgaven. Mijn boekhouder en mijn vader worden er nerveus van, ik niet. Het gaat op en neer. Ik verlang ook niet echt een stijgende lijn. Ik ben volstrekt gelukkig met de situatie. Mijn vrijheid in mijn werk is het belangrijkst. Gas-water-licht kosten me zo'n 100 euro per maand en mijn huur is 780 euro. De verwarming zet ik nooit hoger dan veertien graden - mijn hond heeft een dikke vacht. Als ik visite heb draai ik de verwarming hoger en gaat Snoes ter verkoeling bij de deur liggen - als levende tochtstrip. Op vakantie ga ik eigenlijk nooit, hooguit in Nederland. Kleding en spullen koop ik voornamelijk tweedehands omdat het beter is voor het klimaat. Als ik ergens voor val dan koop ik het, zoals een Deens designbureautje op Marktplaats. Het kostte 375 euro, dat vind ik veel geld. Ik vind echt niet dat ik zuinig leef. Zo geef ik graag geld uit aan gezonde boodschappen. Ik heb de luxe dat ik superlekker biologisch vegetarisch eten kan kopen. Ik gooi niet alles in mijn karretje waar ik zin in heb. Je kunt bij mijn favoriete biologische winkel bijvoorbeeld briljante bietenspread kopen, maar die kost vijf euro voor een piepklein bakje. Die maak ik liever zelf. Mijn hond krijgt vlees van de biologische slager. Voor vier euro heb ik twee honden maaltjes. Valt reuze mee. De dieren die dood moeten om mijn hond eten te geven, hebben gelukkig een goed leven gehad.' MEZZA19 Suus Gorter (48) is grafisch- en product ontwerper. Ze woont in Arnhem in een huurappartement van 90 vierkante meter met tuin, in een voor malige kazerne die ter beschikking is gesteld aan kunstenaars. BESTE KOOP 'Mijn witte herder. Hij heet Luuk maar ik noem 'm Snoes. Ik had altijd tweede hands honden, hem had ik al als pup. Hij kostte 1200 euro.' GROOTSTE MISKOOP 'Hoge hakken, niet eens zo duur, maar ik kan er alleen achteruit op lopen.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107