'Die magnolia en ik hebben één ding gemeen: een pesthekel aan de winter' Danny Vera De fotograaf vraagt of hij even met zijn gezicht naar het raam wil staan. 'Je staat precies aan de goede kant,' zegt Danny Vera (44). 'Als je goed kijkt, ben ik vanaf deze kant net George Clooney. Vanaf de andere kant ben ik net Pinokkio. Kijk maar, mijn neus staat een beetje scheef. Ik ben als kind uit het klimrek gevallen.' Door het raam - de achtergevel is van glas - kijkt de zanger uit over de dertig meter diepe tuin van zijn Middelburgse grachtenpand. Het sneeuwt licht, prominent in beeld staat de magnolia die hij in Roller Coaster bezingt als metafoor voor het gevoel van thuiskomen. 'Kijk hoe kaal hij nu is. Die boom en ik hebben gemeen dat we een pesthekel hebben aan de winter.' Een half uurtje later neemt hij plaats op de pianopoef in de uitbouw van het huis waar hij opgroeide en niet meer weg wil. 'Het is een grappig toeval,' begint hij spontaan, 'maar vandaag verschijnt de vinylversie van Pink Flamingo, het album dat ik in 2009 opnam in Nashville. Het komt precies uit in de maand waarin VI stopt.' Dankzij zijn vierde album kreeg Vera in 2009 de kans wekelijks op te treden in het voetbalpraatprogramma. 'Mijn vader had gehoord dat Johan Derksen mijn muziek goed vond, ik heb hem toen benaderd. Ik dacht aan een voorwoord in het cd-boekje, dat het zonde van het geld zou zijn om dit album te kopen, zoiets flauws. Uiteindelijk werd het geen voorwoord, maar heeft Johan een filmpje ingesproken en twee maanden later kreeg ik het aanbod.' DANNY VERA SLUIT EEN BIJZONDER jaar af. Hij kreeg in de zomer een wekelijks radio programma op Veronica. En vorige maand lanceerde hij zijn eigen platenlabel, waar hij als eerste de New Yorkse singer-songwriter Brian Dunne onderdak biedt. Toch valt dat in het niet bij het eerste levensjaar van zijn dochter Lavie, die op eerste kerstdag haar eerste verjaardag viert. Escha, zijn vrouw, was ook precies op 25 december uitgerekend. 'Geloof je dat, de man die zo'n hekel heeft aan kerst wordt op eerste kerstdag vader.' Niets in het smaakvol ingerichte grachtenpand doet denken aan kerst. Er staat een oude juke box, er hangt een gloednieuwe flatscreen, er staat een goudkleurig stenen borstbeeld van Elvis en de meubilering ademt vintage. 'Een kerstboom, alsjeblieft zeg, wat is dat toch met mensen dat ze mooie dingen uit de natuur naar binnen willen halen? Waarom zou je zo'n boom afzagen, toekijken hoe de naalden uit vallen en het één grote teringzooi wordt en hem dan op straat flikkeren en in de fik steken? Zonde van die boom.' Zijn afteer van kerst is niet terug te voeren op een jeugdtrauma. 'Ik vond het als kind al verplicht gedoe, hoewel ik het meestal wel naar mijn zin had. Het staat me gewoon tegen dat iedereen elk jaar dezelfde films kijkt, naar dezelfde kutmuziek luistert en de kleuren rood en groen in huis haalt - dat is toch geen combinatie. Al denk ik ook dat het te maken heeft met de winter, ik houd niet van sneeuw en kou. Als kerst in de zomer viel en we konden barbecuen in de tuin, zou ik er waarschijnlijk minder moeite mee hebben.' Kerstavond zou Danny Vera in de Ziggo Dome hebben gestaan. Zijn grootste show tot nu toe was vrijwel uitverkocht, maar wordt nood gedwongen uitgesteld. Hij haalt er zijn schouders over op. Nu kan hij vanavond thuis de slingers ophan gen voor de eerste verjaardag van Lavie. 'Ben ik lekker bij mijn doch ter. Ik merk dat ik niets van haar wil missen, al het andere is niet belangrijk meer. Sinds een week of twee vindt ze het helemaal geweldig als wij de jukebox aanzetten. Daar wijst ze naar als ze de kamer binnen komt. Ze heeft sowieso al muzikale trekjes, want met haar loopfietsje gaat ze altijd richting piano om toetsen in te drukken en ze wil ook de hele tijd aan mijn gitaren zitten.' ZIJN DOCHTER LIGT BOVEN te slapen. Escha komt tijdens de fotoshoot even naar beneden om wat video opnames te maken voor hun You- Tube-vlog, maar blijft verder in de buurt van haar dochter. Het echt paar houdt hun kind bewust buiten de media. 'Ik wil niet dat Mien uit Schubbekutterveen op social media commentaar levert op mijn dochter,' zegt Vera. Met een grijns: 'Omdat ik dan genoodzaakt ben naar haar toe te rijden en haar een halve minuut onder water te dompelen. Nee, ik ben zelf eigenlijk niet te beledigen, maar ik trek het niet als mensen iets over mijn dochter 14 GEBOREN als Danny Polfliet in Middelburg, 31 mei 1977 OPLEIDING Rockacademie in Tilburg TELEVISIE trad op in voetbaltalkshow VI STOND in 2020 op 1 van de Top 2000 met Roller Coaster WERD uitgeroepen tot best geklede man van Nederland door Esquire HEEFT bij Veronica een wekelijks programma, Vera's Vintage Vibes RUNT zijn eigen muzieklabel: Pressure Makes Diamonds WOONT in Middel burg GETROUWD met Escha Tanihatu (37) VADER van Lavie Vey (25 december 2020)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 102