Doosje vol Geluk voor Bachten Dieke, net nu iedereen het wel kan gebruiken Vrienden van Siem halen 1220euro op c Verbod in straat Goes 6 Hoewel het proefjaar voorbij is, blijft het vrachtwagenverbod in de Buys Ballotstraat in Goes van kracht. Een besluit over een mogelijk permanent verbod valt volgend jaar. De veiligheid in de Buys Bal lotstraat is al jaren een hot item. Een jaar geleden is een proef inge gaan waarbij vrachtwagens worden geweerd uit de straat. Dat verbod kwam er na lang aandringen van een actiecomité, dat met name de combinatie van vrachtwagens en fietsers levensgevaarlijk vindt. Er ligt geen vrij liggend fietspad. Nog net zo druk Hoewel het actiecomité officieel is opgeheven, houden een paar voor malige leden de vinger aan de pols. Gees van Hemert stelt vast dat het verbod weinig heeft opgeleverd. Er rijden volgens haar nog bijna net zo veel vrachtauto's door de straat. ,,Maar wat wil je, er wordt ook nau welijks gehandhaafd", zegt ze. Ze denkt ook dat veel navigatiesyste men chauffeurs nog altijd door de Buys Ballotstraat sturen, een situa tie die volgens haar pas zal verande ren als het verbod definitief wordt. Daar pleiten de ex-leden van het comité nog altijd voor. ,,Maar dan wel in combinatie met handhaven.'' Hoewel de proef een jaar zou du ren, is hij ondertussen al een paar maanden langer aan de gang. De ge meente heeft besloten de verbods borden te laten staan, zolang ze geen besluit heeft genomen over het al dan niet permanent maken van de situatie. En dat besluit heeft wat vertraging opgelopen, omdat in november nog een extra meting is uitgevoerd in de straat. In het eerste kwartaal van volgend jaar wil de ge meente knopen doorhakken over een mogelijk permanent vrachtwa genverbod. De gemeente zegt ove rigens dat er incidenteel wel dege lijk wordt gehandhaafd en overtre ders dan een bekeuring krijgen. Veilige oversteek Het genoemde comité heeft overi gens niet alleen voor een vrachtwa genverbod gepleit, maar bijvoor beeld ook voor een veilige oversteek naar de wijk Riethoek vanuit de Buys Ballotstraat. Met name fiet sers vinden de huidige situatie ge vaarlijk. ,,Ik zag laatst hoe een me vrouw met een bakfiets die vanuit de Buys Ballotstraat moest overste ken gewoon geen ruimte had om veilig stil te staan en voor te sorte ren'', zegt Van Hemert. Maar er lijkt nu toch wat bewe ging in te zitten, want op antwoor den van de fractie van het CDA zeg gen burgemeester en wethouders dat ze een externe partij onderzoek willen laten doen naar hoe de situ atie op korte termijn kan worden verbeterd. Van Hemert noemt dat goed nieuws. ,,We zijn het CDA dankbaar dat ze de veiligheid van onze straat op de agenda houden door het stellen van deze vragen.'' Het comité heeft altijd gepleit voor een oversteek lijkend op die in de Troelstralaan in de Goese Polder, waarbij overstekende fietsers en voetgangers voorrang hebben op het autoverkeer, iets wat nu niet zo is in de Buys Ballotstraat. Een adviesbureau dat eerder on derzoek deed naar het verkeer in Goes-Zuid adviseerde toen al de oversteek aan te pakken, bijvoor beeld door fietsers meer ruimte te geven om voor te sorteren. Als een klein lichtpuntje in zware tijden. Een Doosje vol Geluk voor de bewoners van Bachten Dieke in Terneuzen, want ouderen kunnen dat in deze eenzame tijd goed gebruiken. De teugels zijn opnieuw aange trokken. Ouderen, vaak toch al eenzaam, gaan weer een zware periode tegemoet. Als een kleine geste werden in de Terneuzense zorglocatie van ZorgSaam de Doosjes vol Geluk overhandigd. Vanwege de opnieuw strengere coronamaatregelen niet aan de bewoners zelf maar - het is weer niet anders - door een klein aan tal kinderen, buiten op veilige af stand en symbolisch aan een me- dewerker van ZorgSaam. De Doosjes vol Geluk zijn een initiatief van de Stichting Vrien den van ZorgSaam, samen met de Lions en Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. De ver sierde doosjes zijn de afgelopen weken gevuld met werkjes van de kinderen van de kinderopvang. De komende week worden de 1800 doosjes uitgedeeld op ver schillende zorglocaties in Zeeuws-Vlaanderen. Lieve briefjes ,,Denk aan tekeningen, strijk- kraalwerkjes, lieve briefjes, din gen die de kinderen zelf leuk vin den", vertelt Rianne Vons, voor zitter van de Stichting Vrienden van ZorgSaam en tevens bestuur der van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. ,,Voor de kinderen is het een mooi project geweest. Ze deden het voor de mensen die het nu bijzonder zwaar hebben. Niet alleen de ou deren maar ook de zieke men sen." Timing ,,We wilden de doosjes aan het eind van het jaar uitdelen, van wege de feestdagen. Wat dat be treft is de timing weer wel goed, nu iedereen een domper heeft vanwege de nieuwe maatregelen. Al hadden we de doosjes toch lie ver met de kinderen gewoon aan de mensen zelf gegeven tijdens een koffiemoment." ,,De afgelopen tijd is bijna alles van onze lijst geschrapt", verklaart voorzitter Leo Vroegop. ,,Allerlei dingen die we al jaren doen, kun nen nu opeens niet meer." Dat geldt ook voor het zaalvoetbaltoernooi begin januari, waar altijd gespeeld wordt voor het goede doel en dat al sinds 2007 de naam van Siem Vroe- gop draagt. Siem was de broer van Leo - hij overleed aan kanker. Wat wél kan, pakken de tiental len vrijwilligers van de stichting daarom met beide handen aan. Zo als de kerstactie, waarbij pakketten werden samengesteld voor bedrij ven en particulieren. Vooral die met een kerststukje bezorgde de vrij willigers van de stichting werk. ,,Ze zijn naar het tuincentrum gegaan, en hebben daar materiaal verza meld. Vervolgens hebben ze zelf kerststukjes gemaakt." In totaal werden 210 pakketten verkocht. ,,Je merkt dat we een goede naam heb ben opgebouwd. Mensen gunnen het ons." De actie leverde 1220 euro op. Het geld dat de stichting ophaalt, gaat naar goede doelen. Die wisselen jaarlijks. In 2020 en 2021 - die wer den samengevoegd - ging het om de oncologie-afdelingen van de Bra- vis-ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Roosendaal, en die in het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam. Tussen 2007 en 2019 werd op die manier al bijna 250.000 euro opgehaald. Hoeveel er afgelopen twee jaar is binnenkomen, wordt binnen en kele weken bekendgemaakt. Ook dat gebeurt noodgedwongen an ders dan anders. ,,We deden dat in het verleden altijd tijdens een nieuwjaarsreceptie. Nu zal het on line moeten gebeuren." DINSDAG 21 DECEMBER 2021 VL 'Nog net zo veel trucks in de straat' Essa (8), Yinthe (8) en Yannic (10, vinr) komen Doosjes van Geiuk aanbieden aan de bewoners van Bachten Dieke in Terneuzen. Yvonne Verschueren neemt ze in ontvangst en Daniëiie van de Wege van Kinderopvang Zeeuws-Viaanderen kijkt over de schouders van de kinderen mee. foto anne hana TERNEUZEN Rob Paardekam Goes - Guido van der Heijden SINT ANNALAND Het is iastig geid ophaien ais je geen activiteiten kan organise ren. Bij Vrienden van Siem mer ken ze dat ook, maar daar kijken ze voorai naar wat wéi kan. Een kerstpakkettenactie bijvoor- beeid. - Martijn de Koning Leo Vroegop, voorzitter van Stichting Vrienden van Siem, met de opbrengst van de kerstactie. Die werd bekendgemaakt in Sint An- naiand, de thuisbasis van de stichting. foto pix4profs/tonny presser TBREHGST HEHSTABriE 2G21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53