Vrienden van Siem haalt met actie toch geld op voor kankerbestrijding Een 'rooie' met een gouden hart 7 Kieslijsten Kapelle Oud-wethouder Marco Kleppe (SGP) en voormalig Cederhof- directeur Eelke de Jong (PvdA) zijn de opvallendste namen op de kieslijsten voor de gemeenteraads verkiezingen in Kapelle. Bijna alle partijen hebben inmid dels hun kieslijst gepresenteerd voor de aankomende gemeente raadsverkiezingen. Alleen bij Ge meentebelang is de lijst nog niet bekend. Bij die partij wordt pas half j anuari bekeken wie er op welke po sitie komt te staan. De andere lijs ten laten vooral veel vertrouwde gezichten zien. Met hier en daar een verrassinkje. Herselman Bij de VVD staat, hoe kan het ook anders, Jon Herselman op nummer één. De Kapelse liberaal trad al in 1994 toe tot de raad. Tot 1998 bleef hij raadslid en sindsdien is hij wet houder. Daarmee is hij zelfs een van de langstzittende wethouders van Nederland. Tijdens de vorige drie gemeenteraadsverkiezingen was hij overigens ook al lijsttrekker voor de VVD. Iman Vleugel is bij de VVD door geschoven naar positie nummer twee en op drie en vier staan twee nieuwe (verkiesbare) namen: San dra Jebbink en Sacco Westdorp. Huidig raadslid John Koster staat nog als vijfde op de lijst. De twee andere raadsleden, Tiny van Loon en Joute van der Meij, keren niet te rug in de raad. Van der Meij staat 15e en Van Loon is zelfs helemaal van de lijst verdwenen. Henk Keurhorst en Pim van Dijk blijven de onbetwiste nummer één en twee van de SGP. Pieter Paarde- kooper bezet plek drie en op positie vier duikt een oude bekende op: voormalig wethouder Marco Kleppe. Met een beetje geluk keert hij zomaar terug op een raadszetel. of zelfs meer... Daarvoor moet dan nog wel even de verkiezingsuitslag ietsje gunstiger uitpakken dan in 2018 én moet bovendien de SGP weer een wethouder leveren. Maar er zijn wel gekkere dingen gebeurd in verkiezingenland. Wel wethouder Maarten Hage is dit keer de lijst trekker voor het CDA. Ernest Fran ken en Diederik van der Maas ma ken de top drie van die lijst com pleet. Huidig CDA-wethouder Si- wart Mackintosh vinden we pas te rug op plek tien. Hij komt niet terug als raadslid, maar mocht het zo zijn dat het CDA meedoet in een coali tie dan is hij wel beschikbaar als wethouder. De PvdA doet het deze verkiezin gen met wethouder Annebeth Evertz als lijsttrekker. Met op de plekken twee en drie raadslid Cobie van Zetten en nieuweling Eelke de Jong. De Jong is de voormalige di recteur van Cederhof en hij neemt de positie over van Jan de Bert. Die heeft een stapje terug gedaan. Fris bovenaan Bij de Christenunie en D66 staan respectievelijk Pierre Kruizinga en Marc van Opstal weer fris bovenaan de lijst. CU heeft verder nog Martin Kuper en Ria Rijksen in de top drie en voor D66 geldt hetzelfde voor Philip de Vroe en Esther Bloemen kamp. Het is lastig geld ophalen als je geen activiteiten kan organiseren. Bij Vrienden van Siem merken ze dat ook, maar daar kijken ze vooral naar wat wél kan. Een kerstpakkettenactie bijvoorbeeld. ,,De afgelopen tijd is bijna alles van onze lijst geschrapt", verklaart voorzitter Leo Vroegop. ,,Allerlei dingen die we al jaren doen, kun nen niet meer." Dat geldt ook voor het zaalvoetbaltoernooi begin ja nuari, waar altijd gespeeld wordt voor het goede doel en dat al sinds 2007 de naam van Siem Vroegop draagt. Siem was de broer van Leo - hij overleed aan kanker. Wat wél kan, pakken de tiental len vrijwilligers van de stichting daarom met beide handen aan. Zo als de kerstactie, waarbij pakket ten werden samengesteld voor be drijven en particulieren. Vooral die met een kerststukje bezorgden de vrijwilligers van de stichting werk. ,,Ze zijn naar het tuincen trum gegaan, en hebben daar ma teriaal verzameld. Vervolgens heb ben ze zelf kerststukjes gemaakt." In totaal werden 210 pakketten verkocht. ,,Je merkt dat we een goede naam hebben opgebouwd. Mensen gunnen het ons." Ziekenhuizen De actie leverde 1220 euro op. Het geld dat de stichting ophaalt, gaat naar goede doelen. Die wisselen jaarlijks. In 2020 en 2021 - die wer den samengevoegd - ging het om de oncologie-afdelingen van de Bravis-ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Roosendaal, en die in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Tussen 2007 en 2019 werd op die manier al bijna 250.000 euro opgehaald. Online Hoeveel er afgelopen twee jaar is binnenkomen, wordt binnen en kele weken bekendgemaakt. Ook dat gebeurt noodgedwongen an ders dan anders. ,,We deden dat in het verleden altijd tijdens een nieuwjaarsreceptie. Nu zal het on line moeten gebeuren." Cor Quinten was een soci aal-democraat in hart en nieren. Ondanks het feit dat hij al langere tijd ziek was, bleef de PvdA'er tot het laatst ac tief als raadslid op Noord-Beve land. Eind vorige week overleed hij, toch nog onverwachts. De in Den Haag geboren Quin- ten kreeg een rooms-katholieke opvoeding. Hij ging naar de non nen, maar hij wrikte zich gaande weg steeds verder los van het rooms- katholicisme. Op zijn 21ste werd hij lid van de PvdA en daarna ontwikkelde hij zich door tot de persoon die zich privé en maat schappelijk in zou zetten voor de gewone man. In Colijnsplaat, waar hij neer- Necrologie COR QUINTEN 1942-2021 streek na ruim twintig jaar Schil derswijk, werd Quinten pas een echte 'rooie'. Hij werd lid van de Vara en de NVV, was er vijftien jaar voorzitter van Colijnsplaatse Boys, zat in adviesraden en werd actief mantelzorger voor familiele den. Daarnaast kon ook tafel- tje-dek-je nog op zijn hulp reke nen. Hij wordt door bekenden als aimabel, vriendelijk en goedhartig omschreven. Een man met een gouden hart. Zijn sociale drijfveer omschreef hij zelf als het 'opkomen voor mensen die het door welke oor zaak dan ook moeilijk hebben in een maatschappij waar het alleen maar lijkt te gaan om je eigen ik'. Want, zo vond Quinten, je kon dan wel denken dat je het gemaakt hebt, er hoeft maar een kink in de kabel te komen en dan sta je aan de kant van de verliezer. 'En dan is het toch fijn dat er mensen zijn die voor jou op willen komen.' Het plotselinge overlijden van Quinten laat zich vooral voelen in Colijnsplaat. Bij de voetbal, waar hij vijftien jaar voorzitter is ge weest, kwam hij nog altijd. Maar ook de Noord-Bevelandse politiek verliest een markant persoon. In de raad was hij altijd strijdbaar en standvastig, vastberaden om op te komen voor de zwakkeren en minderbedeelden. Ook binnen de PvdA komt het overlijden van Quinten hard aan. Hij was al eens raadslid van 2004 tot 2010 en in 2018 nam hij op nieuw de PvdA-zetel in. Volgens PvdA-voorzitter Thijs 't Hart was Quinten ook nog steeds van plan om zich voor de kieslijst van de aankomende gemeenteraadsver kiezingen beschikbaar te stellen. Zo ver heeft het niet mogen ko men. Cor Quinten overleed, on verwachts, in de nacht van don derdag op vrijdag op 79-jarige leef tijd. Quinten was weduwnaar en laat twee kinderen en evenzoveel kleinkinderen na. BE DINSDAG 21 DECEMBER 2021 Vertrouwd met enkele verrassing Leo Vroegop, voorzitter van Stichting Vrienden van Siem, met de opbrengst van de kerstactie. Die werd bekendgemaakt in Sint Annaland, de thuisbasis van de stichting. foto tonny presser/pix4profs SINT ANNALAND Willem Adriaansens Kapelle - Martijn de Koning G Cor Quinten, PvdA-raadslid op Noord-Beveland, overleed vo rige week op 79-jarige leeftijd. FOTO PVDA - Willem Adriaansens Sinds 2010 HENGST KERSTflGTIE 2021 Brav\s1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52