H 'Op adequate wijze helpen' 7 c Tineke van der Werf: 'Sociale cohesie is zo belangrijk' De Gouwe van Schouwen Geen eigen predikant, betekent meer werk gen we in de kerstnacht en met Pasen in de kerk. We hebben ook aan het oratorium Jozef meege werkt, samen met het Rijnstreek koor uit Katwijk, in de Nieuwe Kerk in Zierikzee en in de Oude Jeroenskerk in Noordwijk. Regel matig zingen we in een dienst bij andere gemeenten. In de kerk zin gen we soms ook samen met het Zierikzeese kinderkoor De Sjofar. We hebben een enthousiaste diri gent. Zo jammer dat we in corona- tijd niet meer kunnen oefenen. Ook voor VZOS ben ik penning meester. Net als bij De Arke be staat het merendeel van de leden uit ouderen. Sociale cohesie is zo belangrijk. Het wordt hoog tijd dat we terugkeren naar het oude nor maal." Diamond painting Ze past ook op haar kleindochters. ,,Ik ben een knutseloma. Mijn kleindochter Fleur is verdrietig ge noeg overleden", vertelt Tineke. In verzorgingstehuis 't Opper in Bruinisse werkt ze al heel lang. ,,Voor mensen daar is het goed om vertrouwde gezichten te zien." Naast al haar bezigheden, heeft de Rotterdamse Zeeuwse tijd om te ontspannen thuis. Ze houdt zich graag bezig met diamond painting. Dat wil zeggen steentjes (in hok jes met nummers en meestal ge rangschikt op kleur) op canvas aanbrengen. ,,Dan verschijnt er een mooi schilderij." met anderen organiseer ik de Ge meentedag, het begin van de ker kelijke winterperiode. Het gaat om een gezellige middag en avond. Een fietstocht, een bezoek aan Open Monumentendag of een uit stapje. Daarna warm en koud buf fet. Afgelopen september hadden we een barbecue bij de kerk. In fe bruari houden we een maaltij davond voor een goed doel. We maken verschillende stamppotten zoals prei, zuurkool, hutspot en boerenkool. Vorige winter werd het eten thuisgebracht." Voor christelijk zangkoor VZOS is ze sopraan. „Koorleden komen ook uit Nieuwerkerk, Bruinisse, Tholen en Zierikzee. Optredens liggen alweer stil. Normaliter zin- In de rubriek De Gouwe van Schouwen belichten we elke week mensen die iets bijzonders betekenen voor de samenleving. Vandaag: Tineke van der Werf. Tineke van der Werf (64) woont sinds 1979 in Oosterland. Ze zet zich vrijwillig in voor streekdracht- vereniging De Arke, voor de Hervormde Gemeente Oosterland en voor zangvereniging Vooruitgang Zij Ons Streven (VZOS). et is nog al wat', lacht Tineke als I we het lijstje wat ze allemaal doet af gaan. ,,Nee, ik kan absoluut niet stilzitten." Toen ze in 1979 vanuit Rotterdam met haar man Leendert, een echte Zeeuw, naar Oosterland ver huisde, kon ze nog niet bevroeden dat ze al deze rollen zou uitoefe nen. ,,Het begon in 1988, toen we werden gevraagd om deel te ne men aan De Arke. Ik werd pen ningmeester. Spelen met cijfers vind ik leuk. Nog altijd ben ik pen ningmeester. Vanwege de ge boorte van mijn vierde kind ben ik er een periode van vier jaar tus senuit geweest. In die tijd was het even te pittig om alles te combine ren. Al snel werd ik terugge vraagd." Streekdrachtvereniging De Arke maakt zich sterk voor behoud van traditonele Zeeuwse klederdracht. ,,Zonde, mocht dat verdwijnen. We hebben 75 leden, voornamelijk ouderen. Jongeren vinden het ook wel mooi, maar dragen het niet. Zelf heb ik geen dracht, maar onze vereniging heeft verschillende drachten in depot." Voor de kerk zet Tineke zich achter de schermen in. ,,Leendert is scriba. Ik help hem met papier werk, met de liturgie voor elke zondag. Wij hebben op dit mo ment geen eigen predikant, dus dat betekent meer werk. Samen SD DINSDAG 21 DECEMBER 2021 waren en in stand hou den van diverse streekdrachten in de provincie Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden. De naam De Arke komt uit de tijd dat boe ren van Schouwen in zo geheten stolpboerderijen woon den. In de winterperiode werd het vele water geweerd met dammen van klei om de boerde rijen heen. Net als de Bijbelse Noach trok de boer zich dan met gezin en dieren terug in 'De Arke'. - Tineke van der Werf Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen' Jaap Geleijnse van streekdrachtvereni- ging De Arke: ,,Onze Tineke vervult al 31 jaar op een adequate wijze het penningmeesterschap en is nog niet voornemens deze functie te beëindigen." ,,Elk jaar doet ze op rijm het fi nancieel verslag op de alge mene ledenvergadering. Ze houdt tevens de ledenadminis tratie bij. Het bestuur is haar veel dank verschuldigd." De Arke heeft als doel 'het be- Tineke van der Werf kan abso luut niet stilzitten. foto sandra schim- MELPENNINK Gerrit van Loon Oosterland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50