'Queen op 1, hoe kan dat? Dat is helemaal niet de beste band, dat is een verschrikking' Zijn nuchterheid is weg bij de vraag hoe hij Lavie later wil vertellen wie haar grootouders precies waren. Op zachtere toon: 'Dat weet ik nog niet precies. Eigenlijk wil ik daar nog niet te veel over nadenken. Ik weet niet eens of ik het wel kan, misschien moet Esch dat maar doen.' Op zijn borst draagt Vera twee tatoeages, voor beide ouders één. 'Ik heb hier Toothpick Louis staan,' wijst hij. 'Mijn vader was Toothpick Louis omdat hij altijd een tanden stoker in zijn waffel had. Zelfs op z'n kist stond een doosje tandenstokers.' woonden Vera en zijn vrouw boven in het vier etages tellende huis. Inmiddels hebben ze het hele huis. Er werd een sportschoolkamer gebouwd en er kwam een kantoor in het souterrain. Tot voor kort pakten ze daar samen cd's en lp's in. 'Onlangs hebben we een pandje gekocht aan de rand van Middel burg, dat dient nu als kantoor. Ik ga er straks weer heen, er zijn daar een paar honderd vinyls van Pink Flamingo afgeleverd.' Het is Vera's vierde album, in 2009 opgenomen met het laatste spaar geld. 'Ik was 32 en het werd tijd om te kiezen. Met mijn carrière schoot het niet op, maar ik wilde het nog één keer goed aanpakken. Dat album deed destijds geen reet, maar het heeft wel geleid tot die optredens bij VI. Ik speelde de leader aan het begin, in die tijd kwam daar niet meteen een tweede lied achteraan. Dat kwam toen pas tegen twaalven, na de samen vattingen van de Jupiler League. Als er geen hond meer keek.' Die optredens droegen in die tijd niets bij aan zijn populariteit. Zelfs niet na de zomer van 2010, toen hij 35 dagen achter elkaar optrad tijdens de WK-uitzendingen in het Kurhaus in Scheveningen. 'Reed ik elke dag heen en weer. De laatste dag ging mijn auto kapot, gelukkig vlak bij het Kurhaus. De ANWB sleepte hem terug naar Middelburg en ik kreeg een huurauto, een Suzuki Swift. Daar propten Escha en ik ons samen met de bassist en de instrumenten in. Een hotel zat er niet in. Het was een duur programma om te maken, ze nodigden ook artiesten van naam uit. Ik mocht dan de leader spelen, waarna iemand als Katie Melua haar eigen lied kon zingen. Ik weet nog dat ik na die zomer aan een boeker vroeg of ik een theatertour zou kunnen doen. Geen enkel probleem, zei hij, ik regel zo 23 shows voor je. Nu had ik zelf Middelburg al geregeld en Heerlen, waar ik iemand kende die mijn muziek wel waar deerde. Uiteindelijk kwam die boeker terug: Ik heb Middelburg en Heerlen voor je en Nijmegen. Dat was het.' Het was in de tijd dat hij voor een avond VI 750 euro verdiende. 'Dat moest ik delen met de band van vijf man en mijn reiskosten gingen er ook nog vanaf. Zo herinner ik me dat die ene avond in Nijmegen mij 26 euro kostte. Er gingen een man of tweehonderd in dat theater, de kaartjes waren goedkoop en ik moest heen en weer rijden en het eten van de band betalen.' Hij kan er smakelijk om lachen. 'Geld is nooit mijn drijfveer geweest. Ik vond het in de begin tijd mooi in een tv-programma te spelen en in de buurt te komen van mensen als Ruud Gullit, die aan de muur van mijn jongens kamer hing. Zo'n man kwam dan opeens je kleedkamer binnen. En omdat ik natuurlijk wel iets moest verdienen, deed ik ook bruilof ten en huiskamerconcerten. Nu kan ik me permitteren daar nee tegen te zeggen, net als tegen bedrijfsfeesten. Ik zing niet voor een groep mensen die na zich een jaar de pleuris te hebben gewerkt maar één doel hebben; dronken worden op kosten van de baas. Ik speel liever voor mensen die een kaartje kopen.' Tegenwoordig krijgt hij bij VI een 'prima ver goeding' en verkoopt Vera theaters moeiteloos uit. Sinds twee maanden heeft Vera ook een chauffeur. 'Omdat ik niet meer kon. Ik heb de afgelopen jaren zoveel gereden. Soms reed ik na een show in Groningen nog vier uur terug. Ik legde tachtigduizend kilometer per jaar af. Ik doe alles zelf, ik heb geen manager. Tegenwoordig rijdt Martijn voor me. Een supergast uit Middel burg. Dan zit ik op de achterbank met de laptop wat te werken, of ik slaap wat bij. Reed ik zelf, dan gooide ik die reistijd eigenlijk weg.' Dat hij niet meer hoeft te sappelen voor een inkomen, is grotendeels terug te voeren op Roller Coaster, zijn hit uit 2019. Hij schreef het lied met de Brabantse singer-songwriter Mercy John. 'Hier zaten we,' wijst hij aan. Met uitzicht op de magno lia. 'Die heeft mijn vader voor mijn moeder geplant.' Roller Coaster groeide in coronatijd uit tot een hymne van hoop, wat is terug te zien in de jaarlijsten van radiozenders als Veronica, Qmusic en Radio 5. In de meest prestigieuze, de Top 2000, stond hij vorig jaar zelfs bovenaan. Dit jaar wisselde het lied weer van plaats met Bohe mian Rhapsody van Queen. 'Gek kigheid toch,' relativeert Vera. 'Waar slaat dat op? Danny Vera die boven Elvis staat, boven The Beatles? Waar is Michael Jackson in de top 10? Frank Sinatra? En Queen op 1, hoe kan dat? Dat is in mijn ogen helemaal niet de beste band, dat is een verschrikking! Ik vind het onzinnig om liedjes te vergelijken, maar het is wel bijzon der dat Roller Coaster voor zoveel mensen blijkbaar iets betekent.' Vera moet nog lp's van Pink Flamingo signeren en inpakken. Nog even een vraag over kerst bomen. Wat als Lavie er over een paar jaar dolgraag een wil? Zonder aarzelen: 'Dan komt er natuurlijk een kerstboom in huis. Als zij dat leuk vindt, alles voor dat meisje. Ik ben echt zo'n sentimentele vader. Heel beschermend ook. Ik moet er nu al niet aan denken dat ze ooit met een jongen thuiskomt.' TOEN ZIJN VADER NOG LEEFDE, DE MIDDAG IS AL OVER de helft, 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104